przeciwherezjom
Nie można się dać zastraszyć! - ani księża ani wierni - tłumy powinny iść do kościoła i to bez masek. Wtedy masonów by szlag trafił. A jeżeli wierni grzecznie idą (lub nie, co gorsza) w kagańcach i tak znieważają Boga zakrytą mordą i w dodatku zero protestów oprócz kilku świrów, takich jak my tu piszący... Dlaczego? Bo wszyscy boją się o kasę. I tak ją stracicie. Wszyscy. To zostało zaplanowane …More
Nie można się dać zastraszyć! - ani księża ani wierni - tłumy powinny iść do kościoła i to bez masek. Wtedy masonów by szlag trafił. A jeżeli wierni grzecznie idą (lub nie, co gorsza) w kagańcach i tak znieważają Boga zakrytą mordą i w dodatku zero protestów oprócz kilku świrów, takich jak my tu piszący... Dlaczego? Bo wszyscy boją się o kasę. I tak ją stracicie. Wszyscy. To zostało zaplanowane i kasę i żarcie. Będziecie lizać kamienie z głodu - ten czas nie jest odległy. Właśnie za to. Za to że wyżej cenicie mamonę niż właściwy kult Boga Prawdziwego!!!
Jeszcze jeden wytrych dla tchórzy i dla wszystkich. Jeśli się boisz to przynajmniej odpal pobożnie więcej Różańców świętych dziennie za ojczyznę, za wolność wyznania religijnego w Polsce. Bóg wysłuchuje tych modlitw, wiele jest łagodzone (miało być gorzej, naprawdę)
Piotr2000
Godecki, Nycz, Skworc, Budzik i spolka - JUDASZE tego czasu !
mk2017
Od soboty 17 października obowiązywać będą nowe zasady podczas uroczystości religijnych – ogłosił w czwartek rząd, bez sprzeciwu ze strony hierarchii kościelnej. W strefie żółtej podczas sprawowanych liturgii będzie mogła przebywać w świątyniach maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W strefie czerwonej będzie mogła przebywać maksymalnie 1 osoba na 7 metrów kwadratowych powierzchni świątyni.…More
Od soboty 17 października obowiązywać będą nowe zasady podczas uroczystości religijnych – ogłosił w czwartek rząd, bez sprzeciwu ze strony hierarchii kościelnej. W strefie żółtej podczas sprawowanych liturgii będzie mogła przebywać w świątyniach maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W strefie czerwonej będzie mogła przebywać maksymalnie 1 osoba na 7 metrów kwadratowych powierzchni świątyni.

Read more: pch24.pl/…egulacje-biskupow,79134,i.html
V.R.S.
To że Moryc ogłosił coś pismakom na konferencji prasowej nie oznacza że jest prawem w RP. Natomiast sytuacja jest na tyle poważna że rządzący anarchiści i tak mogą to forsować siłą.
Jota-jotka
W strefie żółtej podczas sprawowanych liturgii będzie mogła przebywać w świątyniach maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

