Clicks1.9K
Coburg
1

Lučanského zabila tajná skupina

Lučanského zabila tajná skupina

31.12.2020, Lučanský bol zaslúžilý policajný generál. Mal veľký podiel na tom, že boli rozložené organizované zločinecké skupiny v rámci Slovenska. Pre spoločnosť spravil veľa.

Kuciak bol niktoš, začiatočník, bezcenný podpisovateľ toho, čo mu podhodili iní.

Títo dvaja ale majú spoločné jedno – zabili ich tajné služby. A v podstate tá istá tajná služba.

Bývalá prokurátorka Viera Sokirková neverí na verziu samovraždy. Opísala Lučanského ako sebavedomého a psychicky vyrovnaného človeka:

„Lučanský bol veľmi sebavedomý, tvrdý a rozumný človek a vedel čo chce. Pre neho bola jeho práca skutočne prvoradá. On prešiel viacerými funkciami v policajnom zbore. Tým, že prešiel viacerými funkciami musel byť psychologicky vyšetrený. Nikto nepovedal, že by bol labilný, že by mal samovražedné sklony. Odznelo to aj na tlačovej konferencii, že ani psychológ to nezistil, že by mal samovražedné sklony. On bol vo väzbe len od 3. decembra, to bola strašne krátka doba. Vedel ako tam prebiehajú procesy, on mal ešte veľa možností, ešte sa ani nestihol brániť, čo sa mu kládlo za vinu.“

Lučanského poslala do vezenia kampaň vlády Igora Matoviča. Tá vláda má základnú zodpovednosť za jeho smrť.

Ako napísal v stredu večer poslanec NR SR Erik Tomáš (Hlas-SD) reagujúc najmä na príspevok premiéra Igora Matoviča:

„Neskutočný had je tento Matovič. V deň keď polícia išla pre Milana Lučanského na tom istom mieste napísal “zázraky na počkanie” a verejnosti adresoval výzvu “Užívajte !” Čiže nielenže opäť politicky zneužíval zásah polície, ale ešte aj bývalého policajného prezidenta verejne ponižoval“

A slová Tomáša ku statusu Matoviča v deň Lučanského smrti: „Vraj mu je veľmi ľúto, že Milan Lučanský zomrel, pretože ho považoval za “výraznú zmenu k lepšiemu” a mal k nemu “rešpekt”. A ešte dodáva, že jeho obvinenie vraj bolo pre neho “prekvapením”.“

Dodal, že teraz keď generál zomrel, tak Igor Matovič bez akejkoľvek hanby dokáže napísať ako ho mal vlastne rád. „To je charakter, čo? Matoviča zjavne hryzie svedomie, ale politickej zodpovednosti za túto smrť sa nezbaví. On totiž nastolil systém mediálneho zatýkania, nerešpektovania prezumpcie neviny a vynášania súdov pred právoplatným skončením trestných konaní.“

Matovič bol teda politický objednávateľ, ale kto boli vykonávatelia?

Vykonávatelia

Lučanský bol šéf polície, vedel o veciach, ktoré verejnosť nevie. Keď sa dostavil na výsluch, bol tam podľa údajov z internetu prítomný aj Lipšic – verejne známe stelesnenie amerických tajných služieb na Slovensku. Keď vyšetrovatelia chceli, aby Lučanský hovoril o politikoch a udal nejaké ich trestné činy, Lučnaský povedal, že ak má začať o politikoch, začne rozprávať o Lipšicovi.

Osudový moment. Ja som pri tom samozrejme nebol osobne, ale chce pán Lipšic poprieť, že tam bol? Nepadli dané slová?

Proamerické sily na Slovensku chceli a chcú vytvoriť exemplárny príklad potrestania politika, ktorý im vzdoroval. Preto je toľká štvanica na Fica a ľudí okolo neho. Anglosionistická pomstychtivosť je príznačná, a keď po voľbách koncom februára Smer stratil vedúce postavenie vo vláde, boľševické válcovanie právneho štátu sa rozbehlo naplno.

Nebol to ale skutočný začiatok. Prvú vlnu farebnej revolúcie, ako všetci vieme, začali vraždou Kuciaka a jeho frajerky. Táto vražda ukázala, že sa pred ničím nezastavia, táto dvoj vražda rozpútala reálnu revolúcie. Organizované a drahé mítingy na námestiach, besná hystéria platených hercov s penou v hube. To bola prvá fáza zničenia vlády, ktorá nebola až tak úplne proamericky servilná, ako by si anglosionistické mafie predstavovali.

