MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
VRS, dlaczego ta wykrzywiona buźka 😡? Maria Valtorta jest prawdziwą mistyczką!
Quas Primas
Słusznie ta buźka wykrzywiona, bowiem Maria Valtorta i jej "Dzieła" również zostały ODRZUCONE PRZEZ KOŚCIÓŁ.
DLATEGO TWIERDZĘ, ŻE KIERUJECIE SIĘ UCZUCIAMI A NIE ROZUMEM.
V.R.S.
Bo dostała "imprimatur" od niejakiej Gospy? Powieść Valtorty pod mylącym tytułem "Poemat Boga Człowieka" trafiła na indeks i Św. Oficjum wiedziało co robi
Edward7
Piusa XII, 26 lutego 1948, zdanie: "Opublikujcie to dzieło takie jakie jest. Nie ma potrzeby wydawać opinii o jego pochodzeniu. Kto przeczyta, ten zrozumie". Kardynał Gagnon wydał 31.10.1987 oświadczenie: "Sąd wydany przez Ojca Świętego w roku 1948 stanowił oficjalne imprimatur nadane w obecności świadków."

To nie uznajecie nawet Papieży "przedsoborowych"...
Quas Primas
@Edward7 - A po co manipulujesz i CYTUJESZ tylko to, co tobie odpowiada?
-----------

"Poemat Boga-Człowieka" jest dziełem bardzo sugestywnym. Uległ jego czarowi nawet znany włoski teolog, o. Gabriel M. Roschini, ekspert Soboru Watykańskiego w dziedzinie mariologii. Pisał: "Żadne inne pismo maryjne ani nawet suma tego wszystkiego, co przeczytałem i przestudiowałem, nie była w stanie dać mi tak …More
@Edward7 - A po co manipulujesz i CYTUJESZ tylko to, co tobie odpowiada?
-----------

"Poemat Boga-Człowieka" jest dziełem bardzo sugestywnym. Uległ jego czarowi nawet znany włoski teolog, o. Gabriel M. Roschini, ekspert Soboru Watykańskiego w dziedzinie mariologii. Pisał: "Żadne inne pismo maryjne ani nawet suma tego wszystkiego, co przeczytałem i przestudiowałem, nie była w stanie dać mi tak jasnego, tak żywego i także całościowego, tak świetlistego i fascynującego, a jednocześnie prostego i najwyższego pojęcia o Maryi, arcydziele Boga, jakie dały mi dzieła Valtorty". Nie brakowało jednak też opinii, że książka nie ma wybitnych walorów literackich.

Pierwsze 4 tomy ukazały się w Wydawnictwie Pisaniego w latach 1956-59. Zaś 16 grudnia 1959 Dekret Świętego Oficjum wprowadził to dzieło na Indeks. W roku 1966 usunięcie przez Pawła VI artykułów 1399 i 2318 z Kodeksu Prawa Kanonicznego zniosło wymóg starania się o kościelną zgodę dla publikowania pism tego rodzaju. "Poemat Boga-Człowieka" został wydrukowany w całości i zdobył dużą popularność. Dlatego jeszcze dwukrotnie Stolica Apostolska musiała wyrazić swą negatywną opinię o rzekomo nadprzyrodzonym autorstwie książki.

W 1985 roku kardynał Ratzinger, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary, napisał w liście do kardynała Siri, arcybiskupa Genui: "potwierdzam słuszność potępienia dzieła Marii Valtorty i uważam za niepożądane jego rozpowszechnianie dla uniknięcia szkód, jakie dzieło to mogłoby wywołać u prostych ludzi."
W roku 1992 sekretarz Konferencji Episkopatu Włoch Dionigi Tettamanzi zażądał oficjalnie od wydawcy włoskiego, aby na pierwszej stronie dzieła określono wyraźnie, iż "wizje i dyktanda, jakie są zapisane, nie mogą być uznane za mające pochodzenie nadprzyrodzone, lecz powinny być uważane za formę literacką, jaką autorka posłużyła się dla opowiedzenia po swojemu o życiu Jezusa".
kosciol.wiara.pl/…a-Valtorta-To-tylko-literatura
Edward7
,,Poemat Boga Człowieka ,, Mari Valtorty papież Pius 12 czytał to dzieło przed jego publikacją i zezwolił na jego czytanie.Natomiast kardynał Rtzinger nie potwierdził swego zdania będąc PAPIEŻEM , a nas katolików obowiązuje decyzja papieża PIUSA 12 a nie zdanie kardynała. Podobna sytuacja była z PAMIĘTNIKIEM Św.FAUSTYNY ,który był ZAKAZANY i tylko decyzja Papieża Jana Pawła 2 wpełni to zmieniła. …More
,,Poemat Boga Człowieka ,, Mari Valtorty papież Pius 12 czytał to dzieło przed jego publikacją i zezwolił na jego czytanie.Natomiast kardynał Rtzinger nie potwierdził swego zdania będąc PAPIEŻEM , a nas katolików obowiązuje decyzja papieża PIUSA 12 a nie zdanie kardynała. Podobna sytuacja była z PAMIĘTNIKIEM Św.FAUSTYNY ,który był ZAKAZANY i tylko decyzja Papieża Jana Pawła 2 wpełni to zmieniła. Poemat Boga Człowieka M.Valtorty cztali także niektórzy święci . Podsumowując ; DECYZJA PAPIEŻA JEST PONAD ZDANIEM KARDYNAŁApch24.pl/…-judaszu,37424,komentarze.html