To jest dla tych, którzy wrócili na Msze Święte ,bo z obserwacji widzę ,że dużo nie wróciło.
Zastanawiam się czy biskupi mają jakąś kontrolę (liczenie wiernych przed nami)
Dodam ,że takie działania mogą już zupełnie zniszczyć jeszcze tlącą się wiarę .
pielgrzym55
Rabin Gądecki to zarządca masy upadłościowej po posoborowym Kościele w Polsce.
modernistae prohibere
Rabin Gądecki zasłużony kandydat do przyznania orderu sowy przez bractwo fartuszkowe 😡
Weronika....S
Wraz z masonami tworzą nowe fantastyczne systemy biologiczne, a jest to projekt człowieka, który nie musi oddychać, nie musi mieć dostarczanego tlenu, który spalany w organizmie dostarcza przyrodzie dwutlenku węgla. Uważają Boży system biologiczny za zbyt konserwatywny, więc modernizują.
Każą człowiekowi żyć jak żyją rośliny, produkować dwutlenek węgla i wdychać go z powrotem. Żeby to uskutecznić…More
Wraz z masonami tworzą nowe fantastyczne systemy biologiczne, a jest to projekt człowieka, który nie musi oddychać, nie musi mieć dostarczanego tlenu, który spalany w organizmie dostarcza przyrodzie dwutlenku węgla. Uważają Boży system biologiczny za zbyt konserwatywny, więc modernizują.
Każą człowiekowi żyć jak żyją rośliny, produkować dwutlenek węgla i wdychać go z powrotem. Żeby to uskutecznić do pomocy wykorzystali wirusa - a wirusy szczęśliwie dla nich istnieją i istnieć będą - któremu przydali królewski przydomek, koronę.
przeciwherezjom
Poniżej jeszcze jeden troll??? matricaria.... zabawia się w papieża, wymyśla nowe ustawy Kościoła...
Weronika....S
To jest zniewolenie osobiste i religijne, doprowadzenie do wielu przypadków śmierci i samobójstw, związanych z restrykcjami okołowirusowymi, tyle nieszczęść, znanych oficjalnie i nie znanych, blokowanie oddychania z urzędu, co jest powolnym zaduszaniem ludzi, odmawianie przy tym opieki gwarantowanej przez prawo w przychodniach, a w te nieludzkie dzisiejsze anomalie włączają swoje poparcie i …More
To jest zniewolenie osobiste i religijne, doprowadzenie do wielu przypadków śmierci i samobójstw, związanych z restrykcjami okołowirusowymi, tyle nieszczęść, znanych oficjalnie i nie znanych, blokowanie oddychania z urzędu, co jest powolnym zaduszaniem ludzi, odmawianie przy tym opieki gwarantowanej przez prawo w przychodniach, a w te nieludzkie dzisiejsze anomalie włączają swoje poparcie i inicjatywę także arcykapłani.
Czy to, jak powiedział ktoś dość sensownie nie jest oczekiwaniem na drugą Norymbergę...
PiotrM
V.R.S.
@PiotrM
To jest fotomontaż?
PiotrM
Chyba nie.
fartuszniak leszek
To może być fotomontaż.
Wątpliwe, by pozwolono zrobić zdjęci z takiej prawdziwej imprezy. Komuś może zależeć o jak najgorszym wizerunku kapłanów.
wacula25wp.pl
A kościół postępuje mądrzy rozważnie jego słuchajmy ponieważ zna prawdę ZARAZY I NIE SŁUCHAJMY OSÓB ZDEGENEROWANYCH że koronowirósa NIE-MA!!!!!!!
Posoborowe absurdy
Jak manipulują koronawirusem? Kłamstwa, przekłamania i patogeny informacyjne! A. Lewandowska Jak manipulują koronawirusem? Kłamstwa, przekłamania i patogeny informacyjne! A. Lewandowska
Matricaria
O d 1 listopada obowiązuje odpust za nawiedzenie cmentarza i odmówienie przepisanych modlitw,może już czas rozciągnąć ten przywilej na cały rok? Jest XXI wiek,czas przyspieszył a Kościół nie może udawać że jest tak samo jak 50 lat temu.Dłużej pracujemy,jesteśmy zdrowotnie coraz słabsi,nawet dzieci już mają problemy związane z krążeniem ,amok związany z Dniem Zadusznym i podróżami jest zwyczajnie …More
O d 1 listopada obowiązuje odpust za nawiedzenie cmentarza i odmówienie przepisanych modlitw,może już czas rozciągnąć ten przywilej na cały rok? Jest XXI wiek,czas przyspieszył a Kościół nie może udawać że jest tak samo jak 50 lat temu.Dłużej pracujemy,jesteśmy zdrowotnie coraz słabsi,nawet dzieci już mają problemy związane z krążeniem ,amok związany z Dniem Zadusznym i podróżami jest zwyczajnie niebezpieczny zważywszy brak kultury jazdy na drogach.Po to mamy rozum by nie kierować się instynktem jak łososie,one muszą wracać do gniazda bez względu na liczbę ofiar,my mamy przecież jakiś wybór.Nawiedzanie grobów przy każdej rodzinnej okazji może być nową praktyką duchową.
Quas Primas
Po co kolejny raz siejesz zamęt?
KATOLIK ma już DOSYĆ tych posoborowych nowości.
olek19801
Tytuł powinien brzmieć: ZDRAJCY - PRZEBIERAŃCY W KOŚCIELE CHRYSTUSOWYM UZURPOWALI SOBIE PRAWO DO WSZELKICH ZMIAN !!!
Weronika....S
Zdrada arcykapłanów i wykpienie wiernych to ich chleb powszedni.
Matricaria
Dzięki za dyspensę,nasza wiara jest wolnym wyborem ale przez ostatnie wieki wkradło sie wiele rygoryzmów światowej natury.Stare,kilkusetletnie kościoły były bardzo małe,to coś chyba oznacza,nas wychowano w rygoryzmie pod grzechem ciężkim że w niedziele na Mszy musisz być.Efekt był taki że aby nie stracić punktów chorzy,słabi ale jako tako trzymający sie na nogach na Mszę przychodzili,no i się …More
Dzięki za dyspensę,nasza wiara jest wolnym wyborem ale przez ostatnie wieki wkradło sie wiele rygoryzmów światowej natury.Stare,kilkusetletnie kościoły były bardzo małe,to coś chyba oznacza,nas wychowano w rygoryzmie pod grzechem ciężkim że w niedziele na Mszy musisz być.Efekt był taki że aby nie stracić punktów chorzy,słabi ale jako tako trzymający sie na nogach na Mszę przychodzili,no i się działo,kaszel nieustający na kościele,zasłabnięcia i szczęśliwe śmierci.Teraz ci gorliwcy pozbawieni miłosierdzia dla siebie mogą spokojnie odetchnąć,jeszcze autorytet biskupi coś znaczy zwłaszcza w takich kwestiach.Bóg zapłać drodzy biskupi i prosimy o dalsze wskazania dla niepewnych jak przyjmować z Komunię św,wierny ludek patrzy głównie na to co jego biskup diecezjalny nakaże,wszak głową odpowiada przed Bogiem by na Mszy profanacji jakiejś nie było.
Piotr2000
Albos ty GLUPI albo JUDASZ !
Jota-jotka
A jeśli to głos rozpaczy...

