csk.news
204

Taliansky Biskup: „Sprisahanie Proti Benediktovi“

Falošné obvinenia zo „zakrývania sexuálneho zneužívania“ sú „sprisahaním“ proti Benediktovi XVI., ktoré pochádza zvnútra Cirkvi, povedal pre Corriere.it (23. Január) Biskup z Reggio Emilia, Massimo Camisasca (75).

Trvá na tom, že Ratzinger vynikol vo svojom boji proti homosexálnym zneužívajúcim kňazom: "Nikto neurobil toľko ako on."

"Prečo teda táto tvrdohlavosť voči Ratzingerovi na základe údajných faktov ktoré sa stali takmer pred 40 rokmi?" - pýta sa a odpovedá: "Jediným dôvodom je netolerancia [toho, čo nazýva] liberálnymi sektormi v Cirkvi a spoločnosti."

Podľa Camisasca za tým stoja osoby, ktoré nikdy neprijali pontifikát Benedikta XVI. a odzrkadľujú sa v posunoch Nemeckej Synody. Camisasca kategoricky trvá na tom, že „neexistuje žiadne sprisahanie Františka proti Benediktovi“ a že František – bez žartu – „si hlboko váži a miluje svojho predchodcu“.

Takzvané „nezávislé“ komisie pre zneužívanie, ktoré vybrali Francúzski a Nemeckí biskupi, „v skutočnosti nie sú nezávislé,“ zdôrazňuje Camisaca, ale riadia sa „Protikatolíckym predsudkom“. Dodáva, že „nikdy sa nesmú merať postoje spred desaťročí s tými, ktoré by sa vyžadovali dnes.“

Obrázok: Massimo Camisasca © wikicommons, CC BY-SA, #newsDluwmziujr