Coburg
786

V Energodare zadržali skupinu sabotérov

Situácia na Ukrajine pred 38 minútami

24. mája 2022 o 17:07

Po atentáte na nového starostu ukrajinského Energodaru bola v meste zadržaná sabotážna skupina, ktorá mala za úlohu organizovať výbuchy a zabíjanie ruského vojenského personálu, uviedol Alexej Selivanov, zástupca vedúceho odboru ministerstva Vnútorné záležitosti regiónu Záporožie.

Podozrivých bolo päť ľudí, "dvaja zločinci a traja členovia územnej obrany," povedal Selivanov. Medzi zadržanými bol podľa neho aj informátor, ktorý už skôr odovzdával Ukrajincom informácie o pohyboch ruských jednotiek a techniky.

Aký bol účel tejto skupiny, strážca zákona nešpecifikoval, uviedol len, že účelom organizátorov sabotáže bolo zabezpečiť výbuchy a vraždy vojenského personálu, ktorý "priniesol mier a bezpečnosť do Záporožského regiónu".

Atentát na starostu Energodaru Andreja Ševčika, ktorého vymenovala ruská strana, bol spáchaný ráno 22. mája: keď vošiel do vchodu domu, kde býva jeho matka, explodovalo výbušné zariadenie umiestnené v elektrickom paneli. . Starosta a dvaja jeho strážcovia utrpeli ľahké zranenia.

Prihláste sa na odber našich stránok na sociálnych sieťach. "Pozeráme" - Telegram a Yandex.Zen , Vesti.Ru - Odnoklassniki , VKontakte , Yandex.Zen a Telegram

В Энергодаре задержали группу диверсантов