Clicks308

Vatikán na ceste segregácie a diskriminácie: od oktobra do Vatikánu len s Covidpasom

Počas včerajšieho dňa oznámila Svätá stolica, že od 1. októbra bude vstup na územie Vatikánu možný len pre osoby, ktoré sú držiteľmi covidových pasov. Správu potvrdila agentúra DPA.

Čo to v praxi znamená? Každý obyvateľ štátu Vatikán, zamestnanec či návštevník alebo turista, pokiaľ chce vstúpiť na jeho územie, musí byť zaočkovaný proti covidu, alebo si dať urobiť aktuálny test, prípadne mať potvrdenie o tom, že covid už prekonal. Covidové pasy budú kontrolovať pri vstupe príslušníci vatikánskej polície.

Toto nariadenie, ktoré vydala Pápežská komisia prostredníctvom svojho predsedu kardinála Giuseppe Bertelloa, bolo iniciované podnetom od pápeža Františka, vysloveným počas audiencie 7. septembra, keď vyzval na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia miestnych obyvateľov. Vatikán bude okrem vlastného pasu uznávať aj covidové certifikáty Európskej únie či iné zahraničné preukazy.

Zdá sa, že kompatibilita konania cirkevného štátu Vatikán a svetských štátov je teda dokonalá a nie je narušená žiadnymi pochybnosťami o úmysloch a motívoch konania tak štátov ako aj farmaceutických firiem. V kontexte dejín určitého druhu literatúry, však takáto realita vyvoláva mierne rozpaky.

Katolícki spisovatelia, popisujúci vo svojich futurologických dielach osudy Cirkvi, totiž prisúdili Rímu, či Vatikánu úlohu akéhosi opozičného činiteľa k sekularizačným a modernizujúcim trendom. Táto vízia sa však čím ďalej, tým viac ukazuje ako nereálna. Pokiaľ jej účelom malo byť utešovanie, že katolíci nebudú musieť vypiť svoj kalich horkosti až do dna, tak sa budú musieť zrejme s touto víziou rozlúčiť a pripraviť sa na čokoľvek.

Momentálne bude tvoriť výnimku z nariadenia účasť na bohoslužbách v Chráme sv. Petra, alebo na stredajších audienciách, za dodržania prísnych hygienických pravidiel a opatrení. Keďže situácia sa však neustále dynamicky mení a na Slovensku už máme kostoly, v ktorých sa sv. omše môžu zúčastňovať len držitelia rovnakých potvrdení ako vo Vatikáne, nie je vylúčené, že sa táto prax môže udomácniť aj pri bohoslužbách vo vatikánskych chrámoch.

BM

christianitas.sk/…-oktobra-bude-vstup-do-vatikanu-len-s-covid-pasom/
johanika
Teraz povedal minister Lengvarský na TA3, že trasovanie pri delta vlne bude zbytočné... Načo teda tie mená a kontakty v kostoloch?
Metod
Tu je vidieť, koho dym zachvátil Vatikán.....
Marieta Ria
Vatikánu by malo viac záležať na spáse nesmrteľných duší, ako na ochrane bezpečnosti a zdravia pri "pandémii", ktorá musela zmeniť definíciu, aby ňou vôbec mohla byť a tak isto "liečba" vakcínou, ktorá tiež musela zmeniť definíciu na preparát, aby ju mohli používať a oblbovať ľudí pri chrípkovom ochorení so smrtnosťou 0,3 %, usilujúc o ochranu zdravia pri strašnej Delte - teda NACHLADNUTÍ!!
To …More
Vatikánu by malo viac záležať na spáse nesmrteľných duší, ako na ochrane bezpečnosti a zdravia pri "pandémii", ktorá musela zmeniť definíciu, aby ňou vôbec mohla byť a tak isto "liečba" vakcínou, ktorá tiež musela zmeniť definíciu na preparát, aby ju mohli používať a oblbovať ľudí pri chrípkovom ochorení so smrtnosťou 0,3 %, usilujúc o ochranu zdravia pri strašnej Delte - teda NACHLADNUTÍ!!
To aj Pán Ježiš k sebe púšťal len vyvolených??? Ten sa skláňal k slepým, malomocným, vyvrheľom vtedajšej doby, ľuďom trpiacim nevyliečiteľnými chorobami! A to som v jednom článku zachytila info k návšteve pápeža, že on sa odlišuje od svojich predchodcov tým, že je ľudský (lebo si urobil foto s mladým párom)?!? Teda porovnávať sa s takým sv. Jánom Pavlom II. - ani náhodou!! O akej ľudskosti je tu reč??? Je ľudské segregovať, je ľudské používať "vakcíny" na báze bunk. línii zavraždených detí? Je ľudské nútiť k tomu všetkých ľudí a tvrdiť MUSÍME TO UROBIŤ?? Odobrovať to tým, že je to pre "spoločné dobro"? Žiadne zlo nemôže slúžiť na vybudovanie dobra. Hriech bude vždy hriechom, nech ho zabalíme do akéhokoľvek pozlátka. Vražda bude vždy vraždou...
Neohradil sa, keď vedel, že očkovanie je podmienkou na stretnutí s ním... ale čo sa čudujeme... SEGREGÁCIA pokračuje v plnom prúde! A pofidérny vývoj tzv. vakcín - tam sa morálka a etika ohýbajú podľa potreby!! O 5. Božom prikázaní nehovoriac! Kongregácia pre náuku viery tvrdila niečo iné pred rokmi a niečo iné teraz. Teraz nemáme to isté Desatoro, ako predtým?
Platia ešte Božie zákony vo Vatikáne, alebo len Nový svetový poriadok?