Clicks919

Aj cirkevné spoločenstvá sa budú riadiť súborom opatrení zhrnutými v COVID semafore. Kňazom, čo podávajú Eucharistiu podľa predpisov Svätej Stolice do úst sa vyhrážajú

Aj cirkevné spoločenstvá sa budú riadiť súborom opatrení zhrnutými v COVID semafore. Kňazom, čo podávajú Eucharistiu podľa predpisov Svätej Stolice do úst sa vyhrážajú. Aj cirkevné spoločenstvá sa …More
Aj cirkevné spoločenstvá sa budú riadiť súborom opatrení zhrnutými v COVID semafore. Kňazom, čo podávajú Eucharistiu podľa predpisov Svätej Stolice do úst sa vyhrážajú.
Aj cirkevné spoločenstvá sa budú riadiť súborom opatrení, ktorý je zhrnutý v COVID-19 semafore.


Tie sú záväzné až do odvolania pri slávení bohoslužieb a ďalších cirkevných podujatiach. Informuje o tom Konferencia biskupov Slovenska (KBS) na svojom webe. Opatrenia sa odvíjajú od toho, do ktorej z troch definovaných kategórií cirkevné spoločenstvo aktuálne spadá Semafor s farebnými kategóriami a podrobnými pokynmi na poskytovanie duchovnej služby počas druhej vlny pandémie ochorenia COVID-19, ako aj aktualizovanú tabuľku kategórií podľa okresov je možné nájsť na stránke KBS.

Čo sa týka počtu osôb pri bohoslužbách, pre kostoly v žltej a červenej zóne platí pravidlo zachovania odstupov medzi veriacimi na spôsob „šachovnice“ – tak pri sedení, ako aj pri státí. S výnimkou členov tej istej domácnosti tak, ako to bolo aj pri prvej vlne nového koronavírusu. Konkrétny počet je teda limitovaný dimenziami chrámu.

„Veriacich, ktorí patria do rizikových skupín opísaných v semafore, a tých, ktorí pociťujú príznaky ochorenia, treba vhodným spôsobom uistiť, že v týchto okolnostiach nie sú viazaní povinnosťou účasti na nedeľnej bohoslužbe a je potrebné, aby zostali doma, kde môžu sledovať prenos liturgie cez rádio, televíziu, prípadne internet,“ uvádza KBS.

alianciazanedelu.sk/archiv/5970

Podávanie svätého prijímania
Stále platí, že sväté prijímanie sa podáva vo všetkých troch fázach do rúk. „Veriacich treba vyzvať, aby si rúško zložili až tesne pred prijatím, keď už sú na rade. Potom položili pred seba jednu ruku na druhú, prijali eucharistiu s úctou do dlane vrchnej ruky, následne si druhou rukou pred rozdávateľom sväté prijímanie vložili do úst, znovu založili rúško a až potom sa vrátili na svoje miesto,“ vysvetlila KBS.

MEMORIALE DOMINI – Poučenie o spôsobe šírenia svätého prijímania: Tento spôsob podávania svätého prijímania (na jazyk) sa musí zachovať, berúc do úvahy súčasnú situáciu Cirkvi na celom svete, a to nielen preto, že má za sebou mnoho storočnú tradíciu, ale najmä preto, že vyjadruje úctu veriacich k Eucharistii. Viac TU: alianciazanedelu.sk/archiv/7146

Kto v individuálnom prípade z vážneho dôvodu nemôže prijímať do rúk, nech príde celkom na záver radu prijímajúcich a rozdávateľ nech mu podá eucharistiu do úst a následne si dezinfikuje ruky.

alianciazanedelu.sk/archiv/6532

Pokiaľ by duchovný spozoroval príznaky nového koronavírusu priamo u seba, u svojich spolupracovníkov či u veriacich v kostole, treba sa riadiť červenou farbou a pokynmi zverejnenými dole pod semaforom, hoci sa daná farnosť môže nachádzať v zelenej zóne.

„Je veľmi potrebné, aby veriaci dôsledne rešpektovali pokyny svojich duchovných a nimi poverených organizátorov. V prípadne nejasností sa duchovní môžu obrátiť na svojich dekanov, prípadne na adresu kbs@kbs.sk,“ uzavrela KBS.
alianciazanedelu.sk/archiv/7146
Hermenegild
Nie je usmernené, kedy veriaci povie "AMEN" na "TELO KRISTOVO". Lebo keď si dá dole rúšku tesne pred tým, ako príde na radu, tak kňazovi odpovie "AMEN" priamo do kalicha, Pán Ježiš totiž nemá na Svätých Hostiách rúška. Tak načo je tá celá neverecká maškaráda, keď prijímajúci nekľačí, ale je na úrovni kňaza?
Peter(skala)
Obrazok výstižnýýýýýý 🤪 😊
tovika
Vážený pane Antone, jsem z Čech; upřímně lituji vás Slováky a zároveň děkuji Bohu, že tam, kde žiji, máme kolem sebe kněze, kteří neodmítnou podat Nejsvětější svátost na kolenou a do úst. Pane Ježíši Kriste, daruj Církvi na Slovensku pokoj a svobodu!!!
Dana22
S Božou pomocou túto skúšku prekonáme.
Aj my máme svoje Lepanto.

lifenews.sk/…atedrala-dalsia-strhnuta-socha

Znesväcovanie pokračuje: Podpálená katedrála a ďalšia strhnutá socha

lifesitenews.com/…-fire-as-desecration-continues

Znesväcovanie katolíckych kostolov a symbolov viery pokračuje správami, ktoré tento týždeň prichádzajú z opačných koncov Zeme.
V brooklynskej diecéze v New Yorku …More
S Božou pomocou túto skúšku prekonáme.
Aj my máme svoje Lepanto.

