Clicks451

Vo Francúzsku to stále vrie

Vo Francúzsku to ohľadom otvoreného listu generálov nielenže neprestalo vrieť, ale portál Valeurs Actuelles –, ktorý uverejnil prvý list v polovici apríla – uverejnil v nedeľu 9. mája aj nový list vojakov adresovaný prezidentovi Macronovi a francúzskym politikom.

K prvému listu, ktorý spomína termíny ako „narastajúce napätie“, „množiace sa násilnosti“, či dokonca „hroziaca občianska vojna“ sa vyjadrili už takmer všetci politici. Vo všeobecnosti platí, že socialistickí politici list tvrdo odmietajú a jeho signatárov nazývajú „pravicovými pučistami“. Naopak, politické spektrum blízke Marine Le Penovej sa signatárov plne zastalo aj napriek tomu, že sú títo politici, vrátane samotnej Marine, v každom médiu pod tvrdou paľbou kritiky. Ako najkontroverznejšiu vnímajú média a establišment práve stať o tom, že ak situáciu nezačne riešiť vláda, môže ju začať riešiť armáda na vlastnú päsť.

Tvrdú rétoriku však bolo počuť aj medzi samotnými vysokými predstaviteľmi armády. Za zmienku stojí otvorený list bývalého vojenského duchovného parašutistov, otca Richarda Kalka, generálovi Francoisovi Lecointremu. Otec Kalka, ktorý vo vojsku slúžil medzi rokmi 1985 – 2015, generálovi vyčíta čistku stále slúžiacich vojakov, ktorí list podpísali. Kňaz mimo iného uvádza:

Ako vieš alebo sa možno snažíš zabudnúť, dva- trikrát sme boli v spoločnej operácii. Dnes opäť bojujeme, ale tento boj je iný … Ty dnes trestáš vojakov – nazývam ich „vojakmi“ – bez ohľadu na ich hodnosť, pretože mali odvahu ísť do ohňa; ty máš uniformu toho prvého (vojaka), no myslíš iba na seba a na svoj postup. Si na seba hrdý?“

Úprimne ťa ľutujem. Ak si veriaci, jedného dňa sa za toto budeš zodpovedať pred Bohom… Vrhol si hanbu na starších (vojakov) a potrestal si mladších kvôli ich odvahe.“

Zatiaľ čo prvý list podpísali vo väčšine už vojaci mimo služby, ten nový podpisovali vojaci v aktívnej službe. List začína tým, že sa vojaci zastávajú bývalých generálov a signatárov prvého listu, ktorí „bojovali proti všetkým nepriateľom Francúzska“. Samých seba nazývajú signatári listu „generáciou ohňa“, ktorá bojovala „v ohni Afganistanu, Mali, centrálnej Afriky , či inde“.

Mnohí sme stratili svojich kamarátov. Nasadzovali svoj krk za zničenie islamizmu, ktorý ste vy importovali na našu pôdu… Vnímame, že nenávisť ku Francúzsku a kjeho dejinám sa stáva normou“, píše sa v liste.

Vojaci vyhlasujú, že sa nehlásia ku žiadnej politickej frakcii, avšak vidia, že ich krajina sa nachádza v hlbokej kríze. Zároveň varujú, že to, čo sa deje vo Francúzsku, skutočne vykazuje prvotné príznaky hroziaceho „kolapsu“ a nástupu „chaosu a násilia“.

Ak vypukne občianska vojna, armáda nastolí poriadok na svojej domácej pôde, pretože o to bude požiadaná… Nikto nechce takúto strašnú situáciu, ani naši predstavení, ani my. Ale áno – občianska vojna sa vo Francúzsku opäť rozdúchava a vy to moc dobre viete.

Na portáli Valeurs Actuelles je pod listom možnosť elektronického podpísania sa pod list. V čase písania tohto príspevku bolo pod listom vyše 200-tisíc elektronických podpisov čitateľov.

MG

Zdroj: valeursactuelles.com,
zdroj titulného obrázka

Denně dochází ve Francii na různých místech k muslimským nepokojům. Politicky korektně se vše svádí na jakési fiktivní islamisty, přitom jde jednoduše o muslimy. I ten, kdo se nepokojů neúčastní, s nimi zpravidla souhlasí. Muslimská komunita dává takto najevo, že si Francii přebírá. Od islámských radikálů z ISIS i Al Kajdy zní výzvy k útokům na káfiry, především pak na policii a armádu. K útokům tak dochází stále častěji, i když nejsou jejich následky vždy fatální.

