Bob
156.5K

COŚ NADCHODZI – PAPIEŻ PRZENOSI WSZYSTKIE AKTYWA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO DO BANKU WATYKAŃSKIEGO

Globalna Świadomość
11 września 2022

Jak wielu doskonale zdaje sobie sprawę, w różnych momentach na wrzesień 2022 r. pojawiło się wiele złowieszczych prognoz, zgodnie z którymi szykuje się swego rodzaju „globalny reset finansowy”.

I tak się złożyło, że 'święty’ Kościół katolicki postanowił uporządkować sprawy finansowe tylko na żydowski Nowy Rok, który nadchodzi 26 września, a wielu jasnowidzów jest związanych z tą datą. Nie wiemy nawet, jak zinterpretować tę wiadomość – święci ojcowie wiedzą lepiej, gdzie trzymać pieniądze.

Papież podobno poprosił obywateli i przedsiębiorstwa kontrolowane przez państwo papieskie o przeniesienie wszystkich aktywów przechowywanych poza Watykanem z powrotem do jego skarbców.

Należą do nich wszystkie kosztowności, które trzymają w zagranicznych skrytkach depozytowych lub kontach bankowych, takie jak złoto, srebro, akcje, obligacje, gotówka, a wszystko to najpóźniej do 1 października.

Wielu kojarzy to posunięcie papieża z nadchodzącą – przynajmniej – finansową katastrofą, której celem jest ocalenie wszystkich aktywów znajdujących się poza Watykanem.

Inni twierdzą, że to ruch papieża, aby wesprzeć bank watykański, który odnotowuje spadek depozytów gotówkowych przed surową zimą.

Mówiąc dokładniej, papież Franciszek nakazał Stolicy Apostolskiej i jej podmiotom powiązanym przekazanie wszystkich aktywów finansowych do „Instytutu Dzieł Religii” IOR (Instytut Dzieł Religii), powszechnie znanego jako bank Watykański.

Tekst Papieża z 23 sierpnia wyjaśnia interpretację paragrafu nowej konstytucji Kurii Rzymskiej, Praedicate Evangelium, opublikowanej w marcu.

Zgodnie z dyrektywą Francisa aktywa finansowe i płynne przechowywane w bankach innych niż IOR muszą zostać przeniesione do banku watykańskiego w ciągu 30 dni od 1 września 2022 r.

IOR z siedzibą w Watykanie zatrudnia 110 pracowników i 14 519 klientów. W 2021 r. miał do dyspozycji 5,2 miliarda euro (5,6 miliarda dolarów) aktywów klientów.

Chociaż potocznie nazywany „bankiem”, IOR jest technicznie instytucją finansową, bez oddziałów, działającą w Państwie Watykańskim w celu świadczenia usług klientom, do których należą Stolica Apostolska i podmioty stowarzyszone, zakony, duchowieństwo, fundacje katolickie i Stolica Apostolska pracownicy.

Liczba klientów IOR spadła o 472, z 14 991 klientów na koniec 2020 r. do 14 519 w 2021 r. Prawie połowa klientów w 2019 r. to zakony.

Według raportu rocznego, zysk netto instytucji finansowej spadł o 19 mln USD w 2021 r. z 44 mln USD w 2020 r. i 46 mln USD w 2019 r.

W liście z 23 sierpnia papież Franciszek powiedział, że artykuł 219 ust. 3 Praedicate Evangelium „należy interpretować w ten sposób, że działalność zarządcy majątku i kustosza dziedzictwa ruchomego Stolicy Apostolskiej oraz instytucji związanych z Kwaterą Główną Świętą jest wyłączną odpowiedzialnością Instytutu Dzieł Religijnych”.

Dekret zmusi instytucje Stolicy Apostolskiej, w tym Sekretariat Stanu, do przekazania swoich danych finansowych do IOR do końca września. Wiadomo, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych miało rachunki w szwajcarskich instytucjach finansowych, w tym w Credit Suisse, za pośrednictwem których pierwotnie dokonano kontrowersyjnej inwestycji budowlanej w Londynie.

Definitywnie coś się zbliża…
Źródło: COŚ NADCHODZI - PAPIEŻ PRZENOSI WSZYSTKIE AKTYWA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO DO BANKU WATYKAŃSKIEGO -
JOKAMA shares this
2904
BeatkaS
Oj, jestem pewna, że przez bramy nieba to on nie zmieści się z tym bagażem... Zresztą ma jeszcze ogromnie dużo krzywd ludzkich do spakowania na ostatnią drogę....
darek104
Pilny uczeń III Rzeszy
Mark Nemo
Rzekomy Bank Watykański jest tylko filią banku Rothschildów.
Bob
Musisz to wiedzieć (1506) Politycy krajów UE nabroili a teraz naprawdę boją się o reelekcje - Musisz to wiedzieć (1506) Politycy krajów UE nabroili a teraz naprawdę boją się o reelekcje
Kot spaślak.
"COŚ NADCHODZI..."
Nadchodzi zima, Franciszek odlatuje z bocianami do ciepłych krajów.
Do Pacza mamy leci.
CÓRKA MARYI
Jan Kanty Lipski
Bo tam pieniędzy już nie ma, rozkradli, co trzeba.