Clicks5.9K

Wstrząsajacy dokument-"Ksiądz" Jerzy Popiełuszko ,Ks.Małkowski-2016 PL(+18!)

Radek33
35
Po 26 latach polskiej transformacji na światło publiczne wychodzi prawdziwa bomba. Kilka lat temu w IPN-ie odkryto ponad 20 godzin filmowych nagrań dotyczących oficjalnego śledztwa po zamordowaniu …More
Po 26 latach polskiej transformacji na światło publiczne wychodzi prawdziwa bomba. Kilka lat temu w IPN-ie odkryto ponad 20 godzin filmowych nagrań dotyczących oficjalnego śledztwa po zamordowaniu ks. Jerzego Popiełuszki. Widać na nich m.in. wizję lokalną z udziałem esbeków sądzonych za zbrodnie, widać oględziny zwłok i sekcję, widać zeznania tych, którzy zostali obarczeni odpowiedzialnością za śmierć kapłana „Solidarności”. Te właśnie materiały stały się podstawą wstrząsającego filmu Marii Dłużewskiej. Wielką wartością tego obrazu, a przy tym zapewne i podstawą dla dalszych badań, są wykorzystane po raz pierwszy materiały MSW. Powinny być one analizowane w osobnych pracach i poddane dogłębnym badaniom.

Warto zobaczyć i przypomnieć sobie o zbrodni, bardzo ważnej zbrodni, która była uderzeniem w Polaków i Polskę. I choć minęło od niej już 35 lat do dziś zadawane są pytania, czy Polacy wiedzą de facto cokolwiek o przebiegu tego mordu. Film Dłużewskiej zostawia to pytanie w zawieszeniu. Na filmie esbecy opowiadają – zgodnie z oficjalną wersją – jak katowali i zamordowali księdza Popiełuszkę. Ta zbrodnia w ich opowieści wygląda trochę, jak mord przypadkowy. Mieli zastraszyć Ks.Popiełuszkę, ale skończyło się na zamordowaniu – takie można wyciągnąć wnioski z zeznań, jakie składali Pietruszka i Piotrowski. Jednak film nie ucieka od ważnych pytań dotyczących przebiegu zdarzenia.

Czy to możliwe, żeby esbecy kłamali i opowiadali o zdarzeniach zgodnie z ustaleniami? Czy wersja oficjalna mogła być kłamstwem, które ma ukryć prawdziwy przebieg zbrodni? Ks. Stanisław Małkowski i Maria Dłużewska nie mają wątpliowści,że tak.

Obraz „Ksiądz” przypomina, że kilka dni,(25.X.1984 r )po oficjalnej dacie śmierci ks. Popiełuszki dwóch rybaków widziało dziwny kształt wrzucany do wody w miejscu, w którym znaleziono zwłoki księdza. Obaj – niezależnie od siebie – zginęli później w niewyjaśnionych okolicznościach. Zabójstwo ks. Popiełuszki rozpoczęło serię niewyjaśnionych i dziwnych śmierci ludzi ,którzy mieli wiedzę na temat prawdziwych okoliczności śmierci Ks.Jerzego. Zginęła żona brata Ks.Popiełuszki-Józefa,gdzie ustalono że zatruła się alkoholem metylowym(nie pijąca osoba),zginęli policjanci, którzy wieźli materiały dotyczące śledztwa, zamordowana została matka mecenasa Piesiewicza, który zajmował się śledztwem dot. Popiełuszki. Można sądzić, że bliska krewna drugiego pełnomocnika też miała być zamordowana – zginęła przez przypadek inna kobieta, która nosiła takie samo nazwisko i mieszkała w sąsiedztwie. Niewyjaśnione i zagadkowe przypadki wyglądają, jak próba tuszowania i uciszania tych, którzy wiedzą i znają prawdę o śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Czy tak jest – warto, by państwo polskie wreszcie to sprawdziło!