Výzvy generálů Macronovi nepadly na úrodnou půdu a jeho vláda je tak se svojí bagatelizaci stavu, v jakém se Francie nachází, zcela osamělá. Výzvu podpořila jak Marine le Pen, kterou se příští rok chystá volit více než 60% policistů , tak pařížská starostka či významný ústavní právník . K nim se začali přidávat další představitelé armády a policie.

Právě řadoví policisté pociťují stávající situaci nejvíc a vzhledem k obrovskému počtu zraněných policistů je nasnadě, že válka se už ve Francii vede, zatím jsou to muslimové versus policie. Ostatně, nepokoje jsou vyvolávány právě s úmyslem dostat na dané místo policisty a na ně pak zaútočit.
Jen v prvním čtvrtletí roku 2021 policie napočítala 727 policistů zraněných či zabitých při policejních operacích. Podle Národní observatoře kriminality bylo v loňském roce při misích zraněno 8719 policistů a četníků. To je jako by pachatelé ve Francii zranili či zabili téměř každou hodinu jednoho policistu. Zároveň zahynulo jedenáct příslušníků bezpečnostních sil.
Situace je vyhrocená a už nyní předpovídám, že nejpozději do konce června skutečně dojde ve Francii k puči s cílem odstranit Macrona, který odmítá radikálnější prostředky řešení stávajícího stavu francouzské společnosti. Jenže jinak než radikální cestou se problémy v zemi, kde zuří válka s islámem, nevyřeší.

Marie-Julie Jahenny – Beda Parížu!

Veľmi blízkej budúcnosti pomaličky začne vypukávať po celom svete mohu…

EVROPA: Většina Evropanů vůbec netuší, že hlavní motivací muslimských …

Řízená invaze
Svätý Malachiáš(prorok)
One more comment from Svätý Malachiáš(prorok)
Marieta Ria
Je to smutné, niekde som čítala, že vo Francúzsku vznikne každých 14 dní mešita a za rovnaké obdobie je zničený kostol... chrámy horia každú chvíľu - no vždy je to len "chybou zlého el. vedenia" a "samovznietenia" ...
Svätý Malachiáš(prorok)
Otec Nectou

„Ako keď figovník vypustí svoje lístie, je to znamenie, že leto je blízko; tak keď Anglicko začne strácať svoju moc, zničenie Paríža bude na dohľad. Toto bude znamením. Anglicko zakúsi vo svojom vývoji ešte strašnejšiu revolúciu než bola tá, ktorá postihla Francúzsko. Táto revolúcia bude trvať tak dlho, pokým Francúzsko neobnoví svoju silu, potom sa do Anglicka navráti mier.“

Pedro…
More
Otec Nectou

„Ako keď figovník vypustí svoje lístie, je to znamenie, že leto je blízko; tak keď Anglicko začne strácať svoju moc, zničenie Paríža bude na dohľad. Toto bude znamením. Anglicko zakúsi vo svojom vývoji ešte strašnejšiu revolúciu než bola tá, ktorá postihla Francúzsko. Táto revolúcia bude trvať tak dlho, pokým Francúzsko neobnoví svoju silu, potom sa do Anglicka navráti mier.“

Pedro Régis, 2005

„Taliansko a Francúzsko zaprú Katolícku Cirkev najviac z jej detí. A budú to práve tieto krajiny, kde vypukne vojna proti Cirkvi … Videl som začiatok strašnej revolúcie. Davy vtrhli do kostolov, rúcali oltáre, ničili sochy, zapaľovali katedrály, vraždili kňazov a dopúšťali sa tisícok iných ziel. Videl som aj inú strašnú vec: mnohí kňazi utekali z kostolov a Cirkvi, obrátili sa proti nej, a sami proti nej bojovali. Toto sa stane, pretože sa títo kňazi viac zaujímajú o pozemské dobrá, než o tie duchovné.

Ján z Viaguerroa, 13. Stor

„Príde plienenie, ničenie a drancovanie toho slávneho mesta, hlavného mesta sladkého Francúzska. Toto sa stane, keď Cirkev a aj celý svet budú vo veľkých problémoch. Pápež utečie z Ríma a Cirkev bude celých 24 mesiacov úplne nechránená, pretože v tom istom čase nebude žiadneho kráľa či vládcu ani vo Francúzsku. Ale potom mladý princ z rodu Ľalie zmocní sa trónu …“


Veľké katastrofy aj prírodné a Božie tresty v proroctvách vrátane vojny ! Obnova Cirkvi. – gloria.tv