Clicks2.5K

Satanista na Watykanie!

Pamiętajcie, że było podkreślone, że Eucharystia ma charakter seksualny w swej istocie. „To jest moje ciało dane wam..” i musimy to zakorzenić w ludzkiej seksualności i miłości. Pozawala to nam jeszcze bardziej docenić naturę Eucharystii.
powiedział O. Thomas Rosica, który pełni w Watykanie funkcję szefa anglojęzycznej sekcji Biura Informacji Prasowej, czyli de facto pełni rolę rzecznika prasowego papieża Franciszka. Z jego ust wychodzi to, czego życzy sobie anty – papież Franciszek.
W oryginale powiedział:

.. it was stressed that – please remember – there is a sexual nature to the Eucharist. „This is my body given for you” and we need to root that in human sexuality and in love and it help us to even better to appreciate the sacrament of the Eucharist.

Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości, kim jest obecnie zasiadający na Stolicy Piotrowej, teraz powinien zdobyć jasność.
Jeśli profanacja Najświętszego Sakramentu, jakiej się dopuścił Franciszek, publikując Amoris Laetitia i dopuszczając cudzołożników do Komunii Świętej, nie przekonała, że jest to apostata i profanator Sakramentów Kościoła, jeśli wiele jego słów i czynów do tej pory nie dały szczególnie ospałemu, ociemniałemu duchowieństwu najwyższych stopni wiedzy, kim on jest, teraz każdy powinien się przebudzić.

Powinien się przebudzić nagle i drastycznie.

Karta z Compendium Maleficarum „Młot na czarownice” Francesco Marii Guazzo, przedstawiający perwersyjny pocałunek czarownicy w odbyt szatana.

Czymże są słowa Franciszka?
Nie będziemy wgłębiać się w ten temat i przeczesywać rytuałów satanistów, ale sięgniemy tylko do wiedzy dostępnej dla każdego, bez brudzenia się wchodzeniem w szczegóły.

Na pomysły połączenia seksualności z Przenajświętszą Ofiarą przed Franciszkiem wpadły sekty judaistyczne, a po nich sataniści, którzy odprawiali czarne msze będące odwrotnością i profanacją tradycyjnego katolickiego kultu. Tam połączenie Ofiary Mszy Świętej, Świętych postaci Ciała i Krwi Pańskiej były profanowane przez ofiary z dzieci i orgie, seks sakralny.
Masy katolików zaprawiane były i znieczulane na takie akty już przez dziesięciolecia uprawianiem charyzmatycznego szaleństwa, w którym pobudzenia hormonalne, omdlenia, ekstazy zmysłów były wywoływane i reżyserowane metodami psychomanipulacji. Duchowość sensacyjna, emocjonalna, ekstatyczna, tracąca zmysły i władze w członkach, przygotowywała na przyjęcie bez sprzeciwu tego, co właśnie powiedział watykański urzędnik Kościoła.

Wprawdzie, gdy gdzieniegdzie padały takie słowa, że na przykład ruchy charyzmatyczne opierają się na manipulacji instynktami, odzywały się głosy oburzenia. Ale ciągły trening, powtarzanie jak mantry „Bóg Cię kocha!” przy całkowitym pominięciu prawd katolickiej Wiary, przy pominięciu jakiegokolwiek zdrowego dystansu do Bóstwa, zachowania czi i szacunku, spoufalenie się z Bogiem, w połączeniu z nieopanowaniem emocji, upadkami i omdleniami, ekstazami, przygotowywało ludzi na osiągnięcie tego perwersyjnego punktu, połączenia przeczystego Boga z ludzką nieczystością.

W niektórych kręgach kościelnych jak zobaczyliśmy ostatnio, zniszczenia duchowe i intelektualne na fali tak pojmowanej „odnowy Kościoła” doprowadziły do zupełnego zaniku wiary w rzeczywistą obecność Boga w Hostii konsekrowanej, do rozszerzania się w Kościele zboczenia, które doskonale profanuje świętość Kościoła, ponieważ jest grzechem nie wynikającym z ludzkiej słabości ale ma podłoże już demoniczne.

Teraz przyszedł czas na dalszy etap i skoro hierarchia Kościoła, kardynałowie, biskupi okazali się bezradni, nie umiejący się złu przeciwstawić, wyjrzała z Watykanu morda samego Lucyfera, mówiąc, że Eucharystia ma seksualny charakter.
Tak samo praktykowano to właśnie podczas profanacji Mszy Świętej w strukturze kościoła szatana.
Oto XVI-wieczny drzeworyt przedstawiający czarną mszę.

Tu zaś rycina z wydania Justina 1797, Markiza de Sade.

Stadionowe spotkania z Murzynem i młodymi mężczyznami animującymi trans przede wszystkim kobiet, ale także „wymiękłych” meżczyzn, prowadzą na skróty i bezpośrednio do zbiorowej orgii. Przykryte jest to co prawda przed oczami kusą pelerynką modlitwy i liturgii.

To właśnie Bergolio w Buenos Aires rozpoczyna „wielki ruch” wyprowadzenia młodzieży z kościołów na ulicę i stadiony, na nie kończącą się fiestę. Tam ekscentryczny hierarcha syci się nieustanną możliwością sprofanowania Najświętszego Sakramentu.

Współczesna latynoska ulica przypomina Babilon i Korynt, gdzie bez specjalnej żenady odbywają się handel ciałem i duszą, prostytucja, sprzedaż amuletów i wróżbiarstwo.

Bergoglio zdaje się być zachwycony multiplikacją możliwości obrażania Najświętszego Sakramentu. Ze strażnika Najświętszego Sakramentu przeradza się w diabolicznego sutenera czerpiącego siły witalne i wyuzdaną satysfakcję z niekończących się możliwości inicjowania poza murami kościoła znieważania Sanctissimum. Jest to tak niewiarygodne, że właściwie pastoralne usprawiedliwienie jest już zbędne. Dlatego też pamiętne zmysłowe tango jako dziękczynienie po Komunii Świętej jest ostatecznym aktem gwałtu na katolickiej duszy, która nigdy w życiu nie spodziewałaby się tego. Przywodzi to na myśl identyczne zachowanie się katolików poddanych króla Anglii, podczas rewolucji Cromwella, którzy mieli wpojone, że król jest dobrym ojcem i ostoją porządku. Nawet wtedy kiedy były burzone ich kościoły, zabijani ich księża, i mordowani członkowie ich rodzin, dalej w osłupieniu nie wierzyli, że zgodę na to bestialstwo wydał ich najlepszy ojciec – król Henryk VIII. W Anglii była to rewolucja kinetyczna, tutaj natomiast mamy do czynienia z rewolucją duchową.

Czy my, katolicy w Polsce pozwolimy się zaskoczyć i opętać, czy pozwolimy sobie na podobne trwanie w obłąkaniu spoglądając na galopujące „duszpastestwo ludyczno-stadionalne?”

Powiedzenie, że Eucharystia jest z natury seksualna, jeśli nawet nieświadomie, jest inspirowana przez tego samego ducha, przy pomocy którego sataniści odprawiali swoje rytuały.

Cóż na to hierarchia Kościoła? Ten poziom profanacji Najświętszego Sakramentu w ustach osoby pełniącej funkcję papieża, prosi o natychmiastową reakcję całego katolickiego świata i zdjęcie profanatora z urzędu.

Teraz właśnie w ramach dalszej dogłębnej „odnowy Kościoła” rozsyłane są po parafiach plakaty zwołujące młodzież na Stadion Narodowy na kolejne imprezy z udziałem bp Rysia. Nazywać się to będzie Stadion Młodych.
Nie zapomnijcie kupić wejściówki, a jakże. Za spotkanie z „żywym Bogiem” koniecznie trzeba zapłacić. W Tabernakulach i za darmo zapewne mamy „martwego Boga”.
P.S. Żółty krzyż proszę Państwa, jest symbolem protestantyzmu, w którym „Bóg, żeby mógł być Bogiem musiał najpierw stać się szatanem”.
Miłej zabawy życzymy i owocnego „odnawiania”.
Kościół ulega szalonej protestantyzacji, Przeżywamy właśnie może ostatni moment, kiedy można urwać łeb hydrze. Jeśli teraz katolicy się nie ogarną, nie wymuszą nawet siłą, uporządkowania w Kościele, powrotu do katolickiego porządku i Wiary, najprostsi ludzie pozostali katolikami przypłacą Wiarę krwią, a reszta Kościoła rozpłynie się w protestantyźmie. Tak było zawsze tam, gdzie protestatntyzm przejmował katolickie społeczeństwa. Do tego się Kościół zbliża i teraz.

„Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi. Zło zwycięża, gdy dobrzy ludzie nic nie robią.” Edmund Burke.

O historii satanistycznych profanacji Eucharystii można przeczytać między innymi tu: wikivisually.com/wiki/Host_desecration

wordpress.com/…ie-a-na-stadionie-kolejny-pektakl-odnowy-kosciola/
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.
Prorok o. Pelanowski o watykańskim antychryście:


Ojciec Augustyn Pelanowski
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
Jaka kara spadnie w naszej epoce ? - o Augustyn Pelanowski

Czy nadeszły godziny zapowiedziane przez Apokalipsę ? - o Augustyn pelanowski

Niewiasta na bestii i kielich bluźnierstwa - o Augustyn Pelanowski

Ołtarz szatana i okultystyczna puszka pandory - o Augustyn Pelanowski

Ostatnia próba Kościoła cz.2 - o Augustyn Pelanowski

Ostatnia próba Kościoła cz.1 - o Augustyn Pelanowski

Będzie jeszcz…More
Jaka kara spadnie w naszej epoce ? - o Augustyn Pelanowski

Czy nadeszły godziny zapowiedziane przez Apokalipsę ? - o Augustyn pelanowski

Niewiasta na bestii i kielich bluźnierstwa - o Augustyn Pelanowski

Ołtarz szatana i okultystyczna puszka pandory - o Augustyn Pelanowski

Ostatnia próba Kościoła cz.2 - o Augustyn Pelanowski

Ostatnia próba Kościoła cz.1 - o Augustyn Pelanowski

Będzie jeszcze gorzej - o Augustyn Pelanowski

Odstępstwo i 3 tajemnica Fatimska - o Augustyn Pelanowski

Poganizacja Liturgii Katolickiej - o Augustyn Pelanowski

Ćwiartowanie Kościoła cz.2 - o Augustyn Pelanowski

Ćwiartowanie Kościoła o Augustyn Pelanowski

Synkretyczna religia antychrysta - o Augustyn pelanowski

Fale niegodziwości - o Augustyn Pelanowski

Ubóstwienie p l u g a s t w a - o Augustyn Pelanowski

To się dzieje na naszych oczach - o Augustyn Pelanowski

Świat, który nadchodzi - o Augustyn Pelanowski

Deklaracja o braterstwie o Augustyn Pelanowski

Antychryst będzie otrzymywał hołd w Kościele. o Augustyn Pelanowski

Czy Rzym stanie się siedzibą antychrysta ? o Augustyn Pelanowski

Czy papież popadł w herezje ? o Augustyn Pelanowski

Zauroczenie Antychrystem o. Augustyn Pelanowski

Oni już świętują przejęcie władzy w Kościele - o Augustyn Pelanowski

Antychryst synem Kościoła? o Augustyn Pelanowski

Odstępstwo i zdrada Boga? o Augustyn Pelanowski
.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Edward,
Może taki tytuł byłby lepszy ; Sługa szatana w Watykanie, nazwa; satanista ukazuje człowieka który jest 100 % świadomy zła (oddany szatanowi) , a sługa szatana- służy złu ale nie zawsze jest wszystkiego świadomy, i czyni zło ... nie znamy wnętrza ... być może niektórych razi szczegół ...
-------------
Tytuł dałam oryginalny, tylko go skróciłam.

Satanista na Watykanie. A na stadionie …More
Edward,
Może taki tytuł byłby lepszy ; Sługa szatana w Watykanie, nazwa; satanista ukazuje człowieka który jest 100 % świadomy zła (oddany szatanowi) , a sługa szatana- służy złu ale nie zawsze jest wszystkiego świadomy, i czyni zło ... nie znamy wnętrza ... być może niektórych razi szczegół ...
-------------
Tytuł dałam oryginalny, tylko go skróciłam.

Satanista na Watykanie. A na stadionie kolejny spektakl „odnowy” Kościoła.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
paulus Polus ,,Czy "najświętszy z papieży", "mądrzejszy niż tuzin profesorów", wyraził na to zgodę?''
-----------------
To się trzeba, było spytać Najświętszego Papieża jak żył a nie mnie. Teraz już się Prawdy nie dowiemy, a zresztą do zbawienia nie jest to ci potrzebne. Zajmij się lepiej własnymi grzechami!
Bo, dużo ich masz miedzy innymi kłamstwo i manipulacje. Kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw.
Paulus Polus
Do grzechu promowania protestanckich herezji dorzucasz jeszcze oszczerstwo. Równia pochyła.
Quas Primas
Oszczerstwo u Medalikowej, to chleb powszedni.
Edward7
Oszczerstwa na Jana Pawła II - dla niektórych też są chlebem powszednim ...

Może taki tytuł byłby lepszy ; Sługa szatana w Watykanie, nazwa; satanista ukazuje człowieka który jest 100 % świadomy zła (oddany szatanowi) , a sługa szatana- służy złu ale nie zawsze jest wszystkiego świadomy, i czyni zło ... nie znamy wnętrza ... być może niektórych razi szczegół ...

Oskarża Bergoglio o współudział…More
Oszczerstwa na Jana Pawła II - dla niektórych też są chlebem powszednim ...

Może taki tytuł byłby lepszy ; Sługa szatana w Watykanie, nazwa; satanista ukazuje człowieka który jest 100 % świadomy zła (oddany szatanowi) , a sługa szatana- służy złu ale nie zawsze jest wszystkiego świadomy, i czyni zło ... nie znamy wnętrza ... być może niektórych razi szczegół ...

Oskarża Bergoglio o współudział w pedofilii. Została zamordowana. Sprawa Natachy Jaitt
rivelazione.net/…ofilia-viene-assassinata-il-caso-di-natacha-jaitt/
Nie zamierzam się zabijać, faszerować się narkotykami i utopić w wannie, nie zamierzam strzelić sobie w głowę, więc jeśli tak się stanie, to nie ja ”.
Są to słowa pozostawione na tweet z 5 kwietnia 2018 przez Natacha Jaitt , argentyńskiej modelka i aktorka, która oskarżonej Bergoglio bycia wspólnikiem pedofili i która została znaleziony martwa w dniu 23 lutego w ośrodku koło Buenos Aires.

Zmarła w wieku 41 lat i odniosła sukces dzięki udziałowi w szóstej edycji hiszpańskiego Big Brothera. Pozostawia dwoje dzieci w wieku 12 i 20 lat.
Ciało Jaitta zostało znalezione na łóżku, całkowicie nagie i bez widocznych oznak przemocy. Według pierwszych rekonstrukcji policyjnych po sekcji, śmierć była spowodowana udarem spowodowanym mieszanką alkoholu i kokainy.
Ale dlaczego jego prawnik i rodzina twierdzą, że to morderstwo? Dla kogo było to niewygodne?
Kto zadał sobie tyle trudu, żeby pomyśleć o wyeliminowaniu go, by na zawsze go uciszyć? Dlaczego w kwietniu 2018 r. opublikowała na Twitterze słowa sugerujące, że ktoś planował ją zabić?

Z nagrań nagranych przez kamery bezpieczeństwa tego miejsca wynika, że nie można lekceważyć okoliczności, że poprzedniego wieczoru Natacha spotkała 44-letniego Amerykanina, 45-letniego Argentyńczyka i 19-latka. młoda kobieta, której narodowość nie została jeszcze odkryta. Cała trójka została zidentyfikowana i natychmiast umieszczona w areszcie domowym, ponieważ znaleziono ich w woreczku zawierającym kilka dawek kokainy. Kokaina, która zabiła Jaitta tej samej nocy.
...

Jedno jest pewne: Jaitt oskarżyła Bergoglio i dużo wiedziała o pedofilii. Był w posiadaniu poważnych informacji o tym, który został wybrany przez masonów, aby wznieść się i zszargać Tron Św. Piotra.
Była Argentyńczykiem, tak jak Bergoglio.
Jaitt pisze ten post tak, jakby już wiedział, z czym ma do czynienia, jakby już wiedział, że ryzykuje życiem. To post przed śmiercią. A co się stało, stało się to, co przewidział.

Ona sama mówi:
Nie popełnię samobójstwa ”, a potem zostaje znaleziona martwa , naga na łóżku w kurorcie po udarze spowodowanym mieszanką alkoholu i kokainy. Kokaina znaleziona w sakiewce trzymanej przez te trzy tajemnicze postacie...

Dlatego najstarsza córka Natachy Jaitt pisze na Instagramie post do swojej mamy, która teraz poleciała do nieba:
Nie dam sobie wytchnienia, dopóki nie poznam całej prawdy. Przysięgam, odpoczniesz w pokoju. Kocham Cię nieskończenie ”.
Jaitt pisze post w 2018 r., a kilka dni później zaczyna oskarżać Bergoglio o „ocalenie” duchownego potępionego za pedofilię, gdy jeszcze nie był papieżem, powierzając mu ośrodek dla dzieci znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, które nie mogą zatem twierdzić, że doznał przemocy .

Nie tylko.
Natacha mówiła o zaangażowaniu południowoamerykańskiego klubu piłkarskiego w handel dziećmi w celach seksualnych . Według jego śledztwa, ci zubożali chłopcy byli zmuszani do wykonywania czynności seksualnych przez funkcjonariuszy klubu w zamian za korki i mundury.

I na tym rynku pedofilii Natacha oświadczyła, że Gustavo Vera był częścią, były polityk bardzo związany z Bergoglio, który prowadzi „La Alameda”, organizację non-profit na rzecz praw człowieka.
Vera, według aktorki, była handlarzem i alfonsem, Bergoglio wspólnikiem.
Wielu reporterów i sam Vera próbowali kwestionować jego twierdzenia, gdy Joitt pracował w prostytucji, pornografii i telewizji.

Ale oskarżenia Natachy przeciwko Bergoglio można znaleźć również w filmie dokumentalnym z 2017 roku we francuskim programie informacyjnym Cash Investigation, w którym pojawia się:
1. Bergoglio atakował i zabijał ofiary wykorzystywania seksualnego, zanim został papieżem.
2. Bergoglio wiedział o nadużyciach seksualnych biskupa Argentyny przed promocją Watykanu.
3. Zaangażowanie Bergoglio w reformę wykorzystywania seksualnego nie istnieje.
4. Bergoglio oświadcza: „ Szatan próbuje odkryć grzech biskupów, by zgorszyć lud ”.
5. Bergoglio świadomie podarował mieszkanie w Watykanie księdzu homoseksualnemu, który został przyłapany na orgii napędzanej kokainą.
Według Bergoglio „ kto chodzi z prostytutkami jest przestępcą, torturuje kobiety ”. Z drugiej strony, ktokolwiek znęca się nad niewinnymi stworzeniami, ma ewidentną rację i musi być osłonięty i broniony zgodnie z jego zasadą: „kim jestem by sądzić…”.
Podsumowując, Natacha zmarła, ponieważ przeszkadzało to Bergoglio. Nie ma znaczenia, czy pracował w pornografii, przeszkadzało mu to, ponieważ wiedział, a jego badania były prawdziwe, są prawdziwe.
Bergoglio stworzył swój fałszywy kościół miłosierdzia, ale jest zdolny do deptania, niszczenia, gwałcenia życia tych, którzy utrudniają jego „modus operandi”, który jest zgodny ze scenariuszem potężnych sił, masonerii, a zatem szatana, księcia zła.
Natacha zapłaciła życiem, próbując odkryć prawdę. Nieprzyjemna prawda dla Bergoglio, który być może postanowił ją uciszyć na zawsze.
Quas Primas
Edziu 7 - O jakich oszczerstwach mówisz? Fakty udokumentowane to oszczerstwa?
Podaj sobie rękę z Medalikową.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Paulus polus, równia pochyła to jest u ciebie kłamco!
Paulus Polus
2 lipca 1987 w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, ksiądz Vida otrzymał sakrę biskupią z rąk J. Exc. Biskupa Roberta Fidelisa McKenny OP, w kaplicy Matki Boskiej Różańcowej w Monroe, Connecticut. Zmarł w 1993 roku.

