Clicks120
csk.news
1

Žiadne Stretnutie, Žiadny Sprievod: Tokijská Arcidiecéza Zakazuje Športovcom Navštevovať Kostoly

Tokijský Arcibiskup Tarcisio Kikuchi (62) požiadal vo vyhlásení z 12. Júla navštevujúcich Olympijských športovcov a trénerov o „zdržanie sa návštevy kostolov.“

Dôvod: Japonskí biskupi sa zaviazali „že nebudeme infikovaní ani nedovolíme infikovanie iných“ Covidom-19. Koronavírus má úmrtnosť porovnateľnú so sezónnou chrípkou.

Tokijská Arcidiecéza chcela zo začiatku uspokojiť „duchovné potreby“ tých, ktorí navštevujú Japonsko na Olympijské Hry, ktoré sa začnú 23. Júla. Potom Arcidiecéza zrušila všetky plány. Normálnym postupom by bolo poskytnúť Katolíckym športovcom otvorenú náruč a duchovný sprievod.

Tokijská arcidiecéza slúži asi 100 000 Katolíkom z celkového počtu takmer 20 miliónov obyvateľov. Japonská Cirkev je veľmi „liberálna“, a preto sa jej nedarí z hľadiska rastu a duchovnej sily.

Obrázok: Tarcisio Isao Kikuchi © wikicommons, CC BY-SA, #newsFlwfeuomia
Libor Halik
Normálnym postupom by bolo poskytnúť katolíckym športovcom otvorenú náruč a duchovný sprievod. Tokijská arcidiecéza slúži asi 100 000 katolíkom z celkového počtu takmer 20 miliónov obyvateľov hlavného mesta Japonska.