Clicks277
RKL25

Bydgoszcz przeprasza Boga za bluźnierczą sztukę!

prawy.pl/38638-bydgoszcz…
Wieczorem 7 X 2016r., bydgoszczanie przybyli licznie do kaplicy Sióstr Klarysek, aby na kolanach przed Najświętszym Sakramentem, w głębokiej ciszy błagać Boga, by zechciał przyjąć przeprosiny za zniewagę wyrządzoną Mu w ich mieście, która miała miejsce w Teatrze Polskim podczas bluźnierczego spektaklu „Nasza przemoc i wasza przemoc” w reż.: O. Frljicia., wystawionej w niedzielę sztuki, podczas której szydzono z Męki Jezusa Chrystusa.
Cisza podczas tej wyjątkowej Adoracji była bardzo wymowna. Niektórzy po prostu płakali. Na koniec odmówiono część bolesną Różańca Świętego.
Było jasne, że wynagrodzenie Bogu było jednocześnie swoistą modlitwą wstawienniczą za tych, którzy dokonali szyderstwa. Na początku milczącej modlitwy padły słowa prośby, aby Bóg przyjął nasze przeprosiny! Nie powiedziano „przeprosiny za nich, za kogoś tam, kto coś uczynił”, ale właśnie NASZE przeprosiny!
Bo tak jak Jezus Chrystus uczy modlitwy, w której nie mówimy ‘Ojcze mój’, ale właśnie ‘Ojcze nasz’, tak dziś w Bydgoszczy modlitwa wynagradzająca, która była świadectwem Prawdy o bluźnierczym spektaklu, jednocześnie obnażyła szczerość braterstwa katolików tegoż miasta.
Jestem pewna, że Ojciec nasz dziś z powodu tej pięknej braterskiej modlitwy… wzruszył się głęboko!
Oby wzruszenie Boga już nigdy więcej nie zostało podeptane i znieważane w żadnym z Polskim miast, ani na całej planecie. Amen.
Katarzyna Chrzan