Czy "najświętszy z papieży", "mądrzejszy niż tuzin profesorów", wyraził na to zgodę?
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
Bp Vida Elmer

Zasadzki Antychrysta

"Cała ziemia w podziwie spoglądała na bestię" (Apok. 13, 3)
Wprowadzenie

... Kwestia Antychrysta przypomina nam, że jesteśmy wszyscy wplątani w walkę gdzie duchowe siły zaangażowane są w straszliwy konflikt o zwycięstwo dobra albo zła w tym świecie i w świecie przyszłym. "Albowiem toczymy bój nie przeciw ciału i krwi, ale... przeciwko duchom nikczemnym na …More
Bp Vida Elmer

Zasadzki Antychrysta

"Cała ziemia w podziwie spoglądała na bestię" (Apok. 13, 3)
Wprowadzenie

... Kwestia Antychrysta przypomina nam, że jesteśmy wszyscy wplątani w walkę gdzie duchowe siły zaangażowane są w straszliwy konflikt o zwycięstwo dobra albo zła w tym świecie i w świecie przyszłym. "Albowiem toczymy bój nie przeciw ciału i krwi, ale... przeciwko duchom nikczemnym na niebie (Quoniam non est nobis colluctatio adversus carnem et sanguinem, sed... contra spiritualia nequitiae in caelestibus)" (Ef. 6, 12). Jest to walka głównie duchowa, niemniej jednak prawdziwa.

Czym jest ta tajemnicza duchowa siła, która była zdolna powstrzymać Antychrysta od początku historii Kościoła aż do teraz?

Dobrze rozreklamowana książka ks. Wincentego Miceli SI The Antichrist podaje szczegółową dokumentację na temat obecnego spustoszenia Kościoła. Jednakże nie dostrzega faktu, że szatan nie mógłby przypisywać sobie tych "zwycięstw" tak długo jak niezwyciężona duchowa bariera przeciw złu obecna była w Kościele. Ponadto ks. Miceli nie docenił znaczenia proroctw przekazanych nam przez Naszą Panią z La Salette w 1846 roku. Między innymi jest tam zdanie, które ciągle jeszcze dla wielu katolików zdaje się być nieprawdopodobnym: "Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta"...
Antychryst

W dzisiejszych czasach dużo mówi się i spekuluje o pewnych proroctwach biblijnych, które odnoszą się do nadejścia Antychrysta poprzedzającego koniec świata. W drugim liście do Tesaloniczan św. Paweł Apostoł mówi co następuje: Zanim nadejdzie koniec świata, zapanuje powszechny bunt (apostazja) przeciw Bogu i "...będzie objawiony człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi się ponad wszystko, co nazywają Bogiem, albo czemu cześć oddają, tak że usiądzie w świątyni Boga, okazując się jakby był Bogiem (...revelatus fuerit homo peccati, filius perditionis, qui adversatur et extollitur supra omne quod dicitur Deus aut quod colitur, ita ut in templo Dei sedeat ostendens se tanquam sit Deus)" (II Tes. 2, 3-4).
Tą osobą będzie Antychryst, który z pomocą szatana będzie mieć wielki wpływ na ludzi, będzie czynić znaki i fałszywe cuda aby uwieść te osoby, które nie mają żadnego respektu i miłości dla prawdy – prawdy, która została objawiona przez Boga. "Dlatego podda ich Bóg działaniu błędu, aby uwierzyli kłamstwu, żeby osądzeni byli wszyscy, co nie uwierzyli prawdzie, ale zgodzili się na nieprawość (Ideo mittet illis Deus operationem erroris, ut credant mendacio; ut iudicentur omnes qui non crediderunt veritati, sed consenserunt iniquitati)" (II Tes. 2, 10-11).

Z tego widać jak ważnym jest aby mieć i utrzymać prawdę, kochać prawdę, głosić prawdę. Modernistyczny sofizmat nie uznaje prawdy, tylko opinie. Jednakże osobista opinia nie jest wystarczająca do zbawienia. Wszyscy potrzebują prawdy, jak to powiedział Pan Jezus: "a prawda was wyswobodzi (et veritas liberabit vos)" (J. 8, 32).

Bez Prawdy nie ma Zbawienia

Niebezpieczną dla duszy jest sytuacja, kiedy miliony ludzi przyjmują modernistyczny błąd, który mówi: Nie ma żadnej prawdy absolutnej; wszystko jest względne, każdy ma prawo widzieć rzeczy z jego własnego punktu widzenia, każdy może przebierać i wybierać to co jest odpowiednie dla swojego zadowolenia. Jednak pozostaje faktem, że bez prawdy nie ma zbawienia: "...kto nie uwierzy, będzie potępiony (qui vero non crediderit condemnabitur)" (Mk 16, 16).

Również święty Jan Apostoł prorokował o Antychryście: "Synaczkowie, nadeszła ostateczna godzina; a jak słyszeliście, że antychryst idzie" (I J. 2, 18). "Wielu bowiem zwodzicieli wyszło na świat, którzy nie przyznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele; taki jest zwodzicielem i antychrystem" (II J. 7). W Księdze Apokalipsy mówił on następująco: "I cała ziemia z podziwem spoglądała na bestię" (Apok. 13, 3). "I dano jej władzę nad wszelkim pokoleniem i ludem i językiem i narodem. I kłaniali się jej wszyscy mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w Księdze Żywota... (Et data est illi potestas in omnem tribum et populum et linguam et gentem, et adoraverunt eam omnes qui inhabitant terram, quorum non sunt scripta nomina in libro vitae...)" (Apok. 13, 7-8).

Poprzez całą historię Kościoła, te i inne proroctwa wywoływały spekulacje co do czasów Antychrysta. Wraz z fatalnymi wydarzeniami rozgrywającymi się w dzisiejszym świecie, te rozmyślania przybrały na sile. W naszych czasach ukazują się wykłady, książki, filmy, których tematem jest Antychryst.

Wróg wewnętrzny

Pośród innych mamy szeroko rozpowszechnioną książkę ks. Wincentego Miceli SI, The Antichrist. Autor zebrał w swojej książce kilka proroctw ze Starego i Nowego Testamentu, które mogą dać nam wyjaśnienie na pytania związane z największym przeciwnikiem Chrystusa.

Ks. Miceli, jak dobry doktor, daje nam szczegółową diagnozę choroby dzisiejszego Kościoła, ale – w przeciwieństwie do dobrego doktora – on zawodzi jeżeli chodzi o przepisanie właściwego lekarstwa na wyzdrowienie. Roger McCaffrey, przewodniczący stowarzyszenia "Drama of Truth" (ks. Miceli odgrywa w nim wybitną rolę) powiedział: "Naszym celem jest zdemaskowanie wrogów chrześcijaństwa...". Jak mogę zaobserwować, ks. Miceli podąża za tym stwierdzeniem tak dalece o ile nieprzyjaciół Kościoła można znaleźć poza Nim. Jednakże wrogów wewnętrznych traktuje inaczej. Demonstrował on na wielu przykładach dominującą powszechnie w soborowym kościele doktrynalną herezję i moralny upadek; ale bardzo starannie unikał wskazania osób będących odpowiedzialnymi za straszliwe zniszczenia w Kościele, a których usunięcie z urzędów byłoby warunkiem wstępnym dla ozdrowienia. Aby to osiągnąć musiałby on zdemaskować biskupów i "papieży" kościoła soborowego, których on ciągle uważa za swoich kościelnych zwierzchników. Ich ujawnienie byłoby bardzo niebezpieczne dla jego dobrze ugruntowanej kariery w tym samym kościele.
Jego rozwiązaniem był zatem kompromis, który jest zawsze rozwiązaniem tych osób z kościoła soborowego, które kochają prawdę, ale nie tak mocno jak kochają własną karierę. Ks. Miceli zdemaskował zbrodnię, lecz ochronił przestępców. Ukrycie przed czytelnikami całej prawdy stanowi radę tego rodzaju: Módlcie się nieustannie a Bóg zatroszczy się o wszystko – dając przez to do zrozumienia, że nie powinniście czynnie przeciwstawiać się zbrodniarzom. To jest dokładnie to czego zbrodniarze oczekują: żadnej opozycji jakiegokolwiek rodzaju.

Jest to częścią zdrady kiedy katolicki uczony, który dostrzegł zdradę, zna zdrajców, ale nie pragnie przekazać swojej wiedzy ludziom, aby mogli bronić się przed złoczyńcami...

Niech ludzie wiedzą kim są zdrajcy, gdzie powinni kierować swoje słuszne oburzenie oraz gdzie należy rozpocząć oczyszczającą pracę.

Antychryst maskuje swoją obecność

Pierwsze pytanie jakie zadaje sobie wielu ludzi w tym apokaliptycznym wieku brzmi: czy czas Antychrysta jest bliski, czy też już wkroczyliśmy w niego.
Nie możemy odpowiedzieć na to pytanie twierdzącym TAK – jedynie BYĆ MOŻE.

Jednakże jedna rzecz jest pewna. Kiedy Antychryst pojawi się na ziemi nikt, lub prawie nikt nie rozpozna go jako Antychrysta. On sam będzie starannie ukrywał swoją tożsamość. On nie poświadczy się mówiąc: "Jestem Antychrystem. Nadchodzę!".

– A zatem, jakie będzie jego przyjście?

Oczywiście, przez zwodzenie. Pod osłoną szatańskiej zasłony dymnej będzie działać w imię Chrystusa. Ukaże się jako prawowity przywódca, "okazując się jakby był Bogiem" (II Tes. 2, 4). Będzie cieszyć się wielką popularnością i wielka liczba ludzi obwoła go największym przywódcą ludzkości. "I cała ziemia z podziwem spoglądała na bestię" (Apok. 13, 3).

