Krásný pokojný den
Joske, Joske.... ve vězení jsi zřejmě ty sám. Přezíravost, sebeklam a pohrdání cestami jiných není moudrost, ale prostá křeč.
Krásný pokojný den
Správně napsal pan Joske, že kostely nebyly v časech apoštolských. V té době bylo zajisté trochu složité takové stavby financovat a zřídit. Nicméně nepřízeň počasí a spousta dalších logických věcí dává kostelům a sakrálním stavbám v čase vzniknout. A je jedno zda mají střechu z palmového listí a nebo jsou vytesány do skály a nebo mají oltář dřevěný či kamenný. Člověk je tvor sociální, tvor, …More
Správně napsal pan Joske, že kostely nebyly v časech apoštolských. V té době bylo zajisté trochu složité takové stavby financovat a zřídit. Nicméně nepřízeň počasí a spousta dalších logických věcí dává kostelům a sakrálním stavbám v čase vzniknout. A je jedno zda mají střechu z palmového listí a nebo jsou vytesány do skály a nebo mají oltář dřevěný či kamenný. Člověk je tvor sociální, tvor, který vzrůstá ze společenství... Má obvykle rodinu a blízké přátelé... V dávných dobách bylo vyobcování mimo kmen symbolem vyvržení a následně i možné smrti. Stejně tak Bůh ve své trojiční podstatě v teologickém pojetí naznačuje co je to blízké společenství a sjednocení.... SMRT je vyvržení vně, odloučení, prázdnota, sobectví a neutěšená nicota... peklo.... Kostely a stavby v kterých se křesťané scházejí jsou místa, která mají svou logiku.... A kdo to nechápe, jeho problém...😊
Agent0
Škoda že sa nenechali vsetci pozatýkat...
dyk
Svetom sa šíri pandémia protikatolicizmu. O to ide v celej groteske o covide. Zamedziť slaveniu Eucharistie, ktorej odstránenie sa pripravuje kvôli porantanému antikristovi a jeho svetovláde.
Freddy Gargamel
Mám dojem, že svetom sa šíri pandémia... pandémia vírusu zbabelosti.
Pavel Jaško
Toto je diktatúra satana a jeho sluhov vo svete. Údajný vírus, parazity, veď to je jeho výrobok, na ktorý sa teraz vyhovára.