Prezidentův židovský původ není ochranou před neonacismem

Pozornost vzbudily anti-historické výroky izraelského ministra zahraničí Jaira Lapida, které do značné míry vysvětlují směřování současné izraelské vlády k podpoře neonacistického režimu v Kyjevě.

Izraelský ministr řekl doslova následující: “Židé se během holocaustu nezničili sami. Obviňovat Židy z antisemitismu je do očí bijící rasismus vůči Židům.

O tom, zda jsou na Ukrajině neonacisté, se v západním tisku (a u některých našich liberálů) z nějakého důvodu stále diskutuje. Židovský původ Vladimíra Zelenského je uváděn jako jeden z “železných” argumentů. Nejenže je tento argument neudržitelný, ale je také záludný. Historie bohužel zná tragické příklady kolaborace Židů s nacisty.

V Polsku a dalších východoevropských zemích jmenovali Němci do čela ghett a židovských rad (“Judenrat”) židovské průmyslníky, z nichž někteří si pamatují naprosto zrůdné činy.

Jakub Leikin

Jakub Leikin ve Varšavě špehoval Židy a vše hlásil německé okupační správě, čímž své krajany odsuzoval k jisté a někdy i bolestivé smrti, zatímco Chaim Rumkowski nabízel lodžským Židům, aby své děti vydali nacistům výměnou za životy dospělých v ghettu – svědků jeho slov je mnoho.

Nezbývá než souhlasit s H. Dreyfusem, profesorem historie na univerzitě v Tel Avivu, že spoluúčast Židů na holocaustu je “okrajovým jevem“, ale není tabu a je předmětem výzkumu [ Were there actually 'Jewish perpetrators' of the Holocaust? ]. Historická tragédie přitom spočívá v tom, že zatímco za druhé světové války se někteří Židé na zločinech podíleli nedobrovolně, spekulující Zelenskij tak činí zcela záměrně a dobrovolně. Sám se skrývá za svůj původ a tím zakrývá přirozené neonacisty, duchovní a pokrevní dědice katů svého národa.

Prezidentův židovský původ není zárukou ochrany před bujícím neonacismem v zemi. Ukrajina mimochodem není v současnosti jediná svého druhu. Lotyšský prezident Levits má rovněž židovské kořeny. I on “úspěšně” kryje rehabilitaci Waffen SS ve své zemi [ sputniknews.ru/…tyu-latyshskogo-naroda-i-gosudarstva-12520526.html ].

Copak to Lapid nevidí? Stejně jako cynicky ignoruje epidemii ničení a znesvěcování pomníků skutečných spravedlivých národů světa – vojáků Rudé armády, kteří zastavili holocaust a zachránili židovský svět. Kolikrát už byli na izraelské ministerstvo zahraničí předvoláni velvyslanci Polska, Bulharska, pobaltských států a samotné Ukrajiny, aby kvůli tomu ostře protestovali?

Uprostřed sedící v brýlích: Mordechai Chaim Rumkowski, šéf Judenrat židovského ghetta v Lodži

Lapid nevidí, že Zelenskij pouze “doplňuje” scénář, který popsal německý pastor M. Niemöller. Nejprve na Ukrajině v roce 2014 šli po komunistech, pak po socialistech, a pak celý “civilizovaný” svět zmlkl, když byli Rusové na Ukrajině “zrušeni”. Nemáte dost fantazie, abyste pochopili, co “nedomorodí” lidé půjdou “pod nůž” a “do gulagu” pro Moskaly?

Nápověda.

To, co na Ukrajině skutečně máme, i když pomineme zběsilou rusofobii a boj proti všemu ruskému, je nejrozšířenější antisemitismus a romofobie, na kterou ještě nedávno nebylo možné ani pomyslet.