Kto będzie Antychrystem?

Nie możemy znać pewnej odpowiedzi na to pytanie aż ukaże się "człowiek grzechu (homo peccati)": "objawi się ów nikczemnik, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich (revelabitur ille iniquus, quem Dominus Iesus interficiet spiritu oris sui)" (II Tes. 2, 8). Może nim być nieprawowity "papież" albo kilku takich pseudopapieży.

Można by uważać za Antychrysta ateistyczny komunizm lub Vaticanum II. Ponieważ jednak Pismo Święte mówi o Antychryście jako o osobie możemy uznawać komunizm lub Vaticanum II za gigantyczną szatańską zasłonę dymną, która w rękach Antychrysta posłuży jako narzędzie do oszukania ludzkości.

– Czy zatem pułapka zwodzenia jest nieunikniona dla większości z nas?
Niekoniecznie. Nasz Pan Jezus Chrystus dał nam dość łaski i umiejętności rozróżniania wystarczających do rozpoznania zasadzek Antychrysta i unikania ich.

Jednym ze znaków, jaki czujni chrześcijanie mogą dostrzec w otoczeniu Antychrysta jest popularność. Jako że Antychryst nie może podobać się Bogu, musi on zadowalać ludzi. Niepopularny Antychryst nie może osiągnąć swojego celu. Musi on używać środków, które zapewnią mu przychylność tłumu. W przeciwieństwie do tego, wszyscy Apostołowie Chrystusa chcieli zawsze być miłymi Bogu, a nie ludziom. Św. Paweł mówi: "Jeślibym się jeszcze ludziom podobał, nie byłbym sługą Chrystusa (Si adhuc hominibus placerem, Christi servus non essem)" (Gal. 1, 10). Św. Jan Apostoł mówi: "a każdy duch, który rozrywa Jezusa, nie jest z Boga i ten jest antychryst, o którym słyszeliście, że idzie (et omnis spiritus qui solvit Iesum ex Deo non est; et hic est antichristus, de quo audistis quoniam venit)" (I J. 4, 3).

– Jak Antychryst może odrzucać Jezusa?

Przez fałszowanie Jego doktryny, tj., tradycyjnego nauczania Kościoła oraz przez usuwanie z Kościoła Świętej Ofiary Mszy.

Kiedy Marcin Luter oddzielał się od Kościoła i zamierzał zniszczyć Kościół, wiedział on – z pewnością za radą złego ducha – co należy uczynić. Powiedział on: Ażeby zniszczyć Kościół, musimy zniszczyć Mszę.

Kiedy Paweł VI (pseudopapież – przyp. red. Ultra montes) usunął z Kościoła starożytną Ofiarę Mszy i wprowadził w jej miejsce "Nowy Porządek Mszy" (Novus Ordo Missae) dla ustanowienia kultu człowieka, okazał się narzędziem w rękach szatana.
Obrona przed Antychrystem

Boża Opatrzność od początku wyposażyła chrześcijan w trzy niepokonane tarcze przeciw "ognistym strzałom złego [ducha] (tela nequissimi ignea)" (Ef. 6, 16). Są nimi: Słowo Chrystusa, Ofiara Chrystusa i Matka Chrystusa. Szatan nie może zwieść ludzi, którzy posiadają te trzy tarcze.
Tragedia naszego wieku polega na tym, że większość ludzi nie zdołała zachować tych tarczy. Przez to pozwolili oni sobie na to aby stać się ofiarami szatańskiego zwodzenia. Bez tego oszustwa na wielką skalę, bez powszechnego poparcia Antychryst nie mógłby zrealizować swoich planów; nie mógłby zagnieździć się w świątyni Boga; nie mógłby wywyższyć się ponad wszystkimi doktrynami Kościoła i ponad całym kultem, zastrzeżonym poprzednio dla Boga...

Resztkowy Kościół

Czytając proroctwo Pisma Świętego: "Cała ziemia podążyła za bestią", – rodzi się nieuniknione pytanie:

– Gdzie będzie prawdziwy Kościół w czasie panowania Antychrysta? Czyż Chrystus nie obiecał, że Jego Kościół nie może zostać zniszczony?
– Jest to prawdą. On to obiecał. Jego Kościół nie może być zniszczony, ale jego zasięg może ulec redukcji, jak to już miało miejsce w naszych czasach. Dzisiaj jest tylko garstka ludzi wiernych Chrystusowi; tych niewielu, którzy nie czczą bestii, a "których imiona są zapisane w Księdze Żywota" (por. Apok. 13, 8). Są to członkowie Resztkowego Kościoła, o których św. Paweł powiedział: "...w tym czasie ostatki zostały zbawione według wybrania łaski... (in hoc tempore reliquiae secundum electionem gratiae salvae factae sunt)" (Rzym. 11, 5).

Św. Atanazy opisał to w ten sposób: "Nawet jeżeli liczba katolików wiernych Tradycji skurczy się do niewielkiej garstki, to oni będą tymi którzy są prawdziwym Kościołem Jezusa Chrystusa".

Błąd wielu zdezorientowanych katolików polega na poczuciu, że przynależność do ogromnej większości daje pewność zbawienia, ponieważ Chrystus jak oni myślą, nie mógłby potępić większości. Jednak słowa Naszego Pana zdają się wskazywać na coś przeciwnego. Czyż nie powiedział On: "Wielu jest wezwanych, ale mało wybranych (multi enim sunt vocati, pauci vero electi)" (Mt. 20, 16)?

Jesteś w bezpieczniejszej sytuacji jeżeli należysz do tej niewielkiej garstki należącej do Resztkowego Kościoła, której członkowie są "wybrańcami dzięki łasce". W Resztkowym Kościele możesz cieszyć się ochroną trzech niezwyciężonych tarcz danych nam przez Boga. Są nimi:
Słowo Chrystusa (niezafałszowane),

Ofiara Chrystusa (niezmieniona, starożytna Msza) oraz

Matka Chrystusa (która pokona wszystkie herezje).

Rezultat

– Co się stanie z Antychrystem? Gdy swoimi oszustwami pozyska niemal całą populację ziemi, czy jego tyrania będzie trwała?

– Wcale nie! Dzisiaj Chrystus i Jego prawdziwi wyznawcy są upokarzani, pogardzani, prześladowani. Możliwe jest dla nas męczeństwo, ale nie oznacza to klęski. To jest triumf.

Św. Paweł Apostoł mówi, że we właściwym czasie "objawi się ów nikczemnik, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust Swoich i zniszczy blaskiem przyjścia Swego" (II Tes. 2, 8).

Bp Vida Elmer

Z j. angielskiego tł. Mirosław Salawa

Fragmenty broszury pt. The Smoke of the Antichrist (Dym Antychrysta) wydanej po raz pierwszy w 1983 (ostatnie wyd. z 1989 r. – zob. Węzeł gordyjski).

(Tytuł art. pochodzi od red. Ultra montes; notę o Autorze zaczerpnięto ze wspomnianej broszury).

Nota o Autorze

Ksiądz J. Vida Elmer urodził się na Węgrzech w 1912 roku. Został wyświęcony na katolickiego kapłana w 1936 r. Po święceniach służył jako nauczyciel religii w jednej z publicznych szkół w mieście Szeged; a następnie w różnych innych wiejskich parafiach na Węgrzech jako kapłan pomocniczy i administrator.
W 1956 r. armia sowiecka pokonała węgierskich bojowników o wolność. Kardynał Mindszenty, który po ośmiu latach uwięzienia przez cztery dni cieszył się wolnością, znalazł schronienie w amerykańskiej ambasadzie w Budapeszcie. W tym okresie około 300 tys. Węgrów uciekło ze swojego kraju. Był wśród nich ksiądz Vida Elmer. Przybył do Stanów Zjednoczonych w 1957 roku. Znalazł zajęcie w katolickiej diecezji Albany, NY. Dzięki łacinie, mógł on bez jakichkolwiek trudności odprawiać starożytną łacińską Mszę dla amerykańskich wiernych.

Jednakże, w 1964 kiedy reformy Vaticanum II zaczęły się rozpowszechniać, poprosił i otrzymał od swojego własnego biskupa z Węgier pozwolenie na dobrowolne odejście w stan spoczynku.

W 1974 r. grupa tradycyjnych katolików zwróciła się do księdza Elmera z problemem. Członkowie tej grupy nie mogli zaakceptować niekatolickich innowacji w Kościele. Kilku z nich zaprzestało chodzenia do kościoła, jednak, mówili oni, chętnie wznowiliby praktykowanie katolickiej religii gdyby ks. Elmer zechciał służyć im prawdziwą Mszą i Sakramentami w tradycyjnym rycie. Ksiądz Elmer zastosował się do ich prośby. Od tego czasu służył tej tradycyjnej grupie bez przerwy, ofiarowując im błogosławieństwo prawdziwej katolickiej religii.

2 lipca 1987 w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, ksiądz Vida otrzymał sakrę biskupią z rąk J. Exc. Biskupa Roberta Fidelisa McKenny OP, w kaplicy Matki Boskiej Różańcowej w Monroe, Connecticut. Zmarł w 1993 roku.