,,Bóg zapłać drodzy biskupi i prosimy o dalsze wskazania dla niepewnych jak przyjmować z Komunię św,
wierny ludek patrzy głównie na to co jego biskup diecezjalny nakaże,wszak głową odpowiada przed Bogiem by na Mszy profanacji jakiejś nie było,,
przeciwherezjom
Podtrzymuje swój status schizmatyka!
Weronika....S
Ktoś na CH24 napisał komentarz, że chyba już wszystkie diabły zostały wypuszczone z piekła, ale oni myślą, że to aniołowie i są posłuszni. Pytanie więc czy odebrano im moc rozeznania prawdy i fałszu, dobra i zła za jakieś ich przywary. Wyglądałoby, że jednak tak.
Chrystus powiedział ,,wierzycie w Boga, i we Mnie wierzcie,,. Póki co jednak wiara w Bożą moc i Chrystusa jest negowana przez niewierne…More
Ktoś na CH24 napisał komentarz, że chyba już wszystkie diabły zostały wypuszczone z piekła, ale oni myślą, że to aniołowie i są posłuszni. Pytanie więc czy odebrano im moc rozeznania prawdy i fałszu, dobra i zła za jakieś ich przywary. Wyglądałoby, że jednak tak.
Chrystus powiedział ,,wierzycie w Boga, i we Mnie wierzcie,,. Póki co jednak wiara w Bożą moc i Chrystusa jest negowana przez niewierne Jego sługi. Obalają słowa Jezusa ,,co boskiego Bogu, co cesarskie cesarzowi,, a my katolicy świecy i duchowni z zasady nie protestujemy i uznajemy zainicjowaną przez nich myśl, jakoby cezar wiedział lepiej i był ponad tym, czego wymaga Bóg oraz wymaga nie zmutowany Kościół Katolicki.
Jota-jotka
Zapytał też

,,Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”

Wszystko jakby sprawdza się...
Weronika....S
@Jota-jotka Znajdzie, wiedział, że znajdzie, On wszystko wie. Widział z wysokości krzyża, co się obecnie dzieje, jak zdradzają Jego słudzy, ale z krzyża nie zszedł. Pytaniem tylko zasygnalizował, że będzie ich niewielu, ale moce piekielne nie przemogą Jego i Jego Kościoła.
Jota-jotka
To pytanie ja odbieram jako ostrzeżenie i jako zachętę by mimo wszystko TRWAĆ (wierzyć ,bronić wiary ,modlić się i pokutować) ,
bo kto wytrwa do końca , będzie zbawiony .

Nigdzie nie mamy zagwarantowanego ,że będzie łatwo .

