Tam, w Asyżu, ujawniła się też Świętość Jana Pawła II, nad którego zamierzeniami i poczynaniami czuwa sam Bóg. Tylko Święty człowiek, mocą swojej miłości w imię Boga, mógł tego dokonać: zwołać rzesze z całego świata w jedno miejsce, aby się wspólnie modliły w intencji pokoju.

„To był dopiero cud! Cud na ziemi św. Franciszka, na której Papieżowi udało się zgromadzić wokół siebie ludzi wierzących wszystkich wyznań, Kościołów i religii. W Asyżu autentycznie czuło się rękę Boga! – mówił Arturo Mari. – Tam, w Asyżu, ujawniła się też świętość Jana Pawła II, nad którego zamierzeniami i poczynaniami czuwa sam Bóg.
O pokój w Asyżu. 34 lata mijają od przełomowego spotkania

27 października 2020


34 lata temu Jan Paweł II, dzisiaj już święty Kościoła, zwołał spotkanie modlitewne w Asyżu. W rocznicę tego przełowego wydarzenia przypomnijmy sobie jego przebieg i znaczenie czytając opublikowany niżej fragment biografii św. Jana Pawła II "Hetman Chrystusa" pióra Jolanty Sosnowskiej.
***


W uroczystość św. Franciszka, 4 października, w trakcie pobytu we Francji, na zakończenie spotkania ekumenicznego w Lyonie Ojciec Święty zwrócił się do wszystkich walczących na świecie stron z apelem o zaprzestanie działań wojennych 27 października, na który wyznaczył w Asyżu Dzień Modlitw o Pokój. Motywował ich, aby dali „świadectwo temu, że gdzieś w głębi swoich dusz także pragną jak najszybciej porzucić zbrojną przemoc, dla chwały Boga i spokoju ludzi”. Spotkanie w miejscu związanym ze św. Franciszkiem miało mieć charakter ekumeniczny i międzyreligijny. Przed Janem Pawłem II do zachowania pokoju w czasie świąt Bożego Narodzenia 1914 r. wzywał papież Benedykt XV, ale nie został wysłuchany.

„To był dopiero cud! Cud na ziemi św. Franciszka, na której Papieżowi udało się zgromadzić wokół siebie ludzi wierzących wszystkich wyznań, Kościołów i religii. W Asyżu autentycznie czuło się rękę Boga! – mówił Arturo Mari. – Tam, w Asyżu, ujawniła się też Świętość Jana Pawła II, nad którego zamierzeniami i poczynaniami czuwa sam Bóg. Tylko Święty człowiek, mocą swojej miłości w imię Boga, mógł tego dokonać: zwołać rzesze z całego świata w jedno miejsce, aby się wspólnie modliły w intencji pokoju”.

Światowy Dzień Modlitw o Pokój zgromadził 27 października w Asyżu 47 delegacji reprezentujących 13 religii świata poza denominacjami chrześcijańskimi. Stawili się o 8 rano przed bazyliką Matki Bożej Anielskiej. Poza przedstawicielami religii obecni byli m.in. minister spraw zagranicznych Włoch Giulio Andreotti, nuncjusz przy rządzie włoskim abp Luigi Poggi, Matka Teresa z Kalkuty z kilkoma siostrami oraz bracia z ekumenicznej wspólnoty Taizé. Jan Paweł II przybył przed godziną 9. Na progu bazyliki kolejno witał wszystkich gości, będąc zarówno zapraszającym, jak i zaproszonym. We wnętrzu świątyni, na podwyższeniu na tle Porcjunkuli, odnowionego niegdyś przez św. Franciszka, ukochanego przezeń oratorium, zasiadło w półokręgu 63 przedstawicieli różnych religii. Pośrodku było miejsce dla Papieża. Po jego prawej stronie miejsca zajęli przedstawiciele religii chrześcijańskich, poczynając od delegata patriarchy ekumenicznego, abp. Metodego, i prymasa Kościoła anglikańskiego abp. Roberta Runcie, a po lewej – przedstawiciele innych religii, poczynając od Dalajlamy.

Na początku chór wykonał po grecku psalm 48. Po dłuższej chwili cichej modlitwy Jan Paweł II wygłosił przemówienie, w którym wyjaśnił sens spotkania: „Już sam fakt, iż tak wielu przywódców religijnych zebrało się na modlitwie, jest zachętą dla współczesnego świata, by uświadomił sobie, że istnieje inny wymiar pokoju, że obok negocjacji politycznych, kompromisów lub ekonomicznych przetargów istnieje inny sposób szerzenia pokoju. Jest nim modlitwa, która bez względu na zróżnicowanie religii wyraża związek z potęgą najwyższą, która znacznie przekracza granice naszych ludzkich możliwości”.

Nie było to spotkanie, które miało w jakikolwiek sposób zatrzeć różnice religijne, co potem zarzucali Ojcu Świętemu np. lefebryści.
Papież mówił wyraźnie, że nie jest ono „ustępstwem na rzecz relatywizmu religijnego, bo przecież każda ludzka istota winna kierować się szczerością i głosem własnego sumienia w poszukiwaniu prawdy i w zgodnym z nią postępowaniu”. Mówił też, że ów dzień „jest przeznaczony na modlitwę i na to, co w naszych tradycjach religijnych jej towarzyszy: na milczenie, pielgrzymkę i post. Powstrzymując się dziś od przyjmowania pokarmu, będziemy mogli lepiej sobie uświadomić powszechną potrzebę pokuty i wewnętrznej przemiany”.


