Kolejny prezent zdradzieckiego rządu dla „gości” z Ukrainy przyjęty!

Pisowski obóz władzy przyjął pierwsze rozwiązania systemowe dla zaproszonych przez siebie „gości” z Ukrainy. Główne filary to kwestia opieki nad dziećmi, edukacji, a także rynku pracy oraz zagospodarowanie pustostanów. O pracach nad projektem kolejnej ustawy przyznające zupełnie nieuzasadnione przywileje „gościom” finansowane z budżetu pisaliśmy na naszym BLOGU kilka dni temu.
Pierwszym rozwiązaniem systemowym przyjętym przez rząd to możliwość tworzenia tzw. klubików dziecięcych czy dziennych opiekunów dziecięcych dla dzieci z Ukrainy w wieku od 3. do 5. roku życia. Dzięki temu ukraińskie mamy, które przybyły do Polski, będą mogły pracować – mówił Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
– To także rozwiązania dotyczące rynku pracy, doprecyzowania przepisów prawa pracy, a także kwestii szkoleń z języka polskiego. Te osoby wskazują wprost na to, że dziś najważniejsza kwestia w podjęciu pracy w Polsce to kwestia nauki języka polskiego – wyjaśnił Paweł Szefernaker.

Magdalena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej pracę podjęło do tej pory 160 tys. „gości” z Ukrainy. Maląg poinformowała również, że dla Ukraińców wprowadzone zostaną ułatwienia związane z nauką języka polskiego. Kursy te mają być również organizowane dla medyków. Oczywiście program ten będzie finansowany z budżetu państwa zatem, obciąży każdego obywatela.

– Wprowadzamy możliwość dodatkowej nauki języka polskiego, która będzie przeprowadzana przez samorządy zawodowe. Na to szkolenie będziemy przeznaczali 3 tys. zł i dana osoba będzie mogła trzykrotnie, ze względu na swoje kwalifikacje i poziom wykształcenia, wziąć udział w tych szkoleniach – zapewniła minister rodziny.

Minister Marlena Maląg zaznaczyła, że w projekcie znalazło się rozwiązanie dotyczące refundacji kosztów wynagrodzenia i składek na ubezpieczenie społeczne, za zatrudnienie w domach pomocy społecznej osób bezrobotnych. Rząd chce też rozszerzyć naukę języka polskiego, organizowaną przez publiczne służby zatrudnienia, dla cudzoziemców zarejestrowanych jako osoby bezrobotne – dodała Marlena Maląg.

– Będziemy przeznaczali 2 tys. zł na szkolenie. To jest przedsięwzięcie, które pozwala nam systematycznie zasilić polski rynek pracy, a nie zagraża w żaden sposób obywatelom polskim – powiedziała szef resortu rodziny i polityki społecznej.
Przyjęta przez rząd ustawa dyskryminująca kolejny raz Polaków i jednocześnie finansowana z ich podatków wskazuje także uproszczenie procedur prawa budowlanego dla samorządów. To przepisy, które samorządom pozwolą w łatwiejszy sposób zagospodarować pustostany, które są lokalami komunalnymi. Jak widać obozowi władzy bardziej, zależy na Ukraińcach niż Polakach, którzy przez lata nie mogli doprosić się mieszkań komunalnych w pustostanach z uwagi na przepisy i brak środków na ich wyremontowanie.
Więcej o tym można przeczytać w artykule: Pustostany dla Ukraińców. To zawiera między innymi kolejna nowelizacja ustawy pomocowej
Ponadto ustawa poprawi regulacje pozwalające na eliminację przypadków ubiegania się o świadczenia przez osoby, które wyjechały z Polski.

– Dziś wprowadzamy mechanizmy, które pozwolą na to, że jak ktoś wraca na Ukrainę, to nie będzie dalej w Polsce otrzymywał świadczeń – podkreślił Paweł Szefernaker

Maląg dodał również, że wprowadzony zostanie także 14-dniowy okres przejściowy dla osób, które przyjęły uchodźców, ale w związku z tym, że nie mieli oni numeru PESEL, nie mogły złożyć wniosku o wsparcie. Wcześniej władza w ekspresowym tempie wprowadziła przepisy, które pozbawiły Polaków prawa do ubiegania się o dofinansowanie pobytu „gości” w przypadku braku numeru PESEL.

