Clicks4.7K

Wiadomości Gloria.tv z dnia 11 lipca 2016 r.

1. Wzrasta krytyka Światowych Dni Młodzieży
2. Biskup Thomas J. Tobin z diecezji Providence w USA krytycznie o „Amoris Laetitia”
3. Kontrowersyjny biskup B. Cupich mianowany członkiem watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów

Wzrasta krytyka Światowych Dni Młodzieży
Daje się słyszeć zewsząd coraz więcej krytycznych uwag i głosów wobec zbliżających się ŚDM. Nie tylko w związku z różnymi aspektami organizacyjnymi tego przedsięwzięcia, ale także i przede wszystkim z troski o dobro duchowe udającej się tam młodzieży. Redakcja Gloria.tv zastanawia się, czy na Światowych Dniach Młodzieży Franciszek będzie mówił do młodych w sprawach małżeństwa z taką samą dwuznacznością jak w „Amoris Laetitia”. A może powie wprost o tym, że przyjmowanie Komunii Św. przez tzw. rozwodników żyjących w nowych związkach jest niedozwolone, bo jest to trwanie w grzechu ciężkim? Czy w swoich wypowiedziach, jak miało to miejsce ostatnio w przemówieniu w Rzymie, w Bazylice św. Jana na Lateranie w czwartek, 16 czerwca 2016 roku, będzie twierdził, że zamieszkiwanie ze sobą przez długie lata jedynie ze ślubem cywilnym, bez sakramentalnego małżeństwa, jest „prawdziwym małżeństwem”? Czego możemy się spodziewać po Franciszku na ŚDM?

Biskup Thomas J. Tobin z diecezji Providence w USA krytycznie o „Amoris Laetitia”

W minionych dniach w jednym z wpisów na facebooku biskup Tobin stwierdził między innymi: „Po refleksji staje się bardzo jasne, że «Amoris Laetitia», dokument papieża Franciszka o małżeństwie i rodzinie, nosi w sobie dwuznaczność, i jak mi się wydaje, taki jest zamysł ze strony Ojca Świętego. To tłumaczy dlaczego w ostatnich dniach mieliśmy zdecydowanie różne interpretacje tego dokumentu (...)”. Redakcja Gloria.tv gratuluje biskupowi Tobinowi odwagi wypowiedzi.

Kontrowersyjny biskup B. Cupich mianowany członkiem watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów

Franciszek mianował kontrowersyjnego arcybiskupa Chicago, Blaise J. Cupicha, członkiem bardzo ważnej kongregacji watykańskiej – Kongregacji ds. Biskupów. To daje prawo arcybiskupowi Cupichowi wpływania na nominacje nowych biskupów w USA i na całym świecie. Tymczasem sama jego nominacja na biskupa Chicago przyczyniła się do spadku powołań w tej archidiecezji. Biskup Cupich już przed kilkoma miesiącami twierdził, że osoby o skłonnościach homoseksualnych, nawet jeśli są aktywne seksualnie, mogą przystępować do Komunii Świętej, tak samo tzw. rozwodnicy żyjący w nowych związkach. Czy będzie promował na nowych biskupów kandydatów o takich samych poglądach jak jego?
modernistae prohibere
BHP.
Trzeba by się tu pogrzebać w personaliach założycieli tego portalu.
To wiele może nam pokazać po co został założony, kto finansuje, i jaki ma cel.
BHP.
I kolejny wpis Rebeljusa wyskakuje jak na zawołanie.
😀 😀 😀
2 more comments from BHP.
BHP.
Nie ma się tu co czarować z neonamu.
Jest tu silne lobby pro modernistyczne na tym forum, co widać po wpisach lobbystów.
Już nie będę tu wymieniał po nickach, bo każdy inteligentny człowiek to przecież widzi.
BHP.
Franciszek ma już dawno pozamiatane.

