Clicks30
lt.news

Monsinjoras Perlasca pateikė įrodymus dėl kardinolo Becciu

Monsinjoras Alberto Perlasca pateikė dokumentus, kuriais inkriminuojamas kardinolas Becciu, rašo LaStampa.it (rugsėjo 30 d.).

Ilgus metus Perlasca buvo Valstybės sekretoriato pirmojo skyriaus, valdančio beveik 700 mln. eurų, administracinės įstaigos vadovas.

2019 m. rugpjūčio mėn. jis staiga buvo perkeltas į Apaštalų Signaturą, o vėliau atleistas.

Becciu galėjo būti apkaltintas ne tik už turto grobstymą, bet ir už pagalbą tai darant. Vienas iš atvejų greičiausiai yra advokatas Nicola Squillace (advokatų kontora „Libonati Jaeger“), kuris gavo 200 000 eurų už bendros teisinės konsultacijos užduotį ir daugiau nei 150 000 eurų daugybei jo nurodytų profesionalų.

Iškart po to jis išrašė dar vieną sąskaitą už 364 000 EUR, kurią Vatikanas atsisakė sumokėti. Tačiau Squillace pavyko apeiti veto ir netgi gauti dar 17 000 eurų. Iš viso nepaaiškinamos konsultavimo paslaugos prarijo 711 000 EUR.

Italų verslininkas Gianluigi Torzi, kurį Vatikanas suėmė birželį, išrašė 5 mln. EUR sąskaitą už konsultacijas už kitas nekilnojamojo turto operacijas, teiktas Vatikanui:

- viešbutis San Siro rajone, Milane
- rūmai Piazza Cavour, Milane
- pastatas Niujorko 5-oje aveniu
- viešbutis „Dubai Expo“.

Londone yra ne tik Sloane Avenue pastatas. Vatikano valstybės sekretoriatas taip pat investavo dar 100 milijonų svarų į prabangius butus Londone Cadogan aikštėje ir Naitsbridže.

Paveiksliukas: Angelo Becciu, © Mazur/cbcew.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsElboyvhptl