Edward7
1377

Oświadczenie Abp. Viganó sprawie aresztowania kardynała Zen

Carlo Marii Vigano
Niedawno ogłoszono, że kardynał Joseph Zen został aresztowany przez władze Hongkongu. Śledztwo i aresztowanie przeprowadziła specjalna sekcja policji powołana przez rząd w Pekinie w celu zapewnienia chińskiego bezpieczeństwa narodowego, czyli stłumienia wszelkich form opozycji lub protestów przeciwko naruszeniom praw człowieka popełnianym przez chińską dyktaturę.

Starszy kardynała, który w przeszłości ostro krytykował tajną umowę podpisaną między chińskim reżimem a Stolicą Apostolską, został przesłuchany, a następnie zwolniony za kaucją. Jego paszport również został skonfiskowany. To, co się wydarzyło, jest bardzo poważnym naruszeniem wolności i praw przysługujących każdemu człowiekowi, tym bardziej godne ubolewania w przypadku kardynała Świętego Kościoła Rzymskiego . Watykańskie Biuro Prasowe z oczywistym zakłopotaniem ograniczyło się do wyrażenia „zatroskania” bez jakiegokolwiek formalnego protestu wobec rządu w Pekinie. Zaledwie kilka dni wcześniej dziesięciu innych księży ze wspólnoty Baoding, należących do podziemnego Kościoła, zostało porwanych i wysłanych na przymusową „reedukację” przez Komunistyczną Partię Chin, ponieważ nie chcieli wstąpić do sekty patriotycznej.

Trujące owoce porozumienia chińsko-watykańskiego są teraz widoczne . Kościół bergoglian woli milczeć o prześladowaniach katolików należących do Kościoła podziemnego po tym, jak oddał ich represjom ze strony sekty patriotycznej i Komunistycznej Partii Chin. W zamian Pekin nagradza Stolicę Apostolską za jej usługi znacznymi rocznymi funduszami: najemnicy dają się kupić za trzydzieści srebrników ociekających krwią męczenników milczącego Kościoła.

We wrześniu 2020 r., w przeddzień odnowienia tego niesławnego porozumienia, kardynał Zen przybył do Rzymu, aby spotkać się z Bergoglio, który upokorzył go, oburzającą odmową spotkania z nim z powodu dobrze znanego stanowiska chińskiego kardynała w sprawie porozumienia i jego powtarzających się naruszeń. Ten afront wobec Księcia Kościoła był wyraźnym sygnałem dla chińskiej dyktatury, która poczuła się wtedy swobodnie, nie obawiając się konsekwencji ani tego, że Watykan zajmie stanowisko.

Lokator Watykanu znajduje jednak czas na przyjęcie wysokich rangą przedstawicieli Nowego Porządku Świata, przedstawicieli globalizmu i lichwiarskich finansów, dyktatorów i zbrodniarzy wojennych, a nawet żony żołnierzy walczących w neonazistowskim batalionie Azow, którzy w ostatnich latach dni używał cywilów jako żywych tarcz podczas rosyjskiego oblężenia huty Azovstal . Ktoś zwrócił uwagę, że na audiencji papieskiej, dwóm ukraińskim żonom towarzyszył rosyjsko-kanadyjski aktywista Piotr Werzyłow. Jest on założycielem i rzecznikiem feministycznej grupy Pu**y Riot, znanej z dokonywania profanacji i świętokradztw wobec cerkwi prawosławnych w Rosji, na wzór Femenu na Zachodzie. Pozostawia nas w zakłopotaniu fakt, że przedstawiciel ruchu antychrześcijańskiego, który z bluźnierstwa uczynił sedno swej wywrotowej działalności, został dopuszczony do audiencji w Watykanie.

Ta postawa niezrównanej dwuznaczności, która nie ma sobie równej, pokazuje, jak głęboki Kościół Bergoglio jest w pełni zgodny nie tylko z psychopandemiczną narracją, ale także z szalonym zarządzaniem przez głębokie państwo kryzysem rosyjsko-ukraińskim. Kardynał Zen dołącza do dubijskich kardynałów na liście tych, którym Bergoglio nigdy nie odpowiedział ani nie przyjmował na audiencji, mimo że osobiście napisał odręcznie list poparcia dla Jamesa Martina SJ. Tym kolejnym poparciem Bergoglio potwierdza, że zamierza unormować w Kościele Katolickim panseksualizm niesławnej ideologii LGBTQ, a wraz z nim wieczne zatracenie wielu dusz.

Mądrość i roztropność dyplomacji watykańskiej, cenne dziedzictwo wieków doświadczeń, które niegdyś podziwiały wszystkie kancelarie świata, pod kierownictwem Pietro Parolina, jest dziś odległym wspomnieniem. Na oczach Boga i ludzi bezwstydnie panoszą się dworskie interesy, ekonomiczne zyski i przestępcze konszachty. Wierni patrzą ze zgorszeniem na przemianę Stolicy Apostolskiej w jaskinię zbójców (Łk 19, 46).

Zachęcam moich braci biskupów i księży oraz wiernych świeckich, aby wspierali Jego Eminencję modlitwą, wyrażając swoją bliskość i solidarność w tej trudnej chwili. Niech próby, którym poddawany jest kardynał Zen, będą zasługują na tę nagrodę z nieba, którą Pan obiecał tym, którzy wiernie służą Kościołowi Świętemu i trwają mocno w wierze, nie dając się skazić duchem świata.
+ Arcybiskup Carlo Maria Viganò 13 maja 2022

Rocznica pojawienia się Najświętszej Maryi Panny w Fatimie

Remnant/Declaración de VIGANÒ sobre la detención del Cardenal Zen
Edward7
OŚWIADCZENIE ARCYBISKUPA VIGANÒ w sprawie przecieku projektu Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych dotyczącego decyzji w sprawie Roe v. Wade - OŚWIADCZENIE ARCYBISKUPA VIGANÒ w sprawie przecieku projektu Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych dotyczącego decyzji w sprawie Roe v. Wade – Bibula – pismo niezalezne