.... Franciszek mówi każdemu, co on chce usłyszeć,..........
Εἰρηναῖος
Anty_modernista Franciszek mówi każdemu, co on chce usłyszeć, krok po kroku posuwając się naprzód w swoim kierunku. Nie może bardzo mocno mówić rzeczy liberalnych, bo to może szokować w Polsce. Także spodziewałbym się, że będzie raczej wyważony i przygotuje jakieś inne atrakcje i wybryki innej natury, bardziej akceptowalne w Polsce.
hawaii
Powoli wychodzi na jaw kto jest kim na Glorii. Dobrze wiedzieć, że Redakcja Glorii krytycznie ocenia Franciszka I-go. No i wszystko jasne!
hawaii
Obejrzyjcie te plecaki od VRS
Agnus
Niechaj Bóg Wszechmogący na w opiece młodzież nie tylko w czasie ŚDM! Pokuty, pokuty,pokuty...zakony zamiast tańcować niech powrócą do dawnych praktyk: praca i modlitwa. Gdzie ekspiacja? Episkopat nie wybrał prawdy, jego pozwolenie na sianie zamętu będzie z pewnością ukarane. Demoralizacja Krakowa idzie pełną parą, a kardynał zajmuje się ogłupianiem ludu Bożego. Żąda większej otwartości od …More
Niechaj Bóg Wszechmogący na w opiece młodzież nie tylko w czasie ŚDM! Pokuty, pokuty,pokuty...zakony zamiast tańcować niech powrócą do dawnych praktyk: praca i modlitwa. Gdzie ekspiacja? Episkopat nie wybrał prawdy, jego pozwolenie na sianie zamętu będzie z pewnością ukarane. Demoralizacja Krakowa idzie pełną parą, a kardynał zajmuje się ogłupianiem ludu Bożego. Żąda większej otwartości od mieszkańców miasta, którzy mają już dość współpracy kardynała Dziwisza z prezydentem Majchrowskim. Ile ludzi straciło mieszkania w centrum przy akceptacji obu "władców"? Kardynale! Zaproś sobie pielgrzymów do kamienic, w których masz udział wespół z Majchrowskim.
m.rekinek
Biskup Thomas J. Tobin - znalezione w sieci :

W USA trwa kampania wyborcza. Z tej okazji biskup Thomas J. Tobin (diecezja Providence) skierował apel do katolików: „nigdy przenigdy nie głosuj na żadnego kandydata, który popiera aborcję”.

Działacze pro-life odbierają to jako wyraźny sygnał, że katolik nie może głosować na Hillary Clinton, która popiera nieograniczony dostęp do zabijania dzieci…More
Biskup Thomas J. Tobin - znalezione w sieci :

W USA trwa kampania wyborcza. Z tej okazji biskup Thomas J. Tobin (diecezja Providence) skierował apel do katolików: „nigdy przenigdy nie głosuj na żadnego kandydata, który popiera aborcję”.

Działacze pro-life odbierają to jako wyraźny sygnał, że katolik nie może głosować na Hillary Clinton, która popiera nieograniczony dostęp do zabijania dzieci poczętych.

Biskup przestrzegł też, by nie dać się ogłupić tym, którzy twierdzą „ja nie jestem za aborcją ale za wyborem”. Według duchownego „to zasłona dymna, która ma ukryć ich prawdziwe przekonania, ale boją się do nich przyznać. Poza tym jaki wybór promują? Tu nie chodzi o wybór smaku ich ulubionych lodów, nieprawdaż? Nie chodzi też o tzw. „wolność reprodukcji albo zdrowie kobiety”. W rzeczywistości politycy popierający aborcję zachęcają do wyboru, który kończy życie niewinnej ludzkiej istoty, raniąc ostatecznie matkę, psychicznie i duchowo”.

Tobin przypomniał też słowa papieża Franciszka: „To żaden postęp, próbując rozwiązać problemy poprzez eliminację ludzkiego życia”.

za: LifeNews.com

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rhode Island, obszaru, w którym procentowo jest najwięcej katolików w USA - Thomas J. Tobin stał się obiektem zainteresowania największych amerykańskich dzienników. Biskup znalazł się w ogniu krytyki dzięki swoim publikacjom na łamach diecezjalnego pisma. O bp. Tobinie pisał m.in. „The Boston Globe”. Ordynariusz Rhode Island zyskał popularność dzięki bezkompromisowym komentarzom i ocenom postaw polityków, którzy oficjalnie przyznają się do katolicyzmu. Ostatnio bp Tobin, atakowany za „wywoływanie niepotrzebnych konfliktów”, stwierdził, że chrześcijanin nie zawsze musi być miły, bo Pan Jezus stojąc wobec zła, też nie był miły.
Wcześniej oberwało się członkowi Izby Reprezentantów i jednocześnie przedstawicielowi jednej z najbardziej prominentnych rodzin katolickich w USA Patrickowi Kennedy’emu. Chodziło o reformę systemu opieki zdrowotnej, który pozwalał na finansowanie aborcji z funduszy publicznych. Ostatecznie zapis ten nie przeszedł w Izbie Reprezentantów, ale Kennedy był jego gorącym zwolennikiem. Krytykowany przez wielu hierarchów za swoją postawę, odpowiadał, że nie czuje się mniej katolikiem z tego powodu. Kennedy nie zawahał się też przed szantażem moralnym, grożąc, że jeśli ustawa w wersji proponowanej przez administrację prezydencką nie przejdzie, to opieki zdrowotnej zostaną pozbawieni najbiedniejsi Amerykanie. - Działania obrońców życia są wymierzone w najbiedniejszych - argumentował Kennedy. Bp Tobin zareagował na to twierdzeniem, że związki polityka z Kościołem są rozluźnione. Kennedy się odgryzał, zarzucając biskupowi, że polecił księżom swojej diecezji, aby nie udzielali mu Komunii św., czemu Kuria diecezji, w której posługę pełni bp Tobin, stanowczo zaprzeczyła.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bohater narodowy, obrońca praw człowieka, wybitni i odważny polityk. Światowe media po śmierci Nelsona Mandeli prześcigają się w komentarzach, w których dominują tego typu określenia charakteryzujące 95 lat życia afrykańskiego polityka.

Tymczasem Thomas J. Tobin, biskup Providence w stanie Rhode Island rysuje zupełnie inną, mniej znaną twarz Mandeli:

- Mandela znany był na świecie głównie za walkę o respektowanie praw człowieka. Ale mało kto pamięta dziś, jak Madiba aktywnie wspierał wszelkie działania umożliwiające aborcje - stwierdził biskup Providence. – Kiedy cały świat modlił się za duszę Nelsona Mandeli, mogliśmy tylko żałować, że ta jego szlachetna misja zupełnie nie obejmowała najmniejszych, najbardziej bezbronnych istot ludzkich - dodał.

Biskup Tobin przypomina, że w efekcie wprowadzonej przez Mandelę ustawy w roku 1996, w ciągu 17 lat w Republice Południowej Afryki nie przyszło na świat blisko milion dzieci! Na mocy lansowanej przez Mandelę, a później wprowadzonej przez niego ustawy, w RPA, od r. 1996 można było dokonać aborcji do 12. tygodnia. Przy czym warto pamiętać, że matki nie miały obowiązku podawania przyczyny swojej decyzji. Tak więc czarnoskóry obrońca praw człowieka, zrównania praw białych i czarnych, przyczynił się do śmierci większej ilości czarnoskórych mieszkańców jego ojczyzny niż większość afrykańskich tyranów.

- Częścią dziedzictwa Nelsona Mandeli są także rzeczy nieszlachetne. I to tym nigdy nie możemy zapomnieć – mówi i przestrzega bp Thomas J. Tobin
Εἰρηναῖος
m.rekinek może już śpią albo co
m.rekinek
Εἰρηναῖος

m.rekinek co racja, to racja, ten witający się z Franciszkiem w czerwonym ornacie to bp Cupich, alarmuj do gloria.tv by zmienili :)

----------------------------------------------------------

Zrobiłem to godzinę temu ...
Εἰρηναῖος
m.rekinek co racja, to racja, ten witający się z Franciszkiem w czerwonym ornacie to bp Cupich, alarmuj do gloria.tv by zmienili :)
m.rekinek
W ARTYKULE POMYLONO KOLEJNOŚĆ ZDJĘĆ 2 i 3 . POWINNY BYĆ ZAMIENIONE !
BHP.
Problem z Tobą jest taki że nie czytasz ze zrozumieniem logicznym co się do Ciebie pisze.
www.youtube.com/watch
Quas Primas
A ten, co go fałszywa prawda wyzwoliła i ten który walczy przeciw Tradycji Kościoła, jak zwykle pisze swoje bzdurne wywody.
Doniosłabym na ciebie do ABW, ale kto się tam takim chłoptasiem zabłąkanym zajmie?
Do biskupa Rzymu, czy heretyków pokroju Kaspera też nie doniosę, bo ględzisz to samo co oni.
Do niektórych polskich biskupów też nie, bo dmiecie w tę samą trąbę.
Pozostaje czuwać tutaj i przes…More
A ten, co go fałszywa prawda wyzwoliła i ten który walczy przeciw Tradycji Kościoła, jak zwykle pisze swoje bzdurne wywody.
Doniosłabym na ciebie do ABW, ale kto się tam takim chłoptasiem zabłąkanym zajmie?
Do biskupa Rzymu, czy heretyków pokroju Kaspera też nie doniosę, bo ględzisz to samo co oni.
Do niektórych polskich biskupów też nie, bo dmiecie w tę samą trąbę.
Pozostaje czuwać tutaj i przestrzegać innych przed twoimi herezjami.
--------------------------------------------------------------------------------

