Clicks1.1K
csk.news
3

Vatikánský Expert: Františkův Bůh je “Karikaturou”

Řím je bez papeže, protože František “nevykonává žádnou z jeho povinností jako nástupce Petra,” uvedl vatikánský expert Aldo Maria Valli na RadioRomaLibera.org (2. února).

Bergoglio degradoval papežský úřad, svou osobu postavil do popředí, a stal se kaplanem OSN, vysvětluje Valli.

Rozebírá, že František nemluví o Bohu Bible, ale o karikatuře, bohu přizpůsobeném “člověku a jeho požadavku, aby byl považován za ospravedlněného, zatím co žije, jako by hřích neexistoval.”

Bergogliova teologická perspektiva je pro Valli odchýlená, protože Františkův bůh "není ten, který odpouští, ale raději ten, který všechnu vinu odstraní,” ten který se zdržuje velení a raději chápe a omluví. Tento bůh není soudcem, ale pouze “blízkostí.” František mluví o lidské “křehkosti,” ne o hříchu. V Bergogliově vizi, Bůh má povinnost odpouštět a člověk právo na odpuštění.

Valli se táže, zda tento bůh je Satan, který nutí k zatracení a popírá, že hříchy a nectnosti, kterými nás pokouší, mohou zabít naši duši.

Obrázok: Aldo Maria Valli © AldoMariaValli.it, #newsGiecvcmffx

Joske
Bergoglio slouží Satanu, stejně, jako Kallistratos.
Joske
csk.news: Valli se táže, zda tento bůh je Satan, který nutí k zatracení a popírá, že hříchy a nectnosti, kterými nás pokouší, mohou zabít naši duši.

Aldo Maria Valli se ptá dobře. Jistě zná odpověď, jako my.
Roberto 55
A Martino Luterova tento Valli to ciastocne objasnil...