Clicks686

Arcibiskup Orosch a kardinál Duka vydali vyhlásenie k ochrane života

Anton Čulen
75
Arcibiskup Orosch a kardinál Duka vydali vyhlásenie k ochrane života OCHRANA ŽIVOTA OD POČATIA MÁ BYŤ PRIORITOU Hodnota človeka v kresťanstve vychádza z viery, že je stvorený na Boží obraz a …More
Arcibiskup Orosch a kardinál Duka vydali vyhlásenie k ochrane života

OCHRANA ŽIVOTA OD POČATIA MÁ BYŤ PRIORITOU


Hodnota človeka v kresťanstve vychádza z viery, že je stvorený na Boží obraz a vykúpený Božím Synom Ježišom Kristom cez jeho ukrižovanie a vzkriesenie. Všetci sme si pred Bohom rovní a máme rovnakú dôstojnosť.

S bolesťou konštatujeme, že v našich krajinách sú na okraji spoločnosti ľudia, ktorí sú bezbranní, chorí, starí. Zápasíme s demografickou krízou, ale v posledných desaťročiach zomreli státisíce detí pri umelom potrate. Dnes si uvedomujeme, ako nám chýbajú. Toto prázdno v srdci treba vyplniť pokáním a snahou o nápravu.

Preto vítame všetky verejné iniciatívy, ktoré smerujú k senzibilizácii spoločnosti na ochranu života od počatia po prirodzenú smrť, vrátane pochodov za život a návrhov legislatívnych zmien, i prácu mimovládnych a cirkevných organizácií pre matky v núdzi.

Nech sa ochrana života od počatia po prirodzenú smrť a úcta k ľudskej dôstojnosti stanú v našich krajinách spoločenskou prioritou a prejavom našej ľudskosti. K tomu pozývame veriacich, všetkých ľudí dobrej vôle, i verejných predstaviteľov.

V Trnave, 4. septembra 2019

Vyhlásenie bolo prijaté z príležitosti návštevy predstaviteľov Pražskej arcidiecézy a seminaristov v Trnave.

alianciazanedelu.sk/archiv/4292
dyk likes this.
Libor Halik shares this.
Kardinál Duka 4.9.2019: Zemřely statisíce dětí umělým potratem a chybí. Napravme to!
KAHLENBERG likes this.
Bratia a sestry
...
Peter(skala)
ledva som to našiel na trnavskej arcidieceze (Webu) zrejme kvôli tomu, že to je Orrosova stranka, ale či to bude k katolickych novinách? a maisntream - to ťažko.

Inač, u Duky to nie je (ČBK)
Bratia a sestry
už to je na HLAVNESPRAVY.SK :-) www.hlavnespravy.sk/…/1876356
Bratia a sestry
len či to bude schvaľovať a aj informovať mainstream.. ten mainstream čo diktuje že čo je a čo nieje pravda a ktorý nám vnucuje čo si máme a čo nemáme myslieť, ten mainstream čo dennodenne ponúka len to najobjektívnejšie a najsledovanejšie "spravodajstvo"
Bratia a sestry likes this.
Peter(skala)
Teší ma, že Mons.Orosch ale aj Mons.Duka otvorene sa stavaju za život (PRO-LIFE) a su jasnými svetlami pre katolíkov ako aj ostatných ľudí. Nezahmlievajú, nehovoria len v hadankach, nehraju do OUTU, ale priamo hovoria o tom ako sa staviať k životu a spomínaných prejavom eutanázie, inturupcie...
Peter(skala)
Vyhlásenie kardinála Duku a arcibiskupa Oroscha
www.abu.sk/…/vyhlasenie-kard…