W obronie Tradycji Kościoła

Nigdy nie wolno porównywać św. Atanazego Wielkiego - który był doskonale posłuszny papieżowi, św. Liberiuszowi, oraz Soborowi Nicejskiemu, walcząc z herezją arianizmu, a więc walcząc o centralny dogmat dot. Bóstwa Jezusa Chrystusa, Trójcy Przenajświętszej - z sytuacją abp. Lefebvre`a, który nie walczył o żadne dogmaty, nie walczył też z żadną herezją, lecz z powodu błędnego rozumienia Tradycji Kościoła sprzeciwił się papieżowi tylko dlatego, że nie chciał zaakceptować nowej Mszy oraz nauczania Soboru Watykańskiego II, którego przecież wszystkie dokumenty sam osobiście podpisał. Kard. Muller obecnie przypomniał lefebrystom, że muszą uznać wolność religijną, ponieważ jest to nauka samego Jezusa Chrystusa. Nie można więc odrzucać nauki, zawartej w Ewangelii. Nie można także odrzucać autorytetu Magisterium Kościoła po roku 1962Abp LEFEBVRE Sylwetka Obrońcy Tradycji Katolickiej w 25 Rocznicę Benedykt XVI przypominał, że «Autorytet Magisterium Kościoła nie może zastygnąć na 1962 roku».
BHP.
Jeśli Bóg dał Ci tylko emocje, a nie dodał rozumu i inteligencji, to znaczy że chce Cię ukarać Ora pro nobis,sancta Dei Genetrix 😀 😀 😀 😀
BHP.
Oprócz emocji Bóg dał Ci jeszcze rozum.
Chyba że ja się mylę.
_______________________________
www.youtube.com/watch
5 more comments from BHP.
BHP.
Ora pro nobis,sancta Dei Genetrix naucz się pokory durny ćwoku.
To podstawa.
www.youtube.com/watch
BHP.
Ora pro nobis,sancta Dei Genetrix inteligencja nie jest Twoją silną stroną.
BHP.
Tu na tym portalu jest silne loby neokatolickie.
Ale przecież nie należy im zabraniać tego że sami się tu odkrywają.
A tym samym kompromitują.
Dlatego krytykuje wypowiedzi takich userów jak Ora pro nobis,sancta Dei Genetrix
Gdyż sami napędzają tych neokatoli by nam tradolom dowalano jako oszołomom i frustratom.
BHP.
Młodzież nie jest głupia.
I widzi sprzeczności w tym co głosi Franciszek.
A tym co pisze w Bibli.
BHP.
Quas Primas
A kto odważy się powiedzieć biskupowi Rzymu, że od pierwszego dnia swojego pontyfikatu prowadzi Kościół Chrystusa złą, bo NIE katolicką drogą?
Mało jest tak odważnych kapłanów jak Abp Marcel Lefebvr'e.
I właśnie dzięki niemu, dzięki jego kazaniom, książkom i przemówieniom, dzięki nieposłuszeństwu Kurii Rzymskiej a POSŁUSZEŃSTWU BOGU - dziś budzi się wielu katolików.
Jestem przekonana, że dla Pana…More
A kto odważy się powiedzieć biskupowi Rzymu, że od pierwszego dnia swojego pontyfikatu prowadzi Kościół Chrystusa złą, bo NIE katolicką drogą?
Mało jest tak odważnych kapłanów jak Abp Marcel Lefebvr'e.
I właśnie dzięki niemu, dzięki jego kazaniom, książkom i przemówieniom, dzięki nieposłuszeństwu Kurii Rzymskiej a POSŁUSZEŃSTWU BOGU - dziś budzi się wielu katolików.
Jestem przekonana, że dla Pana Boga, abb Lefebvr.e jest świętym...