lifenews.sk/…atedrala-dalsia-strhnuta-socha

Znesväcovanie pokračuje: Podpálená katedrála a ďalšia strhnutá socha

lifesitenews.com/…-fire-as-desecration-continues

Znesväcovanie katolíckych kostolov a symbolov viery pokračuje správami, ktoré tento týždeň prichádzajú z opačných koncov Zeme.
V brooklynskej diecéze v New Yorku bola poškodená socha Panny Márie Guadalupskej v Chráme Panny Márie útechy.
Na videu zverejnenom redakciou Currents News vidieť muža, ktorý za bieleho dňa preliezol plot nachádzajúci sa pred kostolom v časti Coney Island, strhol obraz Panny Márie Guadalupskej a zhodil ho na chodník.
Výsledkom bola rozbitá tvár a zlomené ruky Najsvätejšej matky.
"Útok na Najsvätejšiu Matku počas 11. septembra, ráno, za bieleho dňa, nie je iba bezočivosť, je to priamy útok na vieru ľudí, ktorí v teň prechádzali okolo a chceli sa na chvíľu pomodliť," uviedol v televíznom rozhovore pre CBSNewYork zástupca brooklynskej diecézy John Quaglione.
Socha bola ocenená na 4 000 dolárov a jej znesvätenie zasiahlo farnosť, ktorá má údajne finančné problémy.
Polícia stále pátra po vinníkovi, ktorého tvár je dobre viditeľná na statických snímkach pochádzajúcich z videa.
Na druhej strane planéty, v austrálskom Lismore, došlo k rannému požiaru v sakristii katedrály sv. Kartága. Miestnym úradom sa tento požiar zdal podozrivý a prípadom sa zaoberajú aj miestni vyšetrovatelia požiarov, ako uvádza redakcia ABC.net.au.
Hoci sa oheň rozšíril na strechu kostola nad sakristiou, hasiči dokázali tento požiar uhasiť. Hlavná časť katedrály bola ušetrená, rovnako ako tabernákulum s Najsvätejšou sviatosťou.
"Poškodená budova je iba budova, Cirkev zostáva nepoškodená, pretože Cirkev predstavuje ľud Boží," uviedol biskup Greg Homeming, OCD, vo vyhlásení na videu, informuje spravodajstvo Catholic Weekly.
"Samozrejme, že sa nachádzame v počiatočných fázach vyšetrovania a nevieme presne, ako sa to začalo, ale hlavné vonkajšie dvere sakristie horeli a napriek tomu, že sakristia bola dobre zabezpečená, oheň sa dostal do budovy týmto spôsobom," vysvetlil Anthony Smith, policajný inšpektor mesta Lismore.
Spálenisko v katedrále sa označuje za miesto činu.
Dana22
Hrdinstvá,ktoré nestoja za uverejnenie?!

Ludgeřovice - Nový kříž na věži kostela Hlucinsko.TV
•18. 9. 2020

youtube.com/watch?v=52QiuoaPwug
Kallistratos
SUPER ! Úžasní borci a krásné video. 😍
tovika
Stojí, třeba na Lumen de lumine.
Kallistratos
LDL je škvár. Ludgeřovice je IN.
tovika
Já se furt opakuji: proti gustu žádný dišputát.
Kallistratos
"Klonové když něco dělají je jim to jedno a hlavně jsou splachovací." Tato věta co napsala Thea je pravdivá. Jednoho klona jsem nedávno spláchl a měl několik nožiček a pavučinu. Mohu potvrdit že byl splachovací a ani pavučina mu nepomohla. 🤔
Theodorá-Máriá
tadesco.org/…dte-se-bestialita-se-stupnuje/

2) Musím vážně pochybovat o paměti a myšlení poblitiků

Jestliže před 11 lety je nám sděleno člověkem, který honosně prohlašuje že roušky nám nepomůžou, protože nemohou nic filtrovat a následně si postaví fabriku na výrobu roušek a všem je doporučuje, ba dokonce nutí, nedá se o něm říci nic dobrého.
Kdo se nám snaží zde SIMULOVAT NĚJAKÉ VLÁDNUTÍ????…More
tadesco.org/…dte-se-bestialita-se-stupnuje/

2) Musím vážně pochybovat o paměti a myšlení poblitiků

Jestliže před 11 lety je nám sděleno člověkem, který honosně prohlašuje že roušky nám nepomůžou, protože nemohou nic filtrovat a následně si postaví fabriku na výrobu roušek a všem je doporučuje, ba dokonce nutí, nedá se o něm říci nic dobrého.
Kdo se nám snaží zde SIMULOVAT NĚJAKÉ VLÁDNUTÍ?????
Jsou to ještě lidé nebo máme co do činění s bioroboty a klony????? Asi to tak bude. Je zde jedno velké tajemství, které Vám nyní napíši. Klonové, když dělají cokoliv, je jim to jedno a hlavně jsou splachovací.

3) Přemýšlejte, co bylo sděleno.
apredsasatoci
agnesino
Takže odstupy a sachovnicove sedenie, strava do rúk hygienicky balená už platia aj v parlamentnom chráme ???? 🤤
apredsasatoci
Akosi mi uniká súvis.
U.S.C.A.E.
ten súvis tam je v parlamentnom bufete nedodržiavajú NIČ
agnesino
Suvis? V parlamente sú napchaty jeden vedľa druhého celé hodiny, v poloprazdnom chráme je človek málokedy viac ako hodinu a rozdiel v opatreniach je markantný.
tovika
Pokud jsem to dobře pochopila, apredsasatoci se ptá na souvislost komentáře agnesina na výše uvedené video.
agnesino
🤭ok