RKL25
134.2K
Mariateresa11
Papież Franciszek: Nie bądźcie jak króliki. Chrześcijanin nie musi masowo robić dzieci
www.wykop.pl/…/papiez-francisz…
17 grudnia 2013 – W Niemczech został zaprzysiężony trzeci rząd Angeli Merkel ( przyjaciółki Papieża Franciszka ur 17 lipca 1954 r w Hamburgu ).
Angela Merkel – 18 maja 2013 pierwsza audiencja u Papieża Franciszka
www.youtube.com/watch
Papst Franziskus: Amtseinführung
More
Papież Franciszek: Nie bądźcie jak króliki. Chrześcijanin nie musi masowo robić dzieci

www.wykop.pl/…/papiez-francisz…

17 grudnia 2013 – W Niemczech został zaprzysiężony trzeci rząd Angeli Merkel ( przyjaciółki Papieża Franciszka ur 17 lipca 1954 r w Hamburgu ).

Angela Merkel – 18 maja 2013 pierwsza audiencja u Papieża Franciszka

www.youtube.com/watch

Papst Franziskus: Amtseinführung

www.youtube.com/watch

Angela Merkel und Norbert Lammert gratulieren Papst Franziskus I.

www.youtube.com/watch

Angela Merkel zur Amtseinführung von Papst Franziskus

www.youtube.com/watch

17 grudnia 1213 w Rzymie umiera św Jan de Matha, założyciel Zakonu Przenajświętszej Trójcy od Wykupu Niewolników.ur. 23 czerwca 1150 w Faucon–.W 1193 roku Jan założył nowe stowarzyszenie zakonne. Był to pierwszy zakon redempcyjny – związany z wyzwalaniem chrześcijan, którzy zostali wzięci do niewoli przez Arabów podbijających Afrykę Północną. W 1198 r. papież Innocenty III wydał bullę, która aprobowała założony przez Jana zakon i jego regułę.Kult Jana de Matha zatwierdzono w 1666 r. przez „kanonizację równoważną

17 grudnia 1939 – Powołano Policję Polską Generalnego Gubernatorstwa.

17 grudnia 1945 – Prezydium Krajowej Rady Narodowej zniosło stan wojenny wprowadzony 1 września 1939 roku przez prezydenta Ignacego Mościckiego.

17 grudnia 1600 – Król Francji Henryk IV Burbon ożenił się z Marią Medycejską.

17 grudnia 1777 – Francja uznała niepodległość Stanów Zjednoczonych.

17 grudnia 1944: w wyniku nalotu bombowców Royal Air Force na Ulm (Badenia-Wirtembergia) zginęło 707 osób zginęło, a 613 zostało rannych.

Angela Merkel ist Jüdin

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

Apostata Franciszek - sługą antychrysta

www.youtube.com/results
Mariateresa11
Papież Franciszeka urodziny na podstawie Dzienniczka św Siostry Faustyny Kowalskiej
17 grudnia 1936 urodziny Franciszka ( obecnego Papieża ) Dzisiejszy dzień ofiarowałam za kapłanów; w dniu tym więcej cierpiałam niż kiedykolwiek: i wewnętrznie, i zewnętrznie. Nie wiedziałam, że w jednym dniu tyle wycierpieć można. Starałam się odprawić godzinę świętą, w której duch mój kosztował goryczy …More
Papież Franciszeka urodziny na podstawie Dzienniczka św Siostry Faustyny Kowalskiej
17 grudnia 1936 urodziny Franciszka ( obecnego Papieża ) Dzisiejszy dzień ofiarowałam za kapłanów; w dniu tym więcej cierpiałam niż kiedykolwiek: i wewnętrznie, i zewnętrznie. Nie wiedziałam, że w jednym dniu tyle wycierpieć można. Starałam się odprawić godzinę świętą, w której duch mój kosztował goryczy ogrójcowej; walczę sama jedna, wsparta ramieniem Jego, przeciw wszelkim trudnościom, które stają jak mury nieprzebite przede mną, jednak ufam w mocy imienia Jego i nie lękam się niczego”(cytat z „Dzienniczka”, nr 823)

Wiemy, że Faustyna cierpiała tego dnia za kapłanów (!), że nigdy dotąd nie przecierpiała tyle w jednym tylko dniu, co właśnie tego dnia, oraz że gorycz Ogrójca była jej udziałem.


franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/…/dr-kelly-bowrin…

franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/…/gehenna-sw-faus…

Franciszek urodził się 17 grudnia 1936 r. w Buenos Aires, stolicy Argentyny. jako jedno z pięciorga dzieci w rodzinie włoskiego imigranta - pracownika kolei. 11 marca 1958 r. wstąpił do Towarzystwa Jezusowego - nowicjat odbywał w Chile, Studiował w Kolegium Maryi Niepokalanej w Santa Fe i w Kolegium Zbawiciela w Buenos Aires.13 grudnia 1969 r. przyjął święcenia kapłańskie, po czym kontynuował studia w Hiszpanii i tam 22 kwietnia 1973 r. złożył śluby wieczyste w swym zakonie. W tym czasie wyjeżdżał również kilkakrotnie na dłuższe lub krótsze pobyty do Niemiec. W latach 1980-86 był rektorem w San Miguel.20 maja 1992 r. Jan Paweł II mianował 55-letniego wówczas jezuitę biskupem pomocniczym archidiecezji Buenos Aires; sakrę nowy hierarcha przyjął 27 czerwca 1992 r Jego zawołaniem biskupim są słowa "Miserando atque eligendo". 3 czerwca 1997 r. Ojciec Święty powołał hierarchę na arcybiskupa koadiutora Buenos Aires 28 lutego 1998 r. mianował go arcybiskupem metropolitą tego miasta. 30 listopada tegoż roku papież mianował go jednocześnie ordynariuszem dla wiernych obrządków wschodnich w Argentynie, niemających własnego biskupa.Na konsystorzu 21 lutego 2001 r. Jan Paweł II włączył go w skład Kolegium Kardynalskiego, przyznając mu jako kościół tytularny w Rzymie świątynię pw. św. Roberta Bellarmina. W latach 2005-11 był przewodniczącym Argentyńskiej Konferencji Biskupiej.

W dniach 18-19 kwietnia 2005 r. wziął udział w konklawe, które wybrało Benedykta XVI, zaś w 2013 r. w wyniku konklawe w dniach 12-13 marca zastąpił go na urzędzie biskupa Rzymu.
modernistae prohibere
Masado, znałem takiego proboszcza, któremu miejscowa wadza wyperswadowała bicie dzwonów na śmierć Stalina. Inna sprawa, że inicjator tego pomysłu w czasie odwilży gomułkowskiej zapadł na śmiertelna chorobę i deptał dosłownie proboszczowi po piętach w prośbie o wybaczenie. Piłsudski w czasie Bitwy Warszawskiej "walczył" w Puławach z kochanką. Bitwę prowadził gen. Rozwadowski, którego usunięto …More
Masado, znałem takiego proboszcza, któremu miejscowa wadza wyperswadowała bicie dzwonów na śmierć Stalina. Inna sprawa, że inicjator tego pomysłu w czasie odwilży gomułkowskiej zapadł na śmiertelna chorobę i deptał dosłownie proboszczowi po piętach w prośbie o wybaczenie. Piłsudski w czasie Bitwy Warszawskiej "walczył" w Puławach z kochanką. Bitwę prowadził gen. Rozwadowski, którego usunięto niczym w dzisiejszych czasach dra Dariusza Ratajczaka za "kłamstwa oświęcimskie"
masada
HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ Z tresci nie wynika że był oddany POLSCE. W Niemczech wiadomość o śmierci Marszałka Piłsudskiego, która dotarła do Berlina jeszcze przed północą 12 maja 1935, wywarła wielkie wrażenie. Do polskiej ambasady zaczęły napływać kondolencje od władz niemieckich. Informacje na pierwszych stronach podały gazety (m.in Völkischer Beobachter w którym napisano m.in: „Nowe …More
HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ Z tresci nie wynika że był oddany POLSCE. W Niemczech wiadomość o śmierci Marszałka Piłsudskiego, która dotarła do Berlina jeszcze przed północą 12 maja 1935, wywarła wielkie wrażenie. Do polskiej ambasady zaczęły napływać kondolencje od władz niemieckich. Informacje na pierwszych stronach podały gazety (m.in Völkischer Beobachter w którym napisano m.in: „Nowe Niemcy Pochylą swe flagi i sztandary przed trumną tego wielkiego męża stanu, który pierwszy miał odwagę otwartego i pełnego zaufania porozumienia z narodowo-socjalistyczną Rzeszą”). Niemieckie Biuro informacyjne podało, iż wiadomość ta do głębi poruszyła niemieckie społeczeństwo które czuje się szczególnie bliskie polskiemu społeczeństwu zwłaszcza, że samo straciło w 1934 swojego przywódcę - marszałka Hindenburga, Prezydenta Rzeszy[13].
Po śmierci Marszałka Piłsudskiego Kanclerz Adolf Hitler ogłosił w Niemczech żałobę narodową i wysłał telegram z kondolencjami do prezydenta i rządu RP. Pisał w nim: „Głęboko poruszony wiadomością o zgonie Marszałka Piłsudskiego wyrażam Waszej Ekscelencji i rządowi polskiemu najszczersze wyrazy współczucia moje i rządu Rzeszy. Polska traci w powołanym do wieczności Marszałku twórcę swego nowego państwa i swego najwierniejszego Syna. Wraz z narodem polskim również naród niemiecki obchodzi żałobę z powodu śmierci tego wielkiego Patrioty, który przez swą pełną zrozumienia współpracę z Niemcami oddał nie tylko wielką usługę naszym krajom, ale przyczynił się ponadto w sposób jak najbardziej wartościowy do uspokojenia Europy.” Do żony Piłsudskiego, Aleksandry Piłsudskