Clicks53
lv.news

Bijušais ASV Nuncijs saka, ka Francisks ir slēpis homoseksuālu vardarbību

77 gadus vecais arhibīskaps Karlo Maria Vigano 22. augustā publicēja bīstamu 13 lapas garu paziņojumu par 88 gadus vecā kardināla Teodora Makarika lietu.

Vigano ir pazīstams ar šo lietu [vismaz] kopš 1998. gada. No 2011. gada līdz 2016. gadam viņš bija ASV apustuliskais nuncijs. Viņš un viņa divi priekšgājēji Vašingtonā brīdināja baznīcas galvas par Makarika izgājieniem, tomēr tas viss palika bez rezultātiem.

Saskaņā ar Vigano teikto, Benedikts XVI [slepeni] aizliedza Makarikam pildīt jebkādus publiskus pienākumus jau 2009. vai 2010. gadā.

Francisks atceļ sankcijas

Pēc pāvesta Franciska ievēlēšanas Makarika tiesības tika ātri atgūtas. Viņš ne tikai atkal sāka ceļot un lasīt lekcijas, un sniegt intervijas, bet arī kļuva par nozīmīgu Franciska padomnieku.

2014. gadā Vigano lūdza savu priekšnieku, kardinālu Pietro Parolinu, apstiprināt, ka sankcijas pret Makariku vēl bija spēkā, bet Parolins izvēlējās neatbildēt.

Vigano piemin daudzus Vatikāna preliātus, kas "visos sīkumos zināja par kardināla Makarika izdarībām": Ollets, Baldisseri, Kokopalermio, Paglia, Beč, Mamberti.

Vigano arī apgalvo, ka kardināls Vērls, kas bija Makarika pēctecis Vašingtonā, "pilnībā zināja par šo" lietu. Viņš atsaucas uz Vērla nesenajiem apgalvojumiem, ka viņš neko nezināja, tos saucot par "absolūti smieklīgiem" un "nekaunīgiem meliem".

Vigano arī apstrīd kardinālu Farela un Omalija izteikumus .

Franciskam izliktas lamatas: "Ko jūs domājat par Makariku?"

Vigano atklāj satraucošus faktus par Francisku, ar kuru viņš pirmo reizi saskārās, runājot par nuncijiem 2013. gada 21. jūnijā. Iepriekšējā dienā viņi tikās ar Makariku Romā, kur Francisks viņu uzņēma 19. jūnijā un kopā devās uz Ķīnu. Vēlāk Vigano uzzināja par "ilgo draudzību" starp Makariku un Bergoglio.

Francisks uzņēma nuncijus vienā reizē, satiekoties ar katru pa vienam. Kad bija Vigano kārta, viņš viņam teica: "ASV bīskapi nedrīkst mācīt citus! Viņiem jābūt ganiem! "

Vigano bija pārsteigts par to, ka viņš šādi uzrunāja cilvēkus, kuru viņš uzņēma 23. jūnijā. Publiskās runas laikā Francisks bija pilnībā pārvērties, gandrīz pat sirsnīgs: "Jā, ASV bīskapi nedrīkst mācīt citus", viņš teica Vigano: "Viņiem nedrīkst būt labais spārns, piemēram, Filadelfijas arhibīskapi , tie visi ir gani; un tie nedrīkst būt arī kreisie, un vēl viņš piebilda, paceljot abas rokas gaisā: "un kad es runāju par kreiso spārnu, es domāju homoseksuāļus."

Francis jautāja Vigano: "Kas ir kardināls Makariks?" Vigano atklāja patiesību, bet Francisks, nerādot nekādu reakciju, mainīja tēmu.

Vigano uzskata, ka tās bija "lamatas". Francisks vēlējās noskaidrot, kāds ir nuncija viedoklis.

Makariks bija Franciska sabiedrotais

Viganto atkal tikās ar Francisku 2013. gada 10. oktobrī. Šoreiz Francisks jautāja Vigano: "Kas ir kardināls Vērls, vai viņš ir labs vai slikts?"

Vigano stāstīja Franciskam par Vērla pastorālo neuzmanību saistībā ar dīvainībām Džordžtaunas Universitātē un par aicinājumu jaunajiem mācekļiem satikties ar Makariku. Atkal Francisks neizrādīja nekādu reakciju.

Vigano paskaidroja, ka Makariks un viņa draugs kardināls Maradiaga ir "sabiedroties, kas palīdz iecelt amatā kūriju un citos amatos Amerikas Savienotajās Valstīs". Kopā ar Vērlu viņi organizēja Kupiča iecelšanu amatā Čikāgā un Tobinu – Ņuārkā.

Franciskam būtu jāatkāpjas, lai apspiestu ļaunprātīgo izmantošanu

Vigano secina, ka Francisks zināja par Makarika ļaunprātīgo izmantošanu, bet viņš to izvēlējās piesegt.

"Viņš neņēma vērā sankcijas, ko pāvests Benedikts bija viņam uzlicis un padarīja viņu kopā ar Maradiagu par saviem uzticamajiem padomniekiem."

Attēls: Carlo Maria Viganò, © lifesitenews.com, #newsGcravpggjz