Clicks1.4K
pl.news
4

"Pokonanie przekonań, które się utrzymują" – Franciszek wali pięścią w stół

Podczas sobotniego przemówienia do przedstawicieli diecezji rzymskiej Franciszek de facto powiedział, że dwuletni "proces synodalny", który prowadzi do synodu w 2023 r., nie polega na "zbieraniu opinii", ale na ich narzucaniu – w żargonie Franciszka: na "słuchaniu tego, czego Duch chce dla Kościoła" i na "byciu otwartym na niespodzianki Boga [=Franciszka]".

Tkwiąc w swoich mantrach, Franciszek wezwał ponownie do "przygotowania się na bycie zaskoczonym i przygotowania się na niespodzianki". Konformistyczne "niespodzianki" Franciszka są bardzo przewidywalne.

Dla podkreślenia swoich słów walił kilkakrotnie w stół krzycząc, że "może być konieczne odejście, zmiana kierunku, przezwyciężenie przekonań, które nas powstrzymują i uniemożliwiają wspólne poruszanie się i kroczenie" – tak jakby nie robiono tego od dziesięcioleci z dobrze znanym skutkiem.

Franciszek przyznał, że jego 40-minutowe przemówienie było "bardzo długie", ale kontynuował z niekończącym się laniem wody w rodzaju "dynamizm wzajemnego słuchania".

Jako znany promotor perwersji, Franciszek dostrzegł "perwersję" w tym, co nazwał "klerykalizmem", który odrywa księży i biskupów od "ludu" – podobnie jak Franciszka, który odmawia spotkań ze swoimi kardynałami i jest dostępny tylko wybranemu kręgowi.

Ze sztywną obsesją nieuchronnie powraca do swojej "sztywności", którą nazywa "grzechem przeciwko cierpliwości Boga [= Franciszka]" i "przeciwko suwerenności Boga [= Franciszka]". Ostatnim przykładem sztywności i legalizmu Franciszka jest Traditionis Custodes.

#newsTwxwiywmac

. Leliwa
O jacie .... chór w maseczkach na głosy próbuje śpiewać , ale jaja.
. Leliwa
gloria.tv/…BU6KMY/kmqx5l96nbs609pkf6qfhzcrvmhuu53psaba5j7.mp4
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
".......w żargonie Franciszka: na "słuchaniu tego, czego Duch chce dla Kościoła" i na "byciu otwartym na niespodzianki Boga [=Franciszka]".
😂 😂 😂
szary człek
tylko pytanie o jakim Duchu mówi.. Bo raczej nie Świętym