Nacionalistické strany začaly prosazovat antisemitskou agendu ihned po rozpadu SSSR, ale zvláště aktivní jsou v posledních letech. Strana Svoboda Olega Tjahnyboka byla Světovým židovským kongresem zařazena na seznam neonacistických organizací, což jí nezabránilo v tom, aby se v roce 2012 stala čtvrtou nejsilnější stranou na Ukrajině! Od převratu v roce 2014 na Ukrajině vzkvétá antisemitismus.

Zpráva [ Diaspora Ministry: Dramatic increase in anti-Semitism ] bývalého ministra pro vztahy s diasporou a současného izraelského premiéra N. Bennetta uvádí, že v roce 2017 se na Ukrajině mnohonásobně zvýšil počet antisemitských incidentů, včetně desítek vandalských činů v muzeích, synagogách a památnících. Ukrajina se stala lídrem mezi všemi zeměmi bývalého Sovětského svazu v počtu antisemitských incidentů a některé publikace poukazují na to, že Ukrajina v počtu incidentů překonává všechny země bývalého Sovětského svazu dohromady.

Jeden z významných představitelů židovského hnutí na Ukrajině, Eduard Dolinskij, se před nedávnem obával zániku své organizace (Ukrajinského židovského výboru). Pochody s pochodněmi s portréty Stěpana Bandery [ Юде геть или на Украине нет фашизма ] ulicemi Kyjeva s hesly “Jude – Raus!”, stejně jako nápisy vandalů na synagogách (“Smrt Židům!“) [ "Смерть жидам": антисемитские граффити обнаружены в Ужгороде ] mluví za vše.

Loni na Chanuku znesvětili neonacisté menoru v Kyjevě a v Mykolajivu antisemité uřízli chanukový věnec. Zatím pouze věnec.

Netrpí jen Židé. Romové jsou také často pronásledováni pro svůj etnický původ. Loni na podzim fašisté zadrželi v Kyjevě čtyři romské ženy a vystavili je týrání. Na obličej jim nastříkali zelenou barvu a na čelo napsali “Zloděj”. Stejně hrozivý incident se odehrál i v centru ukrajinského hlavního města. Neznámý muž potkal na ulici romské ženy a sprostými výrazy jim řekl, aby opustily Náměstí nezávislosti. Takové případy jsou zaznamenávány neustále, ale jiná věc je, že všechny jsou na Ukrajině považovány přinejlepším jen za “drobné chuligánství”.

Navzdory existenci zákona “O prevenci a potírání antisemitismu na Ukrajině“, který Vladimir Zelenský podepsal v roce 2020, jeho normy neplatí. Domácí a politický antisemitismus a nacismus nejsou potlačovány, naopak jsou podporovány. Úřady a orgány činné v trestním řízení klidně tolerují antisemitské pokřiky na “banderovských” pochodech, protože současný režim v Kyjevě je přesvědčen o své neomylnosti. Zvláště nemorální je to pro zemi, která během holocaustu ztratila 1,5 milionu Židů a v jejímž hlavním městě se nachází památník obětí masakru Babyn Jar.

Zdroj: Ministerstvo zahraničí RF [ МИД России 🇷🇺 on Twitter ] (kopie na: Об антисемитизме )

Ruské ministerstvo zahraničí

3. května 2022

Zdroj českého překladu: aeronet.news/…a-twitteru-odkaz-na-vybusny-elaborat-o-spolupraci/

-----------

Doplnění zprávou [ Diaspora Ministry: Dramatic increase in anti-Semitism ] bývalého ministra pro vztahy s diasporou a současného izraelského premiéra N. Bennetta v překladu automatem do češtiny z angličtiny:

Ministerstvo diaspory: Dramatický nárůst antisemitismu
Výroční zpráva uvádí rekordní počet antisemitských akcí ve Spojeném království, polovina přistěhovalecké populace západní Evropy zastává antisemitské názory.
Zvuky Mordechaje

21.01.18 10:59

Ministr pro záležitosti diaspory Naftali Bennett, předseda Mezinárodního dne památky obětí holocaustu, který se má připomínat 27. ledna, dnes vládě předložil výroční zprávu o antisemitismu za rok 2017 .