© Ultra montes (www.ultramontes.pl)
Cracovia MMIV, Kraków 2004
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
''(...)W drugim liście do Tesaloniczan św. Paweł Apostoł mówi co następuje: Zanim nadejdzie koniec świata, zapanuje powszechny bunt (apostazja) przeciw Bogu i "...będzie objawiony człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi się ponad wszystko, co nazywają Bogiem, albo czemu cześć oddają, tak że usiądzie w świątyni Boga, okazując się jakby był Bogiem (...revelatus fuerit homo …More
''(...)W drugim liście do Tesaloniczan św. Paweł Apostoł mówi co następuje: Zanim nadejdzie koniec świata, zapanuje powszechny bunt (apostazja) przeciw Bogu i "...będzie objawiony człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi się ponad wszystko, co nazywają Bogiem, albo czemu cześć oddają, tak że usiądzie w świątyni Boga, okazując się jakby był Bogiem (...revelatus fuerit homo peccati, filius perditionis, qui adversatur et extollitur supra omne quod dicitur Deus aut quod colitur, ita ut in templo Dei sedeat ostendens se tanquam sit Deus)" (II Tes. 2, 3-4).
Tą osobą będzie Antychryst, który z pomocą szatana będzie mieć wielki wpływ na ludzi, będzie czynić znaki i fałszywe cuda aby uwieść te osoby, które nie mają żadnego respektu i miłości dla prawdy – prawdy, która została objawiona przez Boga. "Dlatego podda ich Bóg działaniu błędu, aby uwierzyli kłamstwu, żeby osądzeni byli wszyscy, co nie uwierzyli prawdzie, ale zgodzili się na nieprawość (Ideo mittet illis Deus operationem erroris, ut credant mendacio; ut iudicentur omnes qui non crediderunt veritati, sed consenserunt iniquitati)" (II Tes. 2, 10-11).(...)''
wacula25wp.pl
Chcę powiedzieć że Papież jako osoba prywatna, zwłaszcza w rzeczach i naukach przyrodzonych, mylić się może jak każdy inny człowiek. Papież nie cieszy się również nadprzyrodzonym darem nieomylności, jeśli mówi lub pisze o jakim przedmiocie religijnym jako teolog, jako uczony słowem kiedy mówi i działa tylko jako osoba prywatna i należy szanować każdego człowieka ,jednak nie udawać że jest oky ,…More
Chcę powiedzieć że Papież jako osoba prywatna, zwłaszcza w rzeczach i naukach przyrodzonych, mylić się może jak każdy inny człowiek. Papież nie cieszy się również nadprzyrodzonym darem nieomylności, jeśli mówi lub pisze o jakim przedmiocie religijnym jako teolog, jako uczony słowem kiedy mówi i działa tylko jako osoba prywatna i należy szanować każdego człowieka ,jednak nie udawać że jest oky ,bo nie jest ?.Byli gorsi papieże wieki temu .
Edward7
Szef wywiadu watykańskiego w Argentynie: "Jestem masonem, tak samo jak Bergoglio"

Masoński Rotary Club

Widziałem Ojca Świętego w wielkim ucisku i wielkim cierpieniu, które dotknęły Kościół. Widziałem go bardzo otoczonego zdrajcami. (AA.II.414)
Chcą zabrać pasterzowii jego własną łąkę! Chcą narzucić innego, który zostawi wszystko w rękach wrogów! Potem, ogarnięta złością, uniosła zaciśniętą …
More
Szef wywiadu watykańskiego w Argentynie: "Jestem masonem, tak samo jak Bergoglio"

Masoński Rotary Club

Widziałem Ojca Świętego w wielkim ucisku i wielkim cierpieniu, które dotknęły Kościół. Widziałem go bardzo otoczonego zdrajcami. (AA.II.414)
Chcą zabrać pasterzowii jego własną łąkę! Chcą narzucić innego, który zostawi wszystko w rękach wrogów! Potem, ogarnięta złością, uniosła zaciśniętą pięść, mówiąc: Dranie Niemcy! Słuchać! Nie odniesiesz sukcesu! Pasterz jest na skale! Wy, księża, nie ruszacie się! Śpicie, a zagroda płonie ze wszystkich stron! Nic nie robicie! Jak będziesz płakać z tego powodu pewnego dnia! (AA.III.184)
Widziałam, że w niektórych przypadkach skrajnej nędzy papież ma wizje i objawienia (AA.II.414)

KOŚCIÓŁ APOSTATÓW

„Widziałam, jak bardzo wzrastał kościół apostatów. Widziałam ciemność, która z niej pochodzi, rozprzestrzeniła się dookoła i widziałem, jak wielu ludzi porzuca prawowity Kościół i kieruje się w stronę innego, mówiąc: „Tam wszystko jest piękniejsze, bardziej naturalne i uporządkowane” (AA.II.414)

„Widziałam rzeczy godne ubolewania : grali, pili, rozmawiali, kobiety w kościele uwodziły, jednym słowem dopuszczano się tam wszelkiego rodzaju obrzydliwości ”(AA.III.120)

«Kapłani pozwolili na wszystko i odprawili Mszę z wielkim brakiem szacunku. Widziałem niewielu, którzy nadal litowali się i oceniali sprawy zdrowo. Wszystko to bardzo mnie zdenerwowało.(...) (AA.III. , 120)

«On (mój niebiański mąż) pokazał mi także na niezliczonych obrazach godne ubolewania postępowanie chrześcijan i duchownych, na coraz bardziej rozległych obszarach rozprzestrzeniających się po całym świecie, w tym w moim kraju. To był ogromny i niewyobrażalnie smutny obraz, którego nie sposób opisać. W ten sposób pokazano mi, że prawie nie ma już chrześcijan w starym znaczeniu tego słowa. Ta wizja napełniła mnie smutkiem. (AA.III.125)

„Widziałam, jak w przyszłości religia upadła bardzo nisko i zachowała się tylko w niektórych miejscach, w niektórych domach i rodzinach, które Bóg chronił również przed katastrofami wojennymi” (AA.III.557)

«(12 września 1820). Widziałem dziwny kościół zbudowany i odwrócony od wszystkich zasad. Chór podzielony był na trzy części, z których każda znajdowała się kilka stopni wyżej od drugiej. Poniżej była ponura, zadymiona piwnica. (AA.III.104)

«Nie widziałam żadnych aniołów uczestniczących w budowie: ale różne duchy planetarne (odpowiedzialne za zwodzenie ludzi) najbardziej gwałtownych przeciągały wszelkiego rodzaju przedmioty do piwnicy, gdzie postacie w małych kościelnych szatach zabrały je, aby zabrać je ze sobą. W tym kościele nic nie szło z góry: wszystko pochodziło z ziemi (...) i z mrocznej krainy (...) wszystko w tym kościele było ciemne, bezsensowne i martwe: nie było nic oprócz kpiny i ruiny »

« Widziałam w pobliżu inny kościół, w którym panowała jasność i który był wyposażony w różnego rodzaju łaski z wysoka. Widziałam anioły wznoszące się i opadające, widziałem życie i wzrost ... (a także) ciepło i rozproszenie »

«Jednak tradycyjny Kościół (choć niedoskonały lub zaciemniony, aby nie znać czekającego na niego światła) był jak drzewo pełne soku w porównaniu z innym, które wyglądało jak pień pełen przedmiotów nieożywionych. Ten był jak ptak, który szybuje, ten jak papierowy smok, z ogonem obwieszonym wstążkami i znakami, który czołga się po ściernisku, zamiast latać. Widziałem, że wiele instrumentów, które znajdowały się w nowym kościele, takich jak strzały i rzutki, nie zostało zebranych, z wyjątkiem użycia przeciwko żywemu kościołowi ”(AA.III.104)

„ Wyrabiają chleb w piwnicy poniżej ; ale nic z tego nie wyszło i pracowali na próżno ”(AA.III.105)

„Widziałam też mężczyzn w małych płaszczach niosących drewno przed trybunami, na których znajdowała się siedziba kaznodziei, rozpalających ogień, dmuchających z całej siły i wywołujących ogromny ból, ale wszystko to wytwarzało tylko ohydny dym i parę” (AA.III.105)

«Następnie zrobili dziurę na górze kijem, ale dym nie chciał się unosić i wszystko pozostało zanurzone w duszącej ciemności.

«Wszystko pozostało na ziemi i poszło na ziemię, i wszystko było martwe, sztuczne i stworzone przez człowieka: właściwie jest to kościół ludzkiej fabryki według najnowszej mody, a także nowy heterodoksyjny kościół Rzymu, tego samego gatunku »(AA.III105)

Katarzyna Emmerich; Kościół i czas wielkiego ucisku

Miałem cudowną wizję dwóch kościołów i dwóch papieży"… "Widziałem, jak złowrogie byłyby konsekwencje tego fałszywego kościoła ". "Widziałem, jak powiększa się; wszelkiego rodzaju heretycy przybyli do Rzymu. Miejscowe duchowieństwo stało się letnie i widziałem wielką ciemność"…„Widzę Ojca Świętego w wielkim udręce. Mieszka w innym pałacu niż wcześniej i przyznaje się do ograniczonej liczby przyjaciół w jego pobliżu. Obawiam się, że Ojciec Święty doświadczy jeszcze wielu prób, zanim umrze"....

Wszędzie widziałem katolików uciskanych, zirytowanych, ograniczanych i pozbawionych wolności, kościoły były zamknięte, a wszędzie nędza przeważała wojna i rozlew krwi...

Widziałam wielką liczbę kapłanów dotkniętych ekskomuniką, którzy wydawali się tym nie przejmować, a nawet o tym nie wiedzieli. A jednak byli ekskomunikowali od chwili, gdy wzięli udział w pewnych przedsięwzięciach, gdy weszli do pewnych stowarzyszeń i przejmowali opinie, na których ciążyła klątwa.fronda.pl/…-masonerii-i-ataku-na-kosciol-katolicki,59974.html

Bł. Anny Katarzyny Emmerich - Dwóch papieży

(Ojciec Święty - Benedykt XVI ... "chcą narzucić innego..." - Bergoglio)
Edward7
Czy mason może być papieżem?
Klub Rotary młodszy brat masonerii i kult "matki ziemi"
Intronizacja pachamamy w byłe święto Chrystusa Króla


Masoneria czci lucyfera - każdy jej członek służy szatanowi
Ks. Paul Kramer, znawca Tajemnicy Fatimskiej o papiestwie i obecnej sytuacji "pandemii" ;
Przywódcą schizmatyków dezerterów jest antypapież Franciszek. Fałszywy i fałszywy Kościół Masonerii przywłas…
More
Czy mason może być papieżem?
Klub Rotary młodszy brat masonerii i kult "matki ziemi"
Intronizacja pachamamy w byłe święto Chrystusa Króla


Masoneria czci lucyfera - każdy jej członek służy szatanowi
Ks. Paul Kramer, znawca Tajemnicy Fatimskiej o papiestwie i obecnej sytuacji "pandemii" ;
Przywódcą schizmatyków dezerterów jest antypapież Franciszek. Fałszywy i fałszywy Kościół Masonerii przywłaszczy sobie nazwę i przyjmie fałszywą tożsamość Kościoła Katolickiego; ale w istocie będzie to masońskie i ekumeniczne. Będzie to wyraźnie i oczywiście fałszywy katolicyzm, ponieważ jego doktryny nie będą apostolskie, a dyscyplina będzie sprzeciwiać się powszechnym zwyczajom i praktykom Kościoła.Będzie to „początek boleści”, o której mówił nasz Pan w Ewangelii”. Czy to potwierdza fakt, że żyjemy w tak zwanym okresie końca czasów? Okres opisany w Apokalipsie św. Jana?

