uk.news
13

Його друг-злочинець каже, що Франциск порадив йому приховувати фінансові операції

Франциск заохотив монсеньйора Оскара Занчетту, колишнього єпископа Орана, Аргентина, а нині засудженого гомосексуального хижака, замести свої фінансові сліди.

Занчетта був одним з перших єпископів, яких Франциск призначив в Аргентині. Звинувачення проти нього містяться в документі, підписаному вищим духовенством і чиновниками колишньої єпархії Занчетти, опублікованому Деміаном Томпсоном (UnHerd.com, 27 квітня).

У документі йдеться про те, що Занчетта був зобов'язаний розкрити походження коштів, використаних на будівництво єпархіальної семінарії та роботи над собором. Гроші нібито надійшли від проданої нерухомості, але владика Занчетта не надав жодних підтверджуючих документів про ці транзакції.

Замість цього він стверджував, що "Святіший Отець" особисто запропонував йому ніде про це не згадувати, щоб єпархія не вважалася менш нужденною.

Томсон отримав 500-сторінкове досьє на Занчетту. Воно містило "жахливі подробиці звинувачень у сексуальній експлуатації семінаристів", про які ніколи не повідомлялося.

Після того, як стало відомо про гомосексуальні зловживання Занчетти, Франциск приховав скандал і призначив Занчетту, кваліфікованого електрика, "асесором" в Адміністрації спадщини Апостольського Престолу - посада, якої раніше не існувало і яка вимагала знання фінансів.

В даний час Занчетта відбуває чотири з половиною роки ув'язнення за гомосексуальне насильство в комфортабельному реколекційному будинку. За словами Томпсона, його обвинувачі зазнають переслідувань. Про канонічний процес проти Занчетти нічого не повідомляється. Це відповідає принципу Франциска: Для моїх друзів все, для моїх ворогів навіть не справедливість.

Переклад зі штучним інтелектом