Jeden z esbeków, sądzonych za zamordowanie ks. Popiełuszko, Leszek Pękala w wywiadzie w 2008 roku powiedział, że przebieg tragedii był zupełnie inny niż do tej pory wiadomo. Wskazał, że to wcale nie jego grupa zamordowała księdza, że oni jedynie go porwali i odstawili do lasu, gdzie Ks.Popiełuszko został „przejęty” przez kogoś innego. Kogo? Kto de facto zlecił „uciszenie” duchownego? Czy brali w tym udział Rosjanie?Funkcjonariusze WSW? Co na temat tej zbrodni wiedzieli Jaruzelski i Kiszczak? Jak prawda o tej śmierci mogłaby wpłynąć na losy III RP? To seria pytań, które warto zadać po filmie Dłużewskiej.

„Ksiądz” dotyka zbrodni przed lat, która powinna być od dawna wyjaśniona i rozliczona. Tymczasem układa się ona w cały ciąg niewyjaśnionych śmierci, które ciąża na „sumieniu” III RP. Ks. Popiełuszko, ks. Zych, ks. Niedzielak, ks. Suchowolec i wielu innych, których uciszyli komunistyczni zbrodniarze i ich mocodawcy, wciąż czekają na prawdę. Brak wyjaśnień obciążą bardzo mocno współczesną Polskę…

www.youtube.com/watch
platek538 and 2 more users like this.
platek538 likes this.
marialetizia corace likes this.
POHENIX likes this.
Radek33
Z przesłuchania:
-Piotrowski:Pietruszka wiedział wcześniej,że Popiełuszko ma się znaleźć w bunkrach kampinowskich,w bunkrach w Kazuniu i wiedział że wyjeżdżamy do Gdańska go uchwycić...
-Pietruszka:Zaprzeczam przedstawionej przez Piotrowskiego wersji...
mk2017 and one more user like this.
mk2017 likes this.
Bob likes this.
Radek33
(...)Jeden z esbeków, sądzonych za zamordowanie ks. Popiełuszko, Leszek Pękala w wywiadzie w 2008 roku powiedział, że przebieg tragedii był zupełnie inny niż do tej pory wiadomo. Wskazał, że to wcale nie jego grupa zamordowała księdza, że oni jedynie go porwali i odstawili do lasu, gdzie Ks.Popiełuszko został „przejęty” przez kogoś innego. Kogo?
(...)„Ksiądz” dotyka zbrodni przed lat, która powin…More
(...)Jeden z esbeków, sądzonych za zamordowanie ks. Popiełuszko, Leszek Pękala w wywiadzie w 2008 roku powiedział, że przebieg tragedii był zupełnie inny niż do tej pory wiadomo. Wskazał, że to wcale nie jego grupa zamordowała księdza, że oni jedynie go porwali i odstawili do lasu, gdzie Ks.Popiełuszko został „przejęty” przez kogoś innego. Kogo?
(...)„Ksiądz” dotyka zbrodni przed lat, która powinna być od dawna wyjaśniona i rozliczona. Tymczasem układa się ona w cały ciąg niewyjaśnionych śmierci, które ciąża na „sumieniu” III RP. Ks. Popiełuszko, ks. Zych, ks. Niedzielak, ks. Suchowolec i wielu innych, których uciszyli komunistyczni zbrodniarze i ich mocodawcy, wciąż czekają na prawdę. Brak wyjaśnień obciążą bardzo mocno współczesną Polskę…
mk2017 likes this.
Radek33
Po 26 latach polskiej transformacji na światło publiczne wychodzi prawdziwa bomba. Kilka lat temu w IPN-ie odkryto ponad 20 godzin filmowych nagrań dotyczących oficjalnego śledztwa po zamordowaniu ks. Jerzego Popiełuszki. Widać na nich m.in. wizję lokalną z udziałem esbeków sądzonych za zbrodnie, widać oględziny zwłok i sekcję, widać zeznania tych, którzy zostali obarczeni odpowiedzialnością za …More
Po 26 latach polskiej transformacji na światło publiczne wychodzi prawdziwa bomba. Kilka lat temu w IPN-ie odkryto ponad 20 godzin filmowych nagrań dotyczących oficjalnego śledztwa po zamordowaniu ks. Jerzego Popiełuszki. Widać na nich m.in. wizję lokalną z udziałem esbeków sądzonych za zbrodnie, widać oględziny zwłok i sekcję, widać zeznania tych, którzy zostali obarczeni odpowiedzialnością za śmierć kapłana „Solidarności”. Te właśnie materiały stały się podstawą wstrząsającego filmu Marii Dłużewskiej.
mk2017 likes this.