Priorytety Anty-kościoła: ekologia i homoseksualne związki
yagu
Czas naszej cywilizacji dobiega końca , a Talmudyści i Kabaliści wiedzą o cykliczności tego procesu co 676 lat . Boskie znaki to nie przypadki .Pycha modernistów , masonów doprowadzila do podmiany Świetego Kościola Katolickiego na zgubę większości wiernych i nieswiadomych Katolików . Czas naszej cywilizacji dobiega końca .Kto się z tego uratuje ?
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
yagu
Uratują się ci, którzy odmawiają Różaniec.
Quas Primas
Medalikowa miast zapoznać się z prawdziwą nauką KK, to topi się w odmętach fałszywych proroków i stąd jej nienawiść i oczernianie nie tylko papieża, ale równiez Kapłanów z Bractwa Piusa X.
Odpowiesz zniewolona kobieto za te bluźnierstwa!!!
Diabeł wybrał sobie ciebie, byś siała na portalu nienawiść! ( i pewnie w realu też)
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Quas Primas, o jakich bluźnierstwach mówisz? Prawdę nazywasz bluźnierstwem?

Jan Paweł II w Liście skierowanym do młodzieży całego świata powtórzył słowa wypowiedziane przez samego Jezusa: „Poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli”. ... Tylko prawda wiedzie do życia w całkowitej wolności. Celem każdego człowieka powinno być życie w prawdzie.

A naukę Kościoła znam dobrze jak i wszystkie …
More
Quas Primas, o jakich bluźnierstwach mówisz? Prawdę nazywasz bluźnierstwem?

Jan Paweł II w Liście skierowanym do młodzieży całego świata powtórzył słowa wypowiedziane przez samego Jezusa: „Poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli”. ... Tylko prawda wiedzie do życia w całkowitej wolności. Celem każdego człowieka powinno być życie w prawdzie.

A naukę Kościoła znam dobrze jak i wszystkie Przykazania Boże! Nie tylko znam, ale też przestrzegam.


Jeśli potrafisz to udowodnij , że to co napisałam jest nieprawdą!
Quas Primas
Bluźnisz Medalikowa, bo ty NIE masz prawa nazywać Franciszka satanistą.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Quas Primas, a jak nazwać kogoś, kto rozwala Kościół Święty, rodziny, niszczy zakony, nagradza aborcjonistkę, aprobuje tango na zakończenie Mszy Św., nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, ale za to klęka przed pogańskimi przywódcami i całuje im buty, nie zaleca przestrzegać wszystkich Przykazań Bożych i mogłabym tak jeszcze długo wymieniać litanię, jego przewinień i herezji, ale ty przecież …More
Quas Primas, a jak nazwać kogoś, kto rozwala Kościół Święty, rodziny, niszczy zakony, nagradza aborcjonistkę, aprobuje tango na zakończenie Mszy Św., nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, ale za to klęka przed pogańskimi przywódcami i całuje im buty, nie zaleca przestrzegać wszystkich Przykazań Bożych i mogłabym tak jeszcze długo wymieniać litanię, jego przewinień i herezji, ale ty przecież powinnaś o tym wszystkim wiedzieć. I to jest ktoś, kto nie jest papieżem, tylko uzurpatorem i drapieżnikiem, a w Piśmie Świętym jest nazwany fałszywym prorokiem!
Znowu oskarżenie bez pokrycia. Miałaś mi pokazać co jest nieprawdą. Wygląda na to ,że zapędzona zostałaś w kozi róg. Nie masz co odpowiedzieć i bo wszystko to jest PRAWDĄ!
Quas Primas
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA - Każdy, rozumny katolik widzi, co robi Franciszek, a jest on niestety kontynuatorem wszystkich posoborowych papieży.
Nie znaczy to jednak, że ty masz prawo nazywać Franciszka satanistą! Tym bardziej publicznie. Rozumiesz, czy nie?
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Quas Primas,
,,Każdy, rozumny katolik wodzi, co robi Franciszek, a jest on niestety kontynuatorem wszystkich posoborowych papieży.
Nie znaczy to jednak, że ty masz prawo nazywać Franciszka satanistą! Tym barziej publicznie. Rozumiesz, czy nie?''
-------------
Co ty za herezje głosisz! Czyli według ciebie wszyscy mamy być posłuszni fałszywemu prorokowi? Nie wolno publicznie pokazywać jego …More
Quas Primas,
,,Każdy, rozumny katolik wodzi, co robi Franciszek, a jest on niestety kontynuatorem wszystkich posoborowych papieży.
Nie znaczy to jednak, że ty masz prawo nazywać Franciszka satanistą! Tym barziej publicznie. Rozumiesz, czy nie?''
-------------
Co ty za herezje głosisz! Czyli według ciebie wszyscy mamy być posłuszni fałszywemu prorokowi? Nie wolno publicznie pokazywać jego herezji i bluźnierstw przeciw Bogu?
Mamy milczeć i udawać, że wszystko jest ok?
Jakim prawem zrównujesz bluźniercę, heretyka i drapieżnego wilka do prawdziwych Papieży, którzy byli wybrani przez Ducha Świętego?
Kim ty jesteś , że bluźnisz otwarcie i publicznie na naszego Świętego Papieża Jana Pawła II, a zajadle bronisz masona i satanistę? Mam prawo tak mówić bo to jest prawda. Każdy mason jest satanistą !
Nie udawaj Świętej katoliczki, bo widać komu służysz i kogo popierasz!
Quas Primas
Powtarzam raz jeszcze - jesteś głupia Medalikowa i NIC nie rozumiesz. NIE znasz prawdziwej, katolickiej nauki i NIE przestrzegasz Bożych przykazań. Nie bronię Franciszka i w żadnym razie nie bluźnię posoborowym papieżom. Masz zniewolony umysł fałszywymi prorokami i NIC do ciebie nie dociera!!!
Szkoda czasu na twoją ślepotę i głupotę.
Może powrót do podstawówki, by nauczyć się czytania ze zrozumi…More
Powtarzam raz jeszcze - jesteś głupia Medalikowa i NIC nie rozumiesz. NIE znasz prawdziwej, katolickiej nauki i NIE przestrzegasz Bożych przykazań. Nie bronię Franciszka i w żadnym razie nie bluźnię posoborowym papieżom. Masz zniewolony umysł fałszywymi prorokami i NIC do ciebie nie dociera!!!
Szkoda czasu na twoją ślepotę i głupotę.
Może powrót do podstawówki, by nauczyć się czytania ze zrozumieniem dałby jakieś rezultaty???
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Nie dla depopulacji przez szczepionki
,,Ja myślę, że Franciszka można określić kogoś, kto się niestety, nie sprawdził jako papież, ale powstrzymałabym się przed nazywaniem go satanistą.''
-----------
Błędne myślenie. Bergoglio nie jest papieżem, jest fałszywym prorokiem, jest masonem , a każdy mason jest satanistą!
Nie wolno go słuchać, ani za nim podążać! Jest niebezpiecznym zwodzicielem! …
More
Nie dla depopulacji przez szczepionki
,,Ja myślę, że Franciszka można określić kogoś, kto się niestety, nie sprawdził jako papież, ale powstrzymałabym się przed nazywaniem go satanistą.''
-----------
Błędne myślenie. Bergoglio nie jest papieżem, jest fałszywym prorokiem, jest masonem , a każdy mason jest satanistą!
Nie wolno go słuchać, ani za nim podążać! Jest niebezpiecznym zwodzicielem! Należy trzymać się od niego z daleka.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Quas Primas, do zbawienia nie jest potrzebna nawet podstawówka! Wystarczy sama miłość do Boga i bezgraniczna Wiara.