Piękne jest Twoje świadectwo , dziękuję.
MementoMori+++
W kościele powinien być zakaz maseczek i jak już zakrywać twarz to przezroczysta przyłbica aby nie było miejsca dla profanowania hostii. Ktoś może przyjąć Komunie św i ja wypluć do maseczki i nikt tego nie zobaczy. Jak dla kogoś to tylko opłatek a nie Bóg , to powie ze tragizuje. Kapłani sobie sami strzelają w kolano gdy idą za obostrzeniami. Tylko podać nr konta i czekać aż kasa będzie leciała..…More
W kościele powinien być zakaz maseczek i jak już zakrywać twarz to przezroczysta przyłbica aby nie było miejsca dla profanowania hostii. Ktoś może przyjąć Komunie św i ja wypluć do maseczki i nikt tego nie zobaczy. Jak dla kogoś to tylko opłatek a nie Bóg , to powie ze tragizuje. Kapłani sobie sami strzelają w kolano gdy idą za obostrzeniami. Tylko podać nr konta i czekać aż kasa będzie leciała...
MementoMori+++
Brak słów. Kościół nie wprowadza swoich obostrzeń tylko obostrzenia propagandy any boskiej i anty ludzkiej... W duchu braterstwa? A gdzie w tym wszystkim miejsce dla Boga? Obostrzenia względem osób zdrowych są niezgodne z konstytucją... Tak jak nie mamy rządu tak i nie mamy duszpasterzy, poza kilkoma wyjątkami. Lepiej od razu kierowani bojaźnią przed utratą tego co doczesne, pozamykajcie …More
Brak słów. Kościół nie wprowadza swoich obostrzeń tylko obostrzenia propagandy any boskiej i anty ludzkiej... W duchu braterstwa? A gdzie w tym wszystkim miejsce dla Boga? Obostrzenia względem osób zdrowych są niezgodne z konstytucją... Tak jak nie mamy rządu tak i nie mamy duszpasterzy, poza kilkoma wyjątkami. Lepiej od razu kierowani bojaźnią przed utratą tego co doczesne, pozamykajcie kościoły bo to wielkie szyderstwo z Boga. Bałwochwalstwo i kult zdrowia na pewno nie polepszy niczego bo to obrzydliwosc przed Bogiem
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Niech się lepiej, Bp. Gądecki zajmie ratowaniem swojej Duszy i tych wszystkich, których prowadzi i którzy z jego powodu stracili wiarę. Bo czasu jest coraz mniej, a droga którą Bp. podąża, prowadzi w dół. Katolicy nie dajmy się zwieść i nie korzystajmy z żadnych dyspens wydanych przez ,,Biskupa" Gądeckiego. Miejsce wilków jest w lesie, a nie w Kościele!
trio plus
ale to jeszcze nie koniec cierpienia...Ja bym poszedł dalej: można by zamknąć kościół na jakiś czas (rok, może dwa), spowiedź przez internet (szyfrowana) lub zrezygnować toż to staroświeckie i szybciutko by się polepszyło - Czy to nie Franciszek i królowa angielska mówili, że świąt nie będzie (jakieś dwa lat wstecz).😠
Weronika....S
Dziękuję za przypomnienie tego, tak pamiętam, że były słowa Franciszka, które napawały lękiem o święta Bożego Narodzenia.
V.R.S.
@trio plus
Franciszek to w tym roku mówił że będzie świętował 150-lecie wyrzucenia papiestwa z Rzymu przez masonów. Tuż potem zaczęło się zamieszanie z kowidem i odeszła mu ochota na świętowanie.
mk2017
Dyspensy w Kościele Katolickim odcinają nas od łaski Bożej. Kapłani w mocy Bożej są dla nas rodzicielami łaski.
Weronika....S
Dyspensy od Mszy są nielegalne, nieważne. Od Mszy Świętej według Prawa Kanonicznego zwalnia choroba lub brak kapłana. Biskupi odpowiedzą za tych katolików, którzy przez 6 miesięcy nie chodzili do kościoła i za tych, co potem przestali w ogóle. Przecież nie było ataku bombowego oraz groźby utraty życia w kościele, bądź w drodze do kościoła. Śmiertelność w sezonie grypowym 2018/2019 była większa …More
Dyspensy od Mszy są nielegalne, nieważne. Od Mszy Świętej według Prawa Kanonicznego zwalnia choroba lub brak kapłana. Biskupi odpowiedzą za tych katolików, którzy przez 6 miesięcy nie chodzili do kościoła i za tych, co potem przestali w ogóle. Przecież nie było ataku bombowego oraz groźby utraty życia w kościele, bądź w drodze do kościoła. Śmiertelność w sezonie grypowym 2018/2019 była większa niż w czasie owego demonicznego koronawirusa. Jeszcze nigdy w tak bezczelny sposób nie walczono z wiarą, a czynią to ludzie w bogatych, za nasze pieniądze, ornatach, podporządkowujący naukę Kościoła globalnym władzom. Komuna dla przykładu walczyła i walczy, ale z odkrytą przyłbicą i łatwo ich rozpoznać, ci zza winkla...
TomUrb
Ostatnio słuchałem wywiadu z abp. Pawłem Lengą. Powiedział, że biskupi w Polsce są jak naćpani 🤪
Weronika....S
Na to wygląda, że potrzebna im katecheza z zakresu szkoły podstawowej.