Clicks362
csk.news
2

Cirkev Nie Je Ako Medzinárodný Hotelový Reťazec - Vysvetľuje Kardinál Müller Františkovi

S Traditionis Custodes sa František pokúša zabiť Rímsky Obrad, poznamenáva Kardinál Gerhard Müller vo vyhlásení z 19. Júla.

Pochybuje o kvalite textu TC a kritizuje citát Svätého Augustína použitý v Františkovom sprievodnom liste. Citát používa rozlišovanie Svätého Augustína na členstvo v Cirkvi „podľa tela“ alebo „podľa srdca“ na zdôraznenie poslušnosti. Müller však vysvetľuje, že citát nehovorí o autoritárstve, ale o jednote vo Viere, ktorá si v „žiadnom prípade“ nevyžaduje vonkajšiu liturgickú formu sterilnej jednotnosti.

Müller sa snaží, aby František pochopil, že Cirkev nie je ako „medzinárodné hotelové reťazce s homogénnym dizajnom.“ Preto po Tridentskom Koncile, Pius V. nepotlačil rozličné obrady, ale chcel obmedziť zneužívanie.

Rovnako ako František, aj Müller trvá na „bezpodmienečnom“ uznávaní [zlyhaného] Druhého Vatikánskeho Koncilu, ale všimol si, že jeho učenie o Vykúpení, Cirkvi, zjaveniach, manželstvách popiera „väčšina Nemeckých biskupov“ - a nielen oni. Tiež si protirečili s Františkom a „kategoricky“ propagujú požehnanie homosexuálov a prirodzené smilstvo.

V tejto súvislosti si Müller všíma nepomer medzi Františkovou nevýznamnou reakciou na masívne útoky Nemcov na jednotu Cirkvi (atď.) a tvrdým zásahom proti menšine Rímskeho Obradu, takže Müllerovi napadá obraz scestného hasičského zboru, ktorý sa - namiesto záchrany horiaceho domu - najskôr stará o malú stodolu vedľa.

František ignoruje náboženské cítenie často mladých účastníkov Rímskej Omše, píše Müller: „Namiesto toho aby pastier ocenil vôňu oviec, tvrdo ich tu udiera svojou berlou.“

Obrázok: © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsVwhhxjzept

ľubica
iba slepi a hluchi nevidia a nepocuju že RKC je okupovana slobodomurarmi, vo vlastných radoch, na najvyssich miestach, ktorí velmi jasne svetielkuju illuminatske prejavy nenavisti, zloby, pokrytectva, klamstva prikryte slovami o tzv milosrdenstve....
Vdaka Bohu za kard Múllera!
obyčajná veriaca žena
Ale kedy konečne zistí, že toto včetko spôsobil II. vatikánsky paškvil?!