Twoją bronią są tylko epitety, które powtarzasz jak mantrę. Nie masz żadnego argumentu, żeby udowodnić swoje racje i myślisz ,że jak mnie wyzywasz to jesteś górą? Sama się kompromitujesz, ośmieszasz i zaciągasz grzech przeciw miłości bliźniego!
Quas Primas
Epitety? Żartujesz chyba. Nazwanie kogoś głupim, bo nie rozumie co się do niego mówi porównujesz do oszczerstwa, które notorycznie czynisz?
Kompromitujesz się ty i to nie tylko na tym forum, bo podejrzewam, że w realu też głosisz te brednie.
Moimi argumentami jest katolicka nauka, której linki niejednokrotnie ci podawałam, ale ty wolisz fałszywych proroków od zagłębiania się w prawdę.
ps. Bez …More
Epitety? Żartujesz chyba. Nazwanie kogoś głupim, bo nie rozumie co się do niego mówi porównujesz do oszczerstwa, które notorycznie czynisz?
Kompromitujesz się ty i to nie tylko na tym forum, bo podejrzewam, że w realu też głosisz te brednie.
Moimi argumentami jest katolicka nauka, której linki niejednokrotnie ci podawałam, ale ty wolisz fałszywych proroków od zagłębiania się w prawdę.
ps. Bez odpowiedzi. Dla twojego dobra.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Quas Primas, mam o tobie swoje wyrobione zdanie. Dlaczego miałabym ciebie słuchać? Co ty sobą reprezentujesz i za kogo ty się uważasz? Żartujesz chyba, że twoim argumentem jest katolicka nauka?
Jak ty nawet Przykazań Bożych nie przestrzegasz! I podejrzewam , że świętokradzko przyjmujesz Komunię Świętą. Jeśli chodzi o fałszywych proroków, to ty właśnie jesteś jednego najwyższego fałszywego …More
Quas Primas, mam o tobie swoje wyrobione zdanie. Dlaczego miałabym ciebie słuchać? Co ty sobą reprezentujesz i za kogo ty się uważasz? Żartujesz chyba, że twoim argumentem jest katolicka nauka?
Jak ty nawet Przykazań Bożych nie przestrzegasz! I podejrzewam , że świętokradzko przyjmujesz Komunię Świętą. Jeśli chodzi o fałszywych proroków, to ty właśnie jesteś jednego najwyższego fałszywego proroka zwolenniczką i nawet obrońcą. Co ty masz wspólnego z Prawdą , skoro nie chcesz jej znać?
Quas Primas
Medalikowa - Wiara i.... ROZUM, ROZUM, ROZUM, bo inaczej giniesz duchowo.
Potwierdzasz swoimi komentarzami, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Podstawówka nie jest potrzebna do zbawienia, ale używanie rozumu tak.
ps. Kolejne oszczerstwo z twojej strony - " I podejrzewam , że świętokradzko przyjmujesz Komunię Świętą."
" Jeśli chodzi o fałszywych proroków, to ty właśnie jesteś jednego najwyżs…More
Medalikowa - Wiara i.... ROZUM, ROZUM, ROZUM, bo inaczej giniesz duchowo.
Potwierdzasz swoimi komentarzami, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Podstawówka nie jest potrzebna do zbawienia, ale używanie rozumu tak.
ps. Kolejne oszczerstwo z twojej strony - " I podejrzewam , że świętokradzko przyjmujesz Komunię Świętą."
" Jeśli chodzi o fałszywych proroków, to ty właśnie jesteś jednego najwyższego fałszywego proroka zwolenniczką i nawet obrońcą."
Idź kobito do psychiatry, bo egzorcysta nic ci nie poradzi....
I jeszcze jedno.
TY jesteś na forum od roku, ja od prawie 10 lat. Jako jedna z pierwszych od samego początku pontyfikatu Franciszka pisałam, że Franciszek nie głosi katolickiej nauki, że rozwala Kościół itd. Byłam za to krytykowana, szczególnie przez parvusa, który nawet posuwał się do blokady mojego konta. Ale NIGDY, powtarzam nigdy nie nazwałam Franciszka satanistą, w przeciwieństwie do ciebie. Nazwałam go jedynie apostatą.
Tak więc zastanów się, bo bluźnisz i popełniasz śmiertelny grzech.
ps. Przypuszczam, że jeśli odniesiesz się do mojego komentarza, to tylko do wybranego, tobie wygodnego fragmentu, jak to robisz ZAWSZE.
Paulus Polus
wikipedia.org/wiki/Sedeprywacjonizm

"Twórca tej hipotezy, zakonnik dominikański o. Guerard des Lauriers (faktyczny autor Krótkiej analizy krytycznej NOM), późniejszy biskup (najpierw sedewakantystyczny, następnie sedeprywacjonistyczny) – używał w odniesieniu do takiej osoby łacińskiego terminu „papa materialiter tantum, sed non formaliter” (papież tylko materialnie, lecz nie formalnie). …More
wikipedia.org/wiki/Sedeprywacjonizm

"Twórca tej hipotezy, zakonnik dominikański o. Guerard des Lauriers (faktyczny autor Krótkiej analizy krytycznej NOM), późniejszy biskup (najpierw sedewakantystyczny, następnie sedeprywacjonistyczny) – używał w odniesieniu do takiej osoby łacińskiego terminu „papa materialiter tantum, sed non formaliter” (papież tylko materialnie, lecz nie formalnie). Argumentował to niemożnością sprawowania urzędu papieskiego przez osobę, która jest heretykiem lub apostatą i doprowadza do zaaprobowania „fałszywej doktryny i szkodliwego powszechnego prawa dyscyplinarnego”.

Określenie sedeprivationism (od łac. sedes – tron, stolica; privatio – pozbawienie) oznacza odmówienie pewnych praw wynikających ze sprawowania urzędu papieskiego."


Z pewnością uporczywe trwanie w herezji pozbawia zasiadającego na tronie papieskim łaski nieomylnego rozstrzygania w sprawie wiary czy moralności. Na to wskazywałaby sama LOGIKA.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Quas Primas,
,,Medalikowa - Wiara i.... ROZUM, ROZUM, ROZUM, bo inaczej giniesz duchowo.''
---------------
Czyżby kolejny bożek, wymieniony 3 razy i napisany z dużej litery!? Co z herezje wypisujesz, zasłaniasz się nauką Kościoła , a nie znasz jej, ani nie znasz Pisma Świętego!

Jakie są trzy cnoty Boskie? WIARA , NADZIEJA, MIŁOŚĆ!
A nie ROZUM,ROZUM,ROZUM!
JEŚLI JUŻ ROZUM, TO …
More
Quas Primas,
,,Medalikowa - Wiara i.... ROZUM, ROZUM, ROZUM, bo inaczej giniesz duchowo.''
---------------
Czyżby kolejny bożek, wymieniony 3 razy i napisany z dużej litery!? Co z herezje wypisujesz, zasłaniasz się nauką Kościoła , a nie znasz jej, ani nie znasz Pisma Świętego!

Jakie są trzy cnoty Boskie? WIARA , NADZIEJA, MIŁOŚĆ!
A nie ROZUM,ROZUM,ROZUM!
JEŚLI JUŻ ROZUM, TO POCHODZĄCY OD BOGA I JAKO DAR DUCHA ŚWIĘTEGO!


Pismo Święte nie nakazuje kierować się sercem [raczej przed tym przestrzega (Przypowieści Salomona 4:23 / Hebrajczyków 3:10-13 / Jeremiasza 17:9-10 / Przypowieści Salomona 28:26)], ale bystrym rozumem, ogarniętym Bożą mądrością, który jest naszym udziałem za sprawą Ducha Świętego [mieszkającego w nas (Rzymian 8:6-9)]. Świecka mądrość (ludzka, światowa, naturalna) jest bowiem u Boga głupstwem (1 Koryntian 3:19-21) i często przysparza nam tylko kłopotów. Z Pisma Świętego wynika, że to Bóg zaopatruje człowieka we właściwą mądrość (Bożą Mądrość), dając mu roztropność, rozwagę i umiejętność rozsądnego prowadzenia życia.

Oto tego biblijne dowody:
Joba 28:12-13
„[...] lecz gdzie można znaleźć mądrość? A gdzie jest siedziba rozumu? (13) Człowiek nie zna drogi do niej; nie można jej znaleźć w krainie żyjących”.
Joba 28:20-21
„[...] skąd więc bierze się mądrość i gdzie jest miejsce rozumu? (21) Zakryta jest przed oczyma wszystkich żyjących i zatajona przed ptactwem niebieskim”.
Przypowieści Salomona 2:1-11
„Synu mój! Jeżeli przyjmiesz moje słowa i zachowasz dla siebie moje wskazania, (2) nadstawiając ucha na mądrość i zwracając serce do rozumu, (3) jeżeli przywołasz rozsądek i donośnie wezwiesz roztropność, (4) jeżeli szukać jej będziesz jak srebra i poszukiwać jej jak skarbów ukrytych, (5) wtedy zrozumiesz Bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga; (6) gdyż Bóg daje Mądrość, z Jego Ust pochodzi poznanie i rozum. (7) On zachowuje swoją pomoc dla prawych, jest tarczą dla tych, którzy postępują nienagannie, (8) strzegąc ścieżek prawa i czuwając nad drogą swoich wiernych. (9) Wtedy zrozumiesz sprawiedliwość, prawo i prawość, każdą dobrą drogę. (10) Gdyż mądrość wejdzie do twojego serca, a poznanie będzie miłe twojej duszy. (11) Rozwaga czuwać będzie nad tobą, roztropność cię strzec [...]”.
1 Koryntian 1:19-31
„[...] napisano bowiem: Wniwecz obrócę mądrość mądrych, a roztropność roztropnych odrzucę. (20) Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (22) Podczas gdy Żydzi znaków się domagają, a Grecy mądrości poszukują, (23) my zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie zgorszenie, a dla pogan głupstwo, (24) natomiast dla powołanych – i Żydów, i Greków, zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą. (25) Bo głupstwo Boże jest mędrsze niż ludzie, a słabość Boża mocniejsza niż ludzie. (26) Przypatrzcie się zatem sobie, bracia, kim jesteście według powołania waszego, że niewielu jest między wami mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu wysokiego rodu, (27) ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne, (28) i to, co jest niskiego rodu u świata i co wzgardzone, wybrał Bóg, w ogóle to, co jest niczym, aby to, co jest czymś, unicestwić, (29) aby żaden człowiek nie chełpił się przed obliczem Bożym. (30) Ale wy dzięki niemu jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i poświęceniem, i odkupieniem, (31) aby, jak napisano: Kto się chlubi, w Panu się chlubił”.
1 Koryntian 2:1-16
„Również ja, gdy przyszedłem do was, bracia, nie przyszedłem z wyniosłością mowy lub mądrości, głosząc wam świadectwo Boże. (2) Albowiem uznałem za właściwe nic innego nie umieć między wami, jak tylko Jezusa Chrystusa i to ukrzyżowanego. (3) I przybyłem do was w słabości i w lęku, i w wielkiej trwodze, (4) a mowa moja i zwiastowanie moje nie były głoszone w przekonywających słowach mądrości, lecz objawiały się w nich Duch i moc, (5) aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. (6) My tedy głosimy mądrość wśród doskonałych, lecz nie mądrość tego świata ani władców tego świata, którzy giną; (7) ale głosimy mądrość Bożą tajemną, zakrytą, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, (8) której żaden z władców tego świata nie poznał, bo gdyby poznali, nie byliby Pana chwały ukrzyżowali. (9) Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują. (10) Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże. (11) Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży. (12) A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył. (13) Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę. (14) Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać. (15) Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, sam zaś nie podlega niczyjemu osądowi. (16) Bo któż poznał myśl Pana? Któż może go pouczać? Ale my jesteśmy myśli Chrystusowej”.
Jakuba 3:13-18
„[...] czy jest między wami ktoś mądry i rozumny? Niech to pokaże przez dobre postępowanie uczynkami swymi, nacechowanymi łagodnością i mądrością. (14) Jeśli jednak gorzką zazdrość i kłótliwość macie w sercach swoich, to przynajmniej nie przechwalajcie się i nie kłamcie wbrew prawdzie. (15) Nie jest to mądrość, która z góry zstępuje, lecz przyziemna, zmysłowa, demoniczna. (16) Bo gdzie jest zazdrość i kłótliwość, tam niepokój i wszelki zły czyn. (17) Ale mądrość, która jest z góry, jest przede wszystkim czysta, następnie miłująca pokój, łagodna, ustępliwa, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, nie stronnicza, nie obłudna. (18) A owoc sprawiedliwości bywa zasiewany w pokoju przez tych, którzy pokój czynią”.
Efezjan 5:15-17

