Clicks1.1K
csk.news
4

Bomba: Kardinál Marx Ponúka Rezignáciu

Protikatolícky Kardinál Reinhard Marx (67) ponúkol rezignáciu ako Mníchovský Arcibiskup 21. Mája listom, ktorý v Piatok zverejnil s Františkovým súhlasom. František odpovedal, že Marx by mal pokračovať v Mníchove, kým sa neprijme rozhodnutie, a tiež zostať súčasťou Františkovej Rady Kardinálov.

Marx sa chce nasledujúce roky svojej služby venovať „pastorácii“ - hoci nikdy v živote nebol farárom - a práci na „duchovnej obnove“ Cirkvi Novus Ordo. Pre Marxa je Cirkev [Novus Ordo] v [Nemecku] na „mŕtvom bode“ - čo je pravda.

Chce tiež „zdieľať zodpovednosť“ za údajnú „katastrofu sexuálneho zneužívania duchovenstvom za posledné desaťročia“ a „cíti“ osobnú vinu a spoluzodpovednosť v dôsledku mlčania, pozabudnutia a prílišného zamerania na [svoju vlastnú] reputáciu inštitúcie. Inými slovami: Marx je úplne podriadený falošnému rozprávkam médií oligarchov.

Marx preto ľutuje, že „reputácia“ biskupov v cirkevnej a sekulárnej sfére sa pravdepodobne dostala na nízku úroveň - hoci Nemeckí Biskupi robia všetko pre to, aby vyhoveli médiám oligarchov, ktoré určujú, ako cirkevná a sekulárna sféra „uvažuje.“

#newsWoveegodds
Roberto 55
Menej praclikov a weiswurstov a hlavne menej mazov dobreho pivecka...
ekans
to samé by měl udělat i český primas, stejný případ
stefan.mordel
Kardinál pri presadzovaní liberálnej agendy do života katolíckej cirkvi v Nemecku je už zrejme na dne. Stratil ideály už dávno a teraz zistil, že to "požehnávanie" homosexuálnych párov mu neprinieslo ani slávu, ani pokoj do duše, ani úžitok pre cirkevné spoločenstvá, tak sa rozhodol ísť od toho preč. Nech mu Pán Boh pomáha, aby sa rozpamätal na začiatok svojej kňazskej cesty, keď ešte mal …More
Kardinál pri presadzovaní liberálnej agendy do života katolíckej cirkvi v Nemecku je už zrejme na dne. Stratil ideály už dávno a teraz zistil, že to "požehnávanie" homosexuálnych párov mu neprinieslo ani slávu, ani pokoj do duše, ani úžitok pre cirkevné spoločenstvá, tak sa rozhodol ísť od toho preč. Nech mu Pán Boh pomáha, aby sa rozpamätal na začiatok svojej kňazskej cesty, keď ešte mal nadšenie za Krista a jeho evanjelium a modlime sa za neho, aby sa vrátil k prvotnej horlivosti a obnovil sa vo viere a vernosti k Bohu, a stal sa tak dobrým pastierom podľa vzoru Ježiša Krista.
Josef Arimati
S takovým jménem bych nevylezl ani z baráku.