Jak poinformował minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek, rozwiązania edukacyjne dla dzieci z Ukrainy będą obowiązywały również w kolejnym roku szkolnym.

– Cały wypracowany przez trzy miesiące system przekładamy na kolejny rok szkolny, tak żeby w sposób elastyczny móc podejść do przyjmowania dzieci ukraińskich do polskich szkół w nowym roku szkolnym. 200 tys. dzieci w tym roku szkolnym oznacza, że te same dzieci prawdopodobnie pozostaną w naszym systemie oświaty także od 1 września – wyjaśnił minister.

Ponadto rząd dbający w sposób szczególny o swoich „gości” ogłosił konkurs „Razem możemy więcej”. Koszt kolejnego programu dbającego o dobro „gości” i zarazem dyskryminującego Polaków wyniesie „tylko” 100 mln złotych.
Czy jeszcze potrzeba dowodów na to, że Polak w swoim kraju stał się obywatelem drugiej kategorii?

Kolejny prezent rządu dla "gości" z Ukrainy przyjęty

-----------------------------------------------

Adrianna7
Powinni w ogóle ogłosić hasło: Polacy wynocha ! Polska dla Ukraińców !!!
Polka z Podkarpacia
A ile milionów Polaków zostało wyrzuconych z Polski za chlebem? Przecież to było celowe działanie, aby przyjąć na ich miejsce ukrów w charakterze nadzorców niewolników. Ile jet w Polsce tzw eurosierot, wychowywanych przez dziadków, ciotki, czy porzuconych bo rodzice wyjechali za chlebem?
Polka z Podkarpacia
Banderowska Reklama Nawołująca do "Pokoju"
Banderowska Reklama Nawołująca do "Pokoju" Bez komentarza... 💪🏻🇵🇱
olek19801
YouTube usunął ponad 70 000 filmów i 9 000 kanałów związanych z wojną na Ukrainie za naruszenie wytycznych dotyczących treści, w tym usunięcie filmów, które określały inwazję jako ,,misję wyzwolenia”.
Dyrektor ds. produktów YouTube, Neal Mohan, powiedział: „Mamy politykę dotyczącą poważnych wydarzeń związanych z przemocą i dotyczy to takich rzeczy, jak zaprzeczanie poważnym wydarzeniom z …More
YouTube usunął ponad 70 000 filmów i 9 000 kanałów związanych z wojną na Ukrainie za naruszenie wytycznych dotyczących treści, w tym usunięcie filmów, które określały inwazję jako ,,misję wyzwolenia”.
Dyrektor ds. produktów YouTube, Neal Mohan, powiedział: „Mamy politykę dotyczącą poważnych wydarzeń związanych z przemocą i dotyczy to takich rzeczy, jak zaprzeczanie poważnym wydarzeniom z użyciem przemocy: wszystko, od Holokaustu po Sandy Hook. I oczywiście to, co dzieje się na Ukrainie, jest wielkim brutalnym wydarzeniem. Dlatego zastosowaliśmy tę politykę do podjęcia bezprecedensowych działań”.
YouTube nie podał informacji o usuniętych treściach i kanałach.
YouTube zakazał również na całym świecie kanałów powiązanych z rosyjskimi mediami państwowymi, w tym Russia Today i Sputnik. Facebook i lnstagram są zakazane w Rosji, a dostęp do Twittera został ograniczony w odpowiedzi na własne zakazy platform dotyczące rosyjskich mediów państwowych.
Jak widać cenzura w zakresie odmiennego stanowiska w zakresie „wojenki” na Ukrainie jest zakazane. Prawda jedna i jeden pochodzi z portalu praavda.ua

YouTube usuwa ponad 9000 kanałów publikujących inne spojrzenie o wojnie na Ukrainie