„[...] baczcie więc pilnie, jak macie postępować, nie jako niemądrzy, lecz jako mądrzy, (16) wykorzystując czas, gdyż dni są złe. (17) Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska”.
Wyjaśniliśmy sprawę rozumu (ludzkiej mądrości), teraz chciałbym ogólnie wyjaśnić sprawę ludzkiego serca (naszych uczuć, emocji). Jest to ważny temat, który powinien zostać omówiony w odpowiedzi na twoje pierwsze pytanie.
Czym jest ludzkie serce (nasze emocje)?
Ludzkie serce (uczucia, emocje) to procesy psychiczne w naszym umyśle, powstające pod wpływem bodźców zewnętrznych (różnych sytuacji, zjawisk, przedmiotów lub innych ludzi). Uczucia dotykają sfer moralnych (etycznych), estetycznych lub intelektualnych. Za uczuciami stoją głównie doznania cielesne i pojawiają się one niezależnie od tego, czy człowiek tego chce, czy też nie. Wywołują działanie (aktywność) lub reakcję (wewnętrzny stan smutku, radości, zwątpienia, nieprzebaczenia itp.). Emocjom mogą towarzyszyć skutki pozytywne (radość, właściwe nastawienie, troska itp.) lub negatywne (gniew, zawiść, nieprzebaczenie, strach, niewłaściwe reakcje lub działania). Wpływ uczuć może doprowadzić nawet do urazów psychicznych, które powstają w wyniku różnych wydarzeń lub przeżyć – więcej na temat uczuć (ludzkiego serca) dowiesz się, klikając tutaj.
Co Pismo Święte mówi o ludzkim sercu (uczuciach)?
Biblia przedstawia serce jako ośrodek życia uczuciowego, centrum wrażeń i odruchów emocjonalnych w odróżnieniu od rozumu – ośrodka racjonalnego myślenia. Pomimo że współczesna anatomia nie łączy uczuć człowieka z jego sercem, ich biblijny związek często występuje w mowie potocznej. Doskonale wiemy, co znaczy, że ktoś jest serdeczny, ma wielkie serce, kierował się sercem lub że kogoś poniosło serce. Pismo Święte przestrzega jednak przed kierowaniem się sercem (uczuciami): „[...] czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia!” (Przypowieści Salomona 4:23).
Hebrajczyków 3:10-13
„[...] dlatego miałem wstręt do tego pokolenia i powiedziałem: Zawsze ich zwodzi serce; nie poznali też oni dróg moich, (11) tak iż przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do odpocznienia mego. (12) Baczcie, bracia, żeby nie było czasem w kimś z was złego, niewierzącego serca, które by odpadło od Boga żywego, (13) ale napominajcie jedni drugich każdego dnia, dopóki trwa to, co się nazywa "dzisiaj", aby nikt z was nie popadł w zatwardziałość przez oszustwo grzechu”.
W wielu przypadkach [jak w przypadku Izraela (Hebrajczyków 3:10-11)] kierowanie się sercem (nie Duchem Świętym) kończy się tragicznie. Często kiedy młodzi ludzie kończą szkołę i wkraczają w dorosłe życie, słyszą od swojego nauczyciela: „kieruj się głosem swojego serca”. Wielu z nich czyniąc to, idzie w złym kierunku, a przecież Bóg przestrzega przed kierowaniem się sercem (uczuciami): „[...] z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, rozpusta, kradzieże, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa [...]”.
Jeremiasza 17:9-10
„[...] podstępne jest serce, bardziej niż wszystko inne, i zepsute, któż może je poznać? (10) Ja, Pan, zgłębiam serce, wystawiam na próbę nerki, aby oddać każdemu według jego postępowania, według owocu jego uczynków”.
Dlatego nie dziw się, że znajdujesz w życiu wiele sytuacji sprzecznych z sercem (uczuciami) i rozumem [szczególnie kiedy masz w sobie Ducha Świętego (1 Koryntian 3:16 / 1 Koryntian 6:19 / 2 Koryntian 6:16)].
Galacjan 5:16-17
„[...] mówię więc: Według Ducha postępujcie, a nie będziecie pobłażali żądzy cielesnej. (17) Gdyż ciało pożąda przeciwko Duchowi, a Duch przeciwko ciału, a te są sobie przeciwne, abyście nie czynili tego, co chcecie”.
Czym jest pilnowanie serca?
Pilnowanie serca można porównać do pilnowania przestępcy, który jest skuty kajdanami. W sercu człowieka jest bowiem potencjał zła (wpływ grzesznej natury), który ujawnia się w najmniej odpowiednich momentach.
Mateusza 15:18-19
„[...] ale co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to kala człowieka. (19) Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, rozpusta, kradzieże, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa [...]”.
2 Tymoteusza 2:22
„[...] młodzieńczych zaś pożądliwości się wystrzegaj, a zdążaj do sprawiedliwości, wiary, miłości, pokoju z tymi, którzy wzywają Pana z czystego serca”.
Nasze serce może nas zwieść, więc nie możemy mu ufać (ani kierować się nim) – musimy go pilnować: „[...] kto ufa własnemu sercu, ten jest głupi; kto mądrze postępuje, jest bezpieczny” (Przypowieści Salomona 28:26).
Pilnowanie serca to jak pilnowanie (lub oczyszczanie) studni z czystą wodą i zapobieganie zanieczyszczeniu jej: „[...] mając tedy te obietnice, umiłowani oczyśćmy się od wszelkiej zmazy ciała i ducha, dopełniając świątobliwości swojej w bojaźni Bożej. (2) Zróbcie miejsce dla nas w sercach waszych; nikogo nie skrzywdziliśmy, nikogo nie zepsuliśmy, nikogo nie oszukaliśmy” (2 Koryntian 7:1-2).
Pilnowanie serca to jak pilnowanie dziecka, które może gdzieś się oddalić. Ono potrafi zająć się czymś, co przykuje jego uwagę, pójść za czymś, co je zainteresuje, nie będąc świadome czyhających nań zagrożeń. Ono w swojej beztrosce może przysporzyć wielu zmartwień swoim rodzicom. Nie możemy więc pozwolić, aby nasze serce gdzieś sobie poszło, czymś się zabawiło czy raniło innych. Mamy go pilnować i na bieżąco je oczyszczać. Niestety wielu ludzi ginie, ponieważ nie potrafi upilnować swojego serca (nie panuje nad emocjami).
Przypowieści Salomona 4:20-27
„[...] zwróć uwagę na moje słowa; nakłoń ucha do moich mów! (21) Nie spuszczaj ich z oczu, zachowaj je w głębi serca, (22) bo są życiem dla tych, którzy je znajdują, i lekarstwem dla całego ich ciała. (23) Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia! (24) Oddal od siebie fałsz ust i trzymaj z dala od siebie przewrotność warg! (25) Niech twoje oczy patrzą wprost, a twoje powieki niech będą zwrócone prosto przed siebie! (26) Bacz na tor, po którym ma stąpać twoja noga, i niech będą pewne wszystkie twoje drogi. (27) Nie zbaczaj ani na prawo, ani na lewo, powstrzymuj swoją nogę od złego!”
Niestety nikt nie jest wolny od wpływu uczuć (ludzkiego serca), dlatego niezmiernie ważne jest poznać, a następnie nabyć umiejętności potrzebne do ich kontrolowania. Pismo Święte naucza, że nasze życie (teraźniejsze i przyszłe) ma być poddane Duchowi Świętemu (Rzymian 8:5-14), według którego mamy postępować (Galacjan 5:16-18 i 25). Ludzkie serce (uczucia) przypomina trochę ruchome piaski, które nigdy nie zapewnią ci solidnej podstawy (Duch Święty zaś tak). Wzrastając więc na uczuciach, budujesz życie, które narażone będzie na kłopoty. Dlatego też kieruj się Duchem Świętym, nie sercem (uczuciami) – więcej na ten temat dowiesz się, klikając tutaj.
Paulus Polus
"więcej na ten temat dowiesz się, klikając tutaj"
Z zadziwiającą łatwością przychodzi ci promowanie na tej stronie różnych treści heterodoksyjnych.
Tym razem to jacyś protestanci z Betel.tv.
Kobieto, gdzie ty żeś schowała ROZUM?
Quas Primas
@Paulus Polus - Szkoda słów na Mealikową. Chce się kobita popisać, jakąś wiedzą, to bredzi. Problem w tym, że to NIE jest katolicka wiedza.

@Ewa Maria Monika. Ja nie udowadniam, że Franciszek jest, czy nie jest heretykiem. Ja zwracam uwagę Medalikowej, że ona nie ma prawa nazywać Franciszka satanistą.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Paulus Polus
,,Z zadziwiającą łatwością przychodzi ci promowanie na tej stronie różnych treści heterodoksyjnych.''
-------
PROSZĘ O DOWODY!
Paulus Polus
Kliknij sobie w link, który promujesz i będziesz je miała.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Paulus Polus, KTÓRY KONKRETNIE LINK?
Paulus Polus
"więcej na ten temat dowiesz się, klikając tutaj"
woj_tek shares this
5