Rosi Giordani poświadcza słowa Ojca Pio skierowane do jednej z duchowych córek nakazujące jej czytanie książek Marii Valtorty.
...na rok przed śmiercią Ojca Pio, zapytała go w spowiedzi: “Ojcze, słyszałam wzmiankę o książkach Marii Valtorty. Czy radzisz mi je przeczytać? “Ojciec Pio odpowiedział:” Nie radzę ci – rozkazuję ci!”

mariavaltorta.pl/…-lekturze-pism-marii-valtorty/
V.R.S.
@Edward7
Prywatna opinia jakiegoś kardynała co niby papież powiedział 40 lat wcześniej niewiele mnie interesuje. Natomiast nie jestem w stanie zrozumieć tych co to czytają i uważają za "superewangelię".
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
...«Czy wszystko zatem jest błędem w religii o bogach?»

«Tak, niewiasto. Jest tylko Jeden Bóg, od Którego nie pochodzą inni bogowie. On nie Jest poddany ani namiętnościom, ani potrzebom ludzkim. To Jeden Jedyny Bóg, Wieczny, Doskonały, Stworzyciel.»...
V.R.S.
Czy ta "niewiasta" katechizmu nie doczytała że musiała pytać o to co dzieci uczą się w ramach podstawowego programu religii? Czy też chciała wystawić Pana Boga na próbę?
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
VRS,
Dla bł. Matki Teresy z Kalkuty "Poemat" był najważniejszą, po Piśmie Świętym i Brewiarzu, lekturą duchową. Pytana o opinię na temat tego dzieła, odpowiadała krótko „czytać!”.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
VRS,
Wybitny włoski teolog o.Gabriele Roschini OSM (1900-1977), profesor Uniwersytetu Papieskiego na Lateranie, słynny mariolog, ekspert Soboru Watykańskiego II, rozwinął argumentację Piusa XII dając następujące świadectwo swojego zetknięcia się z pismami Valtorty: "Minęło już pół wieku odkąd zajmuję się mariologią poprzez studia, wykłady, kaznodziejstwo i moje pisma. W tym celu musiałem …More
VRS,
Wybitny włoski teolog o.Gabriele Roschini OSM (1900-1977), profesor Uniwersytetu Papieskiego na Lateranie, słynny mariolog, ekspert Soboru Watykańskiego II, rozwinął argumentację Piusa XII dając następujące świadectwo swojego zetknięcia się z pismami Valtorty: "Minęło już pół wieku odkąd zajmuję się mariologią poprzez studia, wykłady, kaznodziejstwo i moje pisma. W tym celu musiałem przeczytać niezliczoną ilość wszelkiego rodzaju prac i artykułów na temat Maryi: prawdziwą bibliotekę Maryjną.

Czuję się jednak zobowiązany wyznać szczerze, że mariologia wyłaniająca się z pism M. Valtorty, wydanych lub nie, była dla mnie prawdziwym odkryciem. Żadne inne pismo Maryjne, ani nawet suma tego wszystkiego co przeczytałem i przestudiowałem, nie była w stanie dać mi tak jasnego, tak żywego i także całościowego, tak świetlistego i fascynującego, a jednocześnie prostego i wysublimowanego pojęcia o Maryi, Arcydziele Boga, jakie dały mi dzieła Valtorty.

Pomiędzy Świętą Dziewicą przedstawioną przeze mnie i moich kolegów mariologów a Świętą Dziewicą przedstawioną przez M. Valtortę, jest taki sam kontrast, jaki istnieje pomiędzy Madonną z kartonu a żywą Maryją Dziewicą; jak pomiędzy Dziewicą o rysach mniej lub bardziej wyraźnych a Maryją Dziewicą pod każdym względem w całej swojej istocie doskonałą (...). Poza tym dobrze, żeby wiedziano, że nie byłem spontanicznym wielbicielem Marii Valtorty. Ja także, w istocie, byłem przez jakiś czas wśród tych, którzy bez odpowiedniej znajomości jej pism, zadowalali się uśmiechem nieufności.

Jednak po ich przeczytaniu i przestudiowaniu, musiałem jak wielu innych uczciwie przyznać, że postąpiłem zbyt pochopnie i doszedłem do następującego wniosku: kto chce poznać Najświętszą Dziewicę (Dziewicę, która jest w doskonałej harmonii z Magisterium Kościoła, zwłaszcza z Soborem Watykańskim II, z Pismem Świętym i Tradycją Kościoła), musi zagłębić się w mariologii valtortańskiej! Temu, kto by zechciał w moim oświadczeniu zobaczyć jeden z pospolitych, przesadnych sloganów, jakimi się zwodzi publiczność, mogę dać jedyną odpowiedź: żeby najpierw przeczytał, a potem osądził...".
V.R.S.
"Dla bł. Matki Teresy z Kalkuty "Poemat" był najważniejszą, po Piśmie Świętym i Brewiarzu, lekturą duchową"
---

To akurat chyba nie powinno dziwić.