Kitas dokumentas: Ar popiežius Pranciškus jaučiasi vienišas?

Kardinolas Kochas (ekumenizmas) ir kardinolas Grechas (ekssinodas) kitą ketvirtadienį pristatys "studijų dokumentą" apie popiežystę.

Jis vadinasi "Romos vyskupas - primatas ir sinodalumas ekumeninėse diskusijose ir atsakymai į encikliką Ut unum sint". Įsidėmėtinas Pranciškaus selektyvus Jono Pauliaus II enciklikų naudojimas.

Enciklikoje Ut unum sint (1995) Jonas Paulius II pakvietė schizmatinių ir eretiškų bendruomenių vadovus ir teologus dialogui apie tai, kaip naujai vykdoma popiežiaus tarnystė galėtų pasitarnauti vienybės su schizmatikais ir eretikais reikalui.

Pranciškus patvirtino "studijų dokumentą". Pasak Vokietijos vyskupų propagandos agentūros KNA.de, jame kalbama apie popiežiaus primatą ir [pseudo]sinodalumą.

Remiantis Jono Pauliaus II pavyzdžiu, dokumente siūloma "atnaujinta popiežiaus tarnystės forma, kurią galėtų pripažinti ir kitos Bažnyčios". Popiežius turėtų reguliariai susitikti pasitarti su kitais patriarchais ir Bažnyčių vadovais [visi jie yra schizmatiški, eretiški arba ir tie, ir tie, ir tie] "lygiomis teisėmis".

Ketvirtadienį vyksiančiame pristatyme anglikonų pasauliečiai ir armėnų vyskupai bus sujungti tiesioginiu ryšiu.

Matyt, praradęs autoritetą tarp katalikų, Pranciškus dabar bando rasti pasekėjų tarp eretikų ir schizmatikų. Sėkmės jam!

Vaizdas: © Mazur/cbcew.org.uk , CC BY-NC-ND, AI vertimas