Coburg
187

Ruské ministerstvo obrany: za deň evakuovali takmer 19 000 ľudí z LDNR a Ukrajiny

25.05.2022 22:13

Podľa vyjadrenia ruského ministerstva obrany sa 25. mája v regiónoch DĽR, Charkov a Záporožie konajú tri humanitárne akcie, počas ktorých sa obyvateľom presunie 189 ton humanitárnej pomoci.

© Foto: Ruské ministerstvo obrany

Prečítajte si nás na:

Napriek všetkým ťažkostiam, ktoré Kyjev spôsobil, bolo za posledných 24 hodín bez účasti ukrajinských úradov evakuovaných na územie Ruskej federácie 18 927 ľudí vrátane 2 058 detí z nebezpečných oblastí Doneckej, Luhanskej ľudovej republiky a Ukrajina. Na brífingu to oznámil šéf Národného centra pre kontrolu obrany (NTsUO) Ruskej federácie generálplukovník Michail Mizincev.
Podľa vyjadrenia ruského ministerstva obrany od začiatku špeciálnej vojenskej operácie už bolo evakuovaných 1 463 492 ľudí, z toho 242 633 detí a štátnu hranicu Ruskej federácie prekročilo 201 708 jednotiek osobných vozidiel, z toho 2 286. za posledný deň.

„Od 2. marca 2022 už Ruská federácia dodala na Ukrajinu 22 770,8 ton základných potrieb, potravín, liekov a zdravotníckeho materiálu, vykonala 1 052 humanitárnych akcií, vrátane štyroch za posledný deň, v Doneckej ľudovej republike, Charkove a Chersone. regiónoch, počas ktorých bolo civilnému obyvateľstvu presunutých 340 ton humanitárnej pomoci, “uviedol predstaviteľ ruského ministerstva obrany.
Generálplukovník Michail Mizincev dodal, že 25. mája sa v Doneckej ľudovej republike, Charkovskej a Záporožskej oblasti konajú tri humanitárne akcie, počas ktorých sa obyvateľom presunie 189 ton základných vecí a potravín.
Ministerstvo obrany Ruskej federácie už skôr oznámilo porážku veliteľského stanovišťa ukrajinskej 14. mechanizovanej brigády vysoko presnými raketami VKS. Taktiež vysoko presné rakety odpaľované vzduchom zasiahli logistické centrum 72. motorizovanej pešej brigády v oblasti Soledar.
Pripomeňme, že vo štvrtok 24. februára ruský prezident Vladimir Putin počas televízneho prejavu oznámil, že sa začína špeciálna vojenská operácia na ochranu Luhanskej a Doneckej ľudovej republiky. Tlačový tajomník hlavy štátu Dmitrij Peskov upozornil na skutočnosť, že operácia sa uskutočňuje s cieľom demilitarizácie a denacifikácie Ukrajiny.
Materiál pripravili: Ignat Dalakyan, Nikolay Baranov

МО РФ: за сутки из ЛДНР и Украины эвакуировано почти 19 тысяч человек