O pokój w Asyżu. 34 lata mijają od przełomowego spotkania
JezusMaryja1
I nie bylo w tym NIC zlego. TRzeba bylo jednak dac swiadectwo, ze Kosciol katolicki, Chrystusowy, jest prawdziwa i pelna odpowiedzia czlowieka na milosc Boga. Kosciol uposazony w asystencje Ducha swietego i sakramenty swiete.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
@PiotrM
OSZUSTWO W MEDJUGORIE.
PODOBNE WYCIE JEST W
CZATACHOWEJ. TO TERAZ NA CZACIE. TAKIE PRZYCIĄGAJĄCE!
MNIE UCZONO ZAWSZE: TAM GDZIE JEST MATKA BOŻA TAM
NIE MA ZŁEGO DUCHA. TAK UCZYŁ KS. GLAS. TO PO CO JEŹDZI DO
MEDJUGORIE GDZIE WYJĄ DEMONY?
**************************
Jeśli się czegoś nie wie, to się siedzi cicho! Mądralo, jak nie wiesz dlaczego jest wycie, to …More
@PiotrM
OSZUSTWO W MEDJUGORIE.
PODOBNE WYCIE JEST W
CZATACHOWEJ. TO TERAZ NA CZACIE. TAKIE PRZYCIĄGAJĄCE!
MNIE UCZONO ZAWSZE: TAM GDZIE JEST MATKA BOŻA TAM
NIE MA ZŁEGO DUCHA. TAK UCZYŁ KS. GLAS. TO PO CO JEŹDZI DO

MEDJUGORIE GDZIE WYJĄ DEMONY?
**************************
Jeśli się czegoś nie wie, to się siedzi cicho! Mądralo, jak nie wiesz dlaczego jest wycie, to się nie odzywaj.

Posłuchaj sobie Księdza Egzorcysty i się nie wymądrzaj
. szatan tylko wtedy się ujawnia i zaczyna wyć gdy jest zagrożony, a największym dla niego zagrożeniem jest Maryja! I jest to ewidentny dowód ,że objawienia w Medjugorie są prawdziwe! Zakazane kazanie, ks. Cyrana.
Zakazane kazanie ks. Cyrana egzorcysty
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA shares this
1144
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Izabela Sylwia
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA ,,Dlaczego są takie ataki na Medjugorie
? Ponieważ Medjugorie jest PRAWDZIWE I ,,
Częstochowa też jest prawdziwa, a nie ma takich ,,ataków,, na nią. Poza tym to nie są żadne ataki, tylko wypowiedzi ludzi znających prawdę o M.
******************************************
Częstochowa zasłynęła z Cudownego Obrazu. Nie było tam oficjalnych objawień. More
Izabela Sylwia
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA ,,Dlaczego są takie ataki na Medjugorie
? Ponieważ Medjugorie jest PRAWDZIWE I ,,
Częstochowa też jest prawdziwa, a nie ma takich ,,ataków,, na nią. Poza tym to nie są żadne ataki, tylko wypowiedzi ludzi znających prawdę o M.
******************************************
Częstochowa zasłynęła z Cudownego Obrazu. Nie było tam oficjalnych objawień. Ale i tak diabeł zaatakował Cudowny obraz.
,,Te blizny na obliczu Matki Boskiej Częstochowskiej pokazują, że Bóg przebacza nam głupotę, ale to nie znaczy, że jej nie widzi i nie zapamiętuje - mówi ks. dr Lucjan Bielas, historyk Kościoła, w 300-lecie koronacji obrazu.''

Nie wypowiadaj głupot jak nie znasz historii! Zajmij się tym do czego jesteś powołana. Nie ośmieszaj się, bo diabeł cię wystawia na pośmiewisko!
Andre Ob
Każda z religii która przyjechała do Asyżu dostała osobną celę dla swojego bożka. Resztę sobie dopowiedzcie
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
„To był dopiero cud! Cud na ziemi św. Franciszka, na której Papieżowi udało się zgromadzić wokół siebie ludzi wierzących wszystkich wyznań, Kościołów i religii. W Asyżu autentycznie czuło się rękę Boga! – mówił Arturo Mari. – Tam, w Asyżu, ujawniła się też świętość Jana Pawła II, nad którego zamierzeniami i poczynaniami czuwa sam Bóg.''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Tam, w Asyżu, ujawniła się też Świętość Jana Pawła II, nad którego zamierzeniami i poczynaniami czuwa sam Bóg. Tylko Święty człowiek, mocą swojej miłości w imię Boga, mógł tego dokonać: zwołać rzesze z całego świata w jedno miejsce, aby się wspólnie modliły w intencji pokoju”.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
<4 października, w trakcie pobytu we Francji, na zakończenie spotkania ekumenicznego w Lyonie Ojciec Święty zwrócił się do wszystkich walczących na świecie stron z apelem o zaprzestanie działań wojennych 27 października, na który wyznaczył w Asyżu Dzień Modlitw o Pokój. Motywował ich, aby dali „świadectwo temu, że gdzieś w głębi swoich dusz także pragną jak najszybciej porzucić zbrojną przemoc, …More
<4 października, w trakcie pobytu we Francji, na zakończenie spotkania ekumenicznego w Lyonie Ojciec Święty zwrócił się do wszystkich walczących na świecie stron z apelem o zaprzestanie działań wojennych 27 października, na który wyznaczył w Asyżu Dzień Modlitw o Pokój. Motywował ich, aby dali „świadectwo temu, że gdzieś w głębi swoich dusz także pragną jak najszybciej porzucić zbrojną przemoc, dla chwały Boga i spokoju ludzi”.>>