Clicks2.7K
pl.news
8

Nostalgia: Watykan przygotowuje bezużyteczny przekaz ekumeniczny z Marcinem Lutrem w tle

Watykan i Światowa Federacja Luterańska przygotowują "wspólne orędzie" na temat Marcina Lutra, które ma zostać opublikowane "w najbliższej przyszłości" - powiedział kardynał Kurt Koch VaticanNews.va (8 stycznia).

Grupa "ekspertów" została poproszona o wyjaśnienie "z ekumenicznego punktu widzenia" kwestii historycznych, teologicznych i kanonicznych związanych z ekskomuniką Lutra.

Koch nazywa konieczną ekskomunikę Lutra rzekomo "bolesną raną w historii podziału katolicko-luterańskiego".

"Wspólne przesłanie" będzie kolejnym bezużytecznym stwierdzeniem, podczas gdy Kościół płonie.

#newsGhorkfoifh

JezusMaryja1
"Canis reversus ad suum vomitum; et sus lota in volutabro luti".
"Wrócił się pies do wymiotu swego i świnia umyta do kałuży błota".
(Św. Piotr Apostoł o heretykach, 2 P. 2, 22) (1)
W roku 1883 czcigodna siostra Maria Serafina Micheli (1849 – 1911), założycielka Instytutu Sióstr od Aniołów, przejeżdżała przez Eisleben, miejsce urodzenia Lutra, w Saksonii. Obchodzono w tym dniu 400-tną rocznicę …More
"Canis reversus ad suum vomitum; et sus lota in volutabro luti".
"Wrócił się pies do wymiotu swego i świnia umyta do kałuży błota".
(Św. Piotr Apostoł o heretykach, 2 P. 2, 22) (1)
W roku 1883 czcigodna siostra Maria Serafina Micheli (1849 – 1911), założycielka Instytutu Sióstr od Aniołów, przejeżdżała przez Eisleben, miejsce urodzenia Lutra, w Saksonii. Obchodzono w tym dniu 400-tną rocznicę urodzin herezjarchy (10 listopada 1483) – który dokonał rozłamu w Europie i Kościele – toteż ulice były zatłoczone, na balkonach powiewały flagi. Wśród wielu obecnych dygnitarzy oczekiwano również przybycia cesarza Wilhelma I, który miał się pojawić w każdej chwili, aby przewodniczyć uroczystym obchodom. Świątobliwa siostra, zauważywszy wielkie zamieszanie nie była zainteresowana poznaniem przyczyny tego niecodziennego ożywienia; jedynym jej pragnieniem było znalezienie kościoła, aby się pomodlić i móc złożyć wizytę Panu Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wędrując jakiś czas, w końcu napotkała jeden, jednakże drzwi były zamknięte... Nie zważając na nic uklękła na schodkach wejściowych, żeby odmówić swoje modlitwy. Ponieważ był już wieczór, nie spostrzegła, że nie był to kościół, lecz zbór protestancki. Gdy tak się modliła, ukazał się jej anioł stróż, który powiedział: "Wstań, bo to jest zbór protestancki". Następnie dodał: "Chcę ci pokazać miejsce potępienia Marcina Lutra i męki, jakie ponosi jako karę za swoją pychę".

Po tych słowach ujrzała straszną otchłań ognia, gdzie niezliczone dusze doznawały okrutnych mąk. Na dnie tej przepaści znajdował się człowiek, Marcin Luter, który odróżniał się od pozostałych: był otoczony przez demony, które zmuszały go do klęczenia i wszyscy, wyposażeni w młotki, usiłowali bezskutecznie, wbić w jego głowę ogromny gwóźdź. Siostra pomyślała: gdyby ci świętujący ludzie zobaczyli tę dramatyczną scenę, na pewno nie składaliby mu hołdów, nie wspominali, nie czcili pamięci i nie świętowali urodzin takiego osobnika. Później, gdy tylko nadarzała się okazja przypominała współsiostrom, aby żyły w pokorze i ukryciu. Była przekonana, że Marcin Luter został ukarany piekłem ze względu na pierwszy grzech główny, czyli pychę. (2)
pielgrzym55
Ekumenizm , ekumenizm - główna idea soboru watykańskiego II. To dla niej zniszczono Kościół, paraliżując zasadę dogmatyczną.
PiotrM
Zapomniałeś o Fratelii tutti 😂
Weronika....S
,,Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą antychrysta,,. To jakby się już działo, jeżeli i Franciszek namawia do szczepionek opartych na tkankach abortowanych płodów i sam się obiecuje zaszczepić.
PiotrM
No no, chyba płyną na Titanicu.
Rafał_Ovile
"Abortowany płód" to ze słownika tak 'wielkich' postaci jak "prof" Senyszyn , "dr" Jerzy Urban, itp. Katolicy mówią zamordowane dziecko w łonie matki...
Weronika....S
@Rafał Ovile Aborcja to termin medyczny i w takim znaczeniu użyłam. Poza tym mówiąc o szczepionkach tego typu używają takiego określenia. Dziwne, ale z twego wpisu wynika, że zaszeregowałeś mnie do tychże wymienionych postaci, ale niech ci będzie...
Rafał_Ovile
Weronika początek komentarza jest z zakresu teologii/ eschatologii i konsekwentnie język winien być tej dziedzinie podporządkowany aby prawdziwie i spójnie określać rzeczywistość. Odwrotnie wspomniane osoby nie "dorastają Tobie do pięt" dlatego zwróciłem uwagę na eufemizmy, które rzadko używasz...