Druhá fáza začala po zmene vlády – v priebehu pár mesiacov sa ocitli desiatky vysokopostavených ľudí strednej triedy vo väzbe. Žiaden z nich nebol síce ešte odsúdený, ale sedia tam mesiace.

K tejto situácii treba ešte pripomenúť odsúdenie poslanca a predsedu parlamentnej strany ĽSNS na 4 roky 4 mesiace za propagačnú činnosť, respektíve za jeho politickú činnosť. Niečo absolútne unikátne v modernej Európe. K tomu treba pripomenúť dlhotrvajúcu väzbu alternatívnych novinárov Daňa a Vaského dva mesiace pred voľbami, pred Vianocami 2019. Držali ich v base bez riadneho dôvodu až do skončenia volieb, aby tak tieto voľby ovplyvnili, aby zastrašili aj inú alternatívnu tlač. Vaského neskôr zavreli ešte raz, na rozdiel od Lučanského to prežili, ale obvinenie ešte stále platí, visí nad nimi ako damoklov meč.

Toto všetko sa dialo tento rok na Slovensku, toto rozpútali proamerické tajné služby, ktorým dala plnú voľnosť vláda Igora Matoviča.

Matovič je vôbec v podstate poskokom Lipšica, tvorili jednu dvojstranu. Aj keď Matovič ako premiér má teraz inú moc, ale vie, že bez Lipšica by sa nikdy nedostal tam, kde je. Asi by nikdy nemal tak prekvapivo bleskovo úspešnú predvolebnú kampaň, ak už nebudeme hovoriť o iných technológiách ovládania más, ktorými Matovičovi niekto pomohol.

Zabitie Lučanského

Všetci vieme základné fakty.

Lučanský bol zatknutý a zadržaný po výsluchu 6. decembra 2020.

V stredu 9. decembra 2020 bol na cele nájdený so zranením oka. Nato bol prevezený z neznámych dôvodoch do Ružomberka na operáciu, neskôr do Trenčína do väzenskej nemocnice. Podľa viacerých svedkov bol aj na tele zmlátený. Ministerka Kolíková vyhlásila, že svoje zranenia si privodil sám a k tomuto záveru dospela aj akási komisia, ako aj vyšetrovanie nového generálneho prokurátora Žilinku. Kamerový záznam z väznice vydaný nebol.

Lučanský bol bez informovania verejnosti 22. decembra prevezený opäť do Prešova. 29. decembra bol na cele nájdený praktický mŕtvy.

Prečo bol prevezený zas do Prešova? V predošlom incidente v každom prípade niečo smrdelo, každá normálna reakcia by bola dať ho do iného zariadenia, kým sa všetko nevysvetlí.

Hneď na druhý deň po nájdení Lučanského v kóme na cele zvolala Kolíková znova tlačovku, kde zas bohorovne vyhlásila, že Lučanský si smrť spôsobil sám obesením. Hotovo, ona to vie a basta. Lučanský zomrel v deň tlačovky o 16 00 hodine.

Prešov je ďaleko. Umiestnením tam bola Lučanskému prakticky odobraná možnosť spolupracovať s advokátom, bola mu vyslovene zamietnutá návšteva rodiny. V Prešove je momentálne zavretý aj druhý bývalý prezident polície, Gašpar.

Charakteristikou tajných služieb je to, že svoje činy dokážu vykonávať tajne. To je podstata ich funkcie. Verejnosť nevie a nemôže vedieť, aké všetky právomoci a metódy má k dispozícii. Na Slovensku majú proamerické tajné služby všetky dvere otvorené. Samozrejme jestvujú kamerové systémy a iné ešte primitívnejšie metódy kontroly väzenských objektov. Ale jestvujú nadpráva špecializovaných prokuratúr a iných nám možno aj neznámych organizácií, jestvuje výrazné pestované zákazy hovorenia o utajovaných skutočnostiach, ktorými sú viazaní všetci vojaci, policajti, príslušníci ZVJS, a vlastne každý. Jestvujú mnohé neoficiálne možnosti, ako príslušníka ZJVS odvolať z miesta služby, kde má robiť dozor, takže nič naozaj nevidí. Možno niekde ešte jestvuje záznam, kto vstúpil do budovy väznice v Prešove, ale určite už nie záznam štyroch ľudí, ktorí vstúpili do cely Lučanského pred stredou 9. decembra, a nejestvuje už záznam ľudí, ktorí vstúpili do cely v stredu 29. decembra. Verejnosť sa predsa nemôže pýtať, ako to tam chodí, a čo tam robia rôzne "policajné zložky", že. Nemôžete sa pýtať na NAKA a na špeciálnu prokuratúru. Nemôžete sa pýtať na Gestapo a na KGB, o CIA ani nehovoriac. A kým bude Kolíková na mieste ministra, určite je pýtať sa zbytočné, vyšetrovanie bezzubé.

Generálny prokurátor Žilinka dal podnet na vyšetrovanie smrti. Áno, musel, lebo sám dal výsledky svojho predošlého vyšetrovania o zmlátení občana s výsledkom, že sa nič nestalo – a to práve v deň, keď Lučanský o pár hodín neskôr bol nájdený v bezvedomí. To Žilinku ťažko dehonestuje, žiadalo si to teda nejakú akciu, ale ťažko ju dovedie k úspechu, robí to len na zastretie svojej predošlej ťažkej chyby.

Človek je mŕtvy

Človek, ktorý bol nevinný, sa ocitol v rukách štátu a je mŕtvy. Nie nejaký vrah, ale generál a zaslúžilý policajt, je mŕtvy. To je základný fakt ktorý hovorí všetko o stave tohto štátu. Áno, teraz sme už mafiánsky štát a korene chobotnice siahajú až do čela vlády. Igor Matovič je premiérom, Daniel Lipšic sa motá pri všetkých zločinoch a chce byť špeciálnym prokurátorom


gloria.tv/…ucanskeho-zabila-tajna-skupina

Desať otázok Ľuboša Blahu k prípadu Lučanský
30.12.2020, Samozrejme, FB má dostatočnú čítanosť, ale ako založenie do archívu 10 otázok Ľuboša Blahu.

Mám 10 otázok k najväčšej politickej kauze slovenských dejín od roku 1993 - k možnej vražde generála Lučanského: 1. Kde berie Igor Matovič tú drzosť, že píše, že sa nezníži k zneužívaniu ľudskej tragédie? Po úmrtí Pavla Pašku neskrýval radosť a písal, že mafia prišla o jednu hlavu. Na hroboch Jána Kuciaka a jeho snúbenice tancoval niekoľko mesiacov. Ak chce dnes ututlať smrť Milana Lučanského a tváriť sa, že to robí z humánnych dôvodov, je to výsmech rodine a celému národu. Pýtam sa - kde berie tú drzosť? 2. V čase, keď generál Lučanský bojoval s mafiánmi a vrahmi a posielal Mikuláša Černáka do basy, súčasný premiér Igor Matovič robil kšefty s ľuďmi ako Majský. Kým Lučanský nastavoval krk, Matovič nechutne a špinavo bohatol. Keď sa Matovič stal premiérom, nechal poslať Lučanského do väzby a dnes je ten istý Lučanský mŕtvy. Áno, mafián Černák nakoniec vyhral. Vďaka Matovičovej vláde. Pýtam sa - komu Matovič slúži? A kto bude ďalšia obeť jeho mafie? 3. Presne v ten istý deň, keď sa páchala (samo)vražda na generálovi Lučanskom, vláda predĺžila núdzový stav a poslala do ulíc armádu. Akoby vedela, že sa k niečomu schyľuje. Akoby sa bála ľudí, pretože vedela, že došlo k strašnému zločinu. Pýtam sa - mala vláda informáciu o mozgovej smrti generála Lučanského už v čase, keď rozhodovala o nasadení armády a predĺžení núdzového stavu? Zneužíva vláda slovenskú armádu na zahladzovanie stôp? 4. Kto je vyšetrovateľ, ktorý dozoruje prípad generála Lučanského? Stalo sa mu už niekedy v minulosti, že sa mu "obesil" človek vo väznici? Ak áno, ako je možné, že tento pán ešte nesedí vo vyšetrovacej cele? Ako je možné, že už nie je vyšetrovaná sudkyňa, ktorá nechala kontroverzným spôsobom posunúť do väzby generála Lučanského? Ako to, že sa okamžite nespustilo vyšetrovanie všetkých verejne činných osôb, ktoré mohli byť namočené do smrti generála Lučanského? Majú krytie z najvyšších miest? 5. Odkiaľ vedela redaktorka Denníka N Monika Tódová, že sa Milan Lučanský údajne obesil na teplákovej bunde. Ide o zjavnú lož, ale s najväčšou pravdepodobnosťou bude táto lož slúžiť ako oficiálna verzia vlády. Ako je možné, že sa k tejto informácii dostala Monika Tódová okamžite po tom, čo sa stal zločin? Ak išlo o vraždu, Tódová má informácie, ktoré mohol mať iba prípadný vrah. Ako je možné, že ešte nie je vyšetrovaná? Ako je možné, že nikto nepreveruje možnosť, že je spolupáchateľkou a že bola o smrti Lučanského protiprávne informovaná práve preto, aby zahladila stopy? 6. Ako to, že ešte nevyvodili politickú zodpovednosť ministerka spravodlivosti a minister vnútra? Ako to, že ich k tomu ešte nevyzvala prezidentka Zuzana Čaputová? Ako to, že je ticho? Vo väzbe zomrel človek. A áno, Denník N vám bude ešte niekoľko dní tvrdiť, že oficiálne nie je mŕtvy, ale každý vie, že mozgová smrť je nezvratná. Lučanský zomrel. Vo väzbe. A Kolíková nič. Mikulec nič. Čaputová nič. Čo je toto preboha za štát? 7. Po vražde Jána Kuciaka odstúpil predseda vlády, minister vnútra aj minister kultúry. Štát nijako nemohol za smrť novinára, no napriek tomu bola prijatá politická zodpovednosť. V prípade generála Lučanského je štát priamo zodpovedný, pretože vo väzbe priamo zodpovedá za to, aby sa obvinenému nič nestalo - ako je možné, že nikto nevyvodil zodpovednosť? Načo čaká Kolíková? A načo čaká Matovič? 8. Matovič vyhlásil, že najväčší prospech z vraždy, pardon "nešťastia" Lučanského má mafia. Chápme to ako priznanie. Matovičova mafia zjavne tento záujem mala. Otázka je, prečo ešte Matovič nesedí vo vyšetrovacej väzbe. Bol to on, kto označoval Lučanského a ďalších masovo zatýkaných policajtov automaticky za vinných. Bol to on, kto podľa Sulíka organizuje masové zatýkanie. Existuje vážne podozrenie, že je zapletený do vraždy. Kde je NAKA? Ako to, že túto možnosť nepreveruje? 9. A kedy na Slovensko príde delegácia z Európskeho parlamentu, aby prípad vyšetrovala? Ako to, že sú ticho slávne mimovládne organizácie, ktoré tu pri Kuciakovi vrieskali od rána do večera? Ako to, že čušia korporátne médiá? Už predsa mali hnať ľudí do ulíc a spriadať konšpirácie ako v prípade Kuciaka. Alebo Lučanský nie je tá správna obeť? Keď zomrie nevinný novinár, tak sa tu vymýšľajú nezmysly o talianskej mafii, ale keď zomrie nevinný generál, ktorý poslal do basy najväčšieho mafiána Černáka, tak nehľadáme súvislosti? Čím to je? 10. Ruku na srdce - každá normálna civilizovaná vláda by po smrti takéhoto prominentného väzňa štátu okamžite kľakla. Do dvoch minút. Všade. Okrem Slovenska. Tu sa Matovič tvári, že je všetko v poriadku. A vypisuje statusíky o injekciách a očkovaní, ako by sa nič nedialo. A keby náhodou ľudí napadlo ísť do ulíc, tak si na nich v predstihu pripravil armádu. Pýtam sa - dokedy sa ešte budeme tváriť, že to, čo pácha Matovič, je demokracia? Dokedy sa budeme tváriť, že toto nie je fašizmus? Dokedy sa budeme tváriť, že štát môže kedykoľvek kohokoľvek zavrieť do väzby, mučiť ho a zodpovedať za jeho smrť? Dokedy? Záverečná otázka je najdesivejšia. Dnes to bol Lučanský. Kto príde na rad zajtra?
----------------

To nie sú rečnícke otázky. Naozaj by na mnohé z nich bolo treba dať jasné odpovede.

Ja dávam už len jednu otázku, ale na tú sa nedá teraz odpovedať: Ako smrť bývalého riaditeľa polície ovplyvní verejnú mienku na Slovensku?

Vôbec nepredpokladám nejaký morálny apel, u obyvatelov tejto republiky nie, ale predsa len predpokladám určitý reflex sebaobrany a snahu o prežitie.

Akokoľvek, Matovič má odteraz na krku nielen tisíce obetí jeho "plošného testovania", už nielen zničené živobytia tých ľudí, do ktorých sa cielene pustil,

gloria.tv/…ubosa-blahu-k-pripadu-lucansky

Lučanského SI MALI PODAŤ štyria bachari, tvrdí Flašík! Okamžitá reakcia ministerky Kolíkovej
30.12.2020, Nešťastná udalosť okolo exšéfa polície Milana Lučanského vyvoláva čoraz viacej otáznikov. Politický marketér Fedor Flašík prišiel so závažným tvrdením, že už prvý incident v Ústave na výkon väzby Prešov nebol s kostolným poriadkom. Ešte ďalej zašiel politický analytik Ján Baránek. Z jeho videnia druhého incidentu behá mráz po chrbte!
www1.pluska.sk/…ce-slova-incidente-aj-tragedii

Fedor Flasik:
Milanovi mohli prisit útok na ver.cinitela a bacharom zase neprimeranost zákroku. Dohodli sa však on i oni ze to nechajú tak.
Incident v nemocnici v Ružomberku: Keď Milana priviezli kázali mu sadnúť si, odmietol. Smarili ho na zem, udrel si hlavu takže museli rýchlo robiť CT.
van (general ZVJS) ma k tomu záznam.Preto to divne mlčanie.
Keď bol ML zadržaný, bol výsluch ML. Bol tam aj Benov advokát Lipsic. Tlačil na Milana aby udal Fica, Kalinaka, proste politikov.

ML sa spýtal: Tak politikov?

Lipsic: Áno.

ML: Tak začnem vami, pán Lipsic, čo na vás všetko viem.

Lipsic ocervenel a doslo k hádke.

Doteraz nebolo zacate trestné stíhanie vo veci k prvej udalosti s Lucanskym a jeho zraneniam. Konať mala Inšpekcia MV. Tak podľa čoho sa GP a ministerka Kolikova vyjadrovali ze je vsjo ok?
Vznik a priebeh prvého incidentu vo väznici v PO:
Milan lezal na lôžku v čase keď nemal. Bachar ho vyzval aby vstal. Odmietol. Došlo k hádke a potom na paste. Bachar privolal pomoc a podali si ho štyria.

za odstranenim Lucanskeho je zametenie stop po vrazde Kuciaka, zrazu uz milnik chce robit bodku za pripadom Lucanskeho !

vrbovčan

2020-12-30 20:38
Dávam do pozornosti

status Matoviča o jeho obave z vynášania vyšetrovacích spisov. Internetom sa šíri totiž informácia, že Lučanský vypovedal proti Lipšicovi a zrejme aj iných politikoch.

"ALE mám pocit, že tieto informácie by mali byť pred očami verejnosti skryté, kým nebude ukončené poctivé vyšetrovanie. Mám pocit, že takéto verejné prepieranie kľúčových výpovedí, zľahčuje život páchateľom a zásadným spôsobom zťažuje ťažkú prácu vyšetrovateľom ... a budem o tom hovoriť s kompetentnými."

@Igor.matovic.7/posts/10221070839653119?_fb_noscript=1

vrbovčan

2020-12-30 20:42
A na dôvažok

jeho dnešný status.

"Neviem posúdiť skutky, z ktorých bol obvinený, to už zrejme nikto nevyšetrí a dnes sa za tým patrí urobiť bodku."


@Igor.matovic.7/posts/10221122843713188?_fb_noscript=1

Náhodný okoloidúci

2020-12-30 20:49
sociopat

Je to sociopat a naplno využíva dvojitý meter. Keď sa mu to hodilo, tak mu vynášanie zo spisov nevadilo. Zrazu mu to vadí, lebo ho to môže ohroziť.
Dovolím si tvrdiť, aj keď dôkazy nemám, že aj v tomto prípade ide o "Janka a Marienku". Talianska stopa sa ukázala ako skrz-naskrz falošná, aj keď viedla k vyšetrovaniu iného druhu kriminality. Ani Kočnera a Žúžovú sa v prípade "Janko a Marienka" nepodarilo usvedčiť, napriek brutálnemu tlaku médií, čiže opäť zlyhanie. Ale teraz možno hrozilo, že by sa vyšetrovanie pohlo smerom k teórii sakrálnej obete a to zákulisie nemohlo dovoliť.

eurorespekt.sk/…-lipsic-co-na-vas-vsetko-viem/

vrbovčan

2020-12-30 21:47
Nerád to píšem

ale už to nejde držať v sebe. Bude vojna.
Tí už majú toľko na rováši a už si to aj uvedomujú, že po výmene vlády budú stíhaní. Preto sú nútení ísť do krajností
. Na poslednej tlačovke Šeligu som si všimol, že jej účelom bolo vysvetliť, že ich strana nechcela ísť do krajnosti s igelitom. Vraj mali množstvo iných návrhov. Množstvo iných návrhov znamená čo? Že ich návrhy boli ignorované. Tým sa Šeliga chcel pred ľuďmi vyviniť. To znamená, že predsa len sa boja hnevu ľudí, čo nastane po ich odchode z vlády. Aj keď Šeliga je čím ďalej viac arogantnejší a v jeho nezrelosti sa donej vmanévroval sám, nedokázal byť pokornejší. Len ja som medzi slovami čítal priznanie a následné vyviňovanie sa.
Coburg
Toto je prevzatý materiál, nie som jeho autor