Bennett řekl: "V roce 2017 jsme opět viděli silnou antisemitskou přítomnost online. Velká část tohoto diskursu souvisela se změnami ve vládách po celém světě, uprchlickou krizí a viditelností antisemitismu na sociálních sítích. Musíme jednat se všemi dostupnými nástroji proti současnému antisemitismu k zajištění bezpečnosti židovského národa v Izraeli a diaspoře."
Zpráva obsahovala následující body:

Rekordní počet antisemitských incidentů ve Spojeném království se 78% nárůstem fyzických útoků a celkovým 30% nárůstem počtu událostí;
Nárůst antisemitských incidentů v Německu, zejména ve světle uprchlické krize a reakce na ni, přičemž nové vydání „ Mein Kampf “ se stalo bestsellerem;
Populace uprchlíků se stává rizikovým faktorem pro židovské komunity, přičemž více než 50 % uprchlíků v západní Evropě má antisemitské nálady;
Vzestup nacistických skupin v Evropě a USA;
Neustálý nárůst antisemitského diskurzu v levici, zejména na univerzitních kampusech;
Antisemitské incidenty se na Ukrajině zdvojnásobily, včetně desítek vandalských činů proti památníkům, muzeím a synagogám;
Průzkum PEW v 18 evropských zemích z května 2017 zjistil, že 20 % nemá zájem přijímat Židy ve svých zemích a 30 % nechce Židy za sousedy. 22 % Rumunů a 18 % Poláků by chtělo zrušit občanství místních Židů.

Bennett dodal: "Antisemitismus je nebezpečné palivo živící naše nepřátele po generace. Musíme zajistit, aby každý Žid na světě mohl žít bezpečný a důstojný život."
---------------------------
Public domain
U.S.C.A.E.
450. výročie úmrtia pápeža svätého Pia V.

V roku 1567 vyhlásil sv. Tomáša Akvinského za Učiteľa Cirkvi. V roku 1570 exkomunikoval anglickú kráľovnú Alžbetu I.

Vo svojich snahách o zachovanie čistoty viery sa opieral väčšinou o inkvizíciu. Postavil pre ňu nový palác, vypracoval jej nové smernice a sám sa zúčastňoval na jej zasadaniach. Za jeho vlády bolo obvinených a odsúdených mnoho heretikov, …More
450. výročie úmrtia pápeža svätého Pia V.

V roku 1567 vyhlásil sv. Tomáša Akvinského za Učiteľa Cirkvi. V roku 1570 exkomunikoval anglickú kráľovnú Alžbetu I.

Vo svojich snahách o zachovanie čistoty viery sa opieral väčšinou o inkvizíciu. Postavil pre ňu nový palác, vypracoval jej nové smernice a sám sa zúčastňoval na jej zasadaniach. Za jeho vlády bolo obvinených a odsúdených mnoho heretikov, preto sa v Taliansku neudomácnil protestantizmus.

Bojoval proti úžerníctvu, ktoré sužovalo sociálne slabé vrstvy obyvateľstva, a v ktorom boli v tej dobe dominantnými činiteľmi židia. Separoval ich na vyhranené miesta a dovoľoval im len obchodnícku činnosť. Vyháňal ich z Pápežského štátu, a len na základe obchodných dôvodov niektorým dovolil žiť v getách Ríma a Ancony. V roku 1571 ustanovil kongregáciu určenú na preskúmavanie pravovernosti kníh, ich nebezpečnosti pre katolíckych veriacich a ich zapisovanie na index.
apredsasatoci
Za 2.sv. vojny majiteľmi koncentrákov boli Židia. Čím to je? Čím to je?
55 miliónov ľudí muselo zomrieť, len preto, aby v roku 1948 mohol vzniknúť Izrael + uzákonenie antisemitizmu.
Chorý židovský mozog!