Clicks66
lt.news

Penki vyskupai paskelbė pareiškimą prieš Covid-19 vakcinas

Vyskupas Athanasius Schneider gruodžio 12 d. paskelbė pareiškimą prieš Covid-19 vakcinas, pagamintas iš abortuotų kūdikių audinių. Pareiškimą kartu pasirašė

• kardinolas Janis Pujats, Ryga, Latvija
• Astanos arkivyskupas Tomaszas Peta, Kazachstanas
• Buvęs Karagandos arkivyskupas Janas Pavelas Lenga
• Tailerio vyskupas Josephas Stricklandas, Teksasas

Tarptautinė mokslininkų ir gydytojų grupė dalyvavo rengiant pareiškimą, kuris paneigia vyskupų konferencijų, atskirų vyskupų ir kunigų, kurie „leidžia“ tokias vakcinas, „augantį chorą“.

Penki prelatai paneigia du Vatikano dokumentus (2005, 2008), kurie patvirtina teoriją, kad amorali vakcina gali būti „morališkai teisėta“ „išskirtiniais skubios pagalbos atvejais“, jei nėra kitos alternatyvos.

Ši pozicija nepriimtina katalikams, kurie „kategoriškai ir be jokių abejonių šešėlių abortus visais atvejais atmeta kaip sunkų moralinį blogį, kuris šaukiasi dangaus keršto“.

Teologinis moraliai įmanomo „materialinio bendradarbiavimo“ principas Schneideriui taikomas tik tokiems atvejams kaip mokesčių mokėjimas ar vergiško darbo produktų naudojimas, bet ne „siaubingam“ abortų nusikaltimui, kuris yra „blogiausias žmogui žinomas genocidas“.

Tekste toliau sakoma, kad „tikslai negali pateisinti priemonių“.

Šv. Pijaus X draugija SSPX.org (gruodžio 4 d.) paskelbė ilgą pareiškimą, kuriame priimamos vakcinos, pagamintos iš vaisiaus audinių.

Paveiksliukas: © Wikicommons, CC BY-SA, #newsJsnusgcqtg