Schneider: Novus Ordo tworzy zamęt w stylu protestanckim

Protestanckie kształtowanie liturgii jest solą w oku Kościoła, powiedział Biskup Athanasius Schneider w swojej przemowie skierowanej do Bractwa Fatimskiego (13 maja, film poniżej).

Sprawowanie Novus Ordo twarzą do wiernych sprawia, że "cały obrządek wygląda, jak zgromadzenie protestanckie, coś jak wspólny posiłek, czy też konferencja,", tłumaczy Schneider, podkreślając, że stoi to w sprzeczności z sięgającą czasów apostolskich katolicką tradycją, według której zarówno księża, jak i wierni byli odwróceni w tym samym kierunku.

Zamęt w protestanckim stylu wynika z redukcjonizmu liturgicznego i usunięcia podziału pomiędzy sanktuarium i nawą, zauważa Schneider.

Według biskupa przyjmowanie Komunii do ręki "samo w sobie nie jest świętokradztwem", niemniej jednak naraża to święta hostię na desakralizację, "ponieważ jej cząstki [co jest nieuniknione] spadają na posadzkę i są deptane".

#newsYirnuayqua

07:10
V.R.S.
No przecie nowy ryt sam się nie spłodził. Brat Buan z obserwatorami heretyckimi trochę się męczyli żeby go wydać na świat. Jak pisał potem duchowy syn de Lubaca i Congara K. Wojtyła było to "wielkie dzieło" jakiego pragnął sobór a raczej "soborowy" coup d'etat.
V.R.S.
Ważne że może czasem być ważne a że zamęt to przecież nic się nie stało.
alahp shares this
187