Clicks3.2K
pl.news
4

Franciszek: Jezus "wcale nie był Bogiem"

Włoski ateista i antykościelny aktywista Eugenio Scalfari, dziennikarz, któremu bardzo ufa i regularnie udziela wywiadów papież Franciszek, napisał w La Repubblica 9 października:

"ci, którzy, tak jak wiele razy ja, mieli szansę spotkania z nim [Franciszkiem] i rozmawiać z nim w największym zaufaniu, wiedzą, że papież Franciszek przez Chrystusa rozumie Jezusa z Nazaretu, człowieka, a nie wcielenie Boga. Wcielony Jezus przestaje być Bogiem i pozostaje człowiekiem do swojej śmierci na krzyżu."

I:

Kiedy doszło do dyskusji na ten temat, papież Franciszek powiedział mi: "są ostateczne dowody na to, że Jezus z Nazaretu, odkąd stał się człowiekiem, nawet jeśli był człowiekiem wyjątkowo cnotliwym, nie był wcale Bogiem".

Ma to związek z tym, że Franciszek stale odmawia uklęknięcia przez Najświętszym Sakramentem.

W marcu 2018 powiedział Sclafariemu, że “nie ma piekła”. Watykan nigdy temu nie zaprzeczył.

#newsKedhzmazsl

Mbuckop
widze duzo wrogosci dla ojca sw Franciszka a on potrzebuje duzo modlitwy.NASZ PAN JEZUS powiedzial :nie sadzcie a niebedziecie sadzeni Tylko BOG bedzie go sadzil jak i kazdego z nas Jego posluga jest rzeczywiscie inna niz poprzednich Bozych pasterzy ale wlasnie dlatego nalezy codziennie otoczyc go modlitwa a nie ciagle krytykowac. przemyslmy to !
Weronika....S
Jeżeli tak Franciszek stwierdziłby i byłoby to prawdą, że tak powiedział, byłby antypapieżem kwestionującym prawdę o Trójcy Świętej. A w ogóle po co Franciszek zadaje się z takim marksistowskim ideologiem? I jak widać tegoż ideologa nie nawraca, ale jak wynika z niektórych interpretacji, ten marksista ,,nawraca,, jego.
przeciwherezjom
A jak się upewnisz, że tak w istocie jest, to uwierzysz, że jest tym antypapieżem? Będziesz konsekwentna? (Nie traktuj tego zdania, jakbym Cię wyzywał na pojedynek - ja tak na luziku....)
PiotrM and one more user like this.
PiotrM likes this.
Sw.Joanna likes this.
PiotrM
Ja i Ojciec Jedno Jesteśmy!