Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks4.1K
pl.news
6

Znaleziono głowę byłego księdza

Głowa Mariusza Ledochowicza (38) została znaleziona w Guadalajarze w Meksyku, informują media.

Ledochowicz od ubiegłego roku pracował w sklepie spożywczym "Almacén de Noe". Tydzień temu zgłoszono jego zaginięcie.

Smutnego odkrycia dokonali jego współpracownicy w niedzielę rano, 9 lutego, około 7:50 rano. Głowę podrzucono przy wejściu do sklepu i dołączono groźby, co jest typowe dla przestępczości zorganizowanej.

Ledochowicz przybył do Meksyku w 2010 roku z Polski jako kapłan Towarzystwa Słowa Bożego. Później pracował w Chiapas, a następnie opuścił kapłaństwo.

Grafika: Mariusz Ledochowicz, #newsAzldrrhovn

osdamen
o. Mariusz Ledochowicz
Droga mojego powołania wiodła mnie przez cztery bartoszyckie kościoły. Bramę do łaski wiary otworzył mi chrzest, który otrzymałem w kościele farnym pw. Jana Ewangelisty. Pierwszą Komunię świętą przyjąłem w kościele pw. Chrzciciela. Tu jako dziesięcioletni chłopiec służyłem jako ministrant. Kiedy na moim osiedlu powstała nowa parafia pw. św. brata Alberta Chmielowskiego, …More
o. Mariusz Ledochowicz
Droga mojego powołania wiodła mnie przez cztery bartoszyckie kościoły. Bramę do łaski wiary otworzył mi chrzest, który otrzymałem w kościele farnym pw. Jana Ewangelisty. Pierwszą Komunię świętą przyjąłem w kościele pw. Chrzciciela. Tu jako dziesięcioletni chłopiec służyłem jako ministrant. Kiedy na moim osiedlu powstała nowa parafia pw. św. brata Alberta Chmielowskiego, razem z kolegami zgłosiliśmy się do nowego księdza jako ministranci. Od tamtej pory chętnie chodziłem do kościoła i spędzałem tam dużo czasu....
więcej: gornagrupa.werbisci.pl/…/2009_ledochowic…
wlowoj
Jaki kapłan? Internet nie daje odpowiedzi co to jest "Towarzystwo Słowa Bożego"?
Marcin.D
@wlowoj nie "Towarzystwo" a Zgromadzenie Słowa Bożego- XX Werbiści. Do tego Zgromadzenia należał zamordowany Mariusz Ledochowicz.
yagu
Jak "opuścił"? kapłaństwo to sobie narobił . Na marginesie jak można opuścić kapłaństwo ,to jest nie możliwe .Do końca życia ten człowiek zostanie księdzem .
Piszą, że to kapłan Towarzystwa Słowa Bożego, więc to nie żaden ksiądz.
Mimo wszystko - Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie....
Marcin.D
Ś.p. zamordowany Mariusz Ledochowicz należał do misyjnego Zgromadzenia Słowa Bożego - Werbiści.