uk.news
51

Дванадцять років в'язниці для отця-засновника з Аргентини

8 липня 67-річний о. Рубен Роса Торіно, який заснував споглядальне співтовариство Hermanos Discípulos de Jesús de San Juan Bautista в аргентинській Сальті, був засуджений до 12 років в'язниці.

Його визнали винним в скоєнні жорстокого насильства над 25-річним Яіром Гюрковітцем і 47-річної Валерією Зарза, яка була його помічницею, а також насильства над 26-річним Джонатаном Алуштіца. Кожен з цих людей входив до його спільноти.

Все сталося в 2005 і 2013 роках. Прокурор просив призначити 22 роки ув'язнення, а захист - виправдати священика. Гюрковітц розповів суду, що вступила в орден в 2010 році у віці 14 років, а вже в 2012 році піддався насильству з боку о. Феліпе (Ніколаса Парма). У 2014 році Гюрковітц розповів про це Росі, але той попросив його пробачити священика і став його духовним наставником.

Пізніше Роса став просити його знімати штани, щоб перевірити його на предмет наявності варикоцеле (захворювання яєчок). Гюрковітц заявив, що йому було дуже соромно, але пізніше "все це стало природньо" і він "довіряв" Росі. Дивним видається те, що він зрозумів про те, що це було насильством лише тоді, коли зустрівся з іншим учасником спільноти, який вже подав скарги на дії священиків.

Після винесення вироку Роса, який знаходився під арештом в будинку для літніх людей, де він проживає з 2016 року, був заарештований і переведений до в'язниці Villa las Rosas в місті Сальта.

За оцінкою психолога, який оглянув його, Роса володіє незвичайним інтелектом, страждає від роздвоєння особистості, а також має ознаки психопатії та надмірної емоційності на тлі домінуючої поведінки.

Ватикан заборонив роботу Hermanos Discípulos de Jesús в червні 2019 року. Роса заснував співтовариство, у якого було 19 підрозділів в Аргентині, Мексиці, Чилі, Іспанії та Палестині, в 1986 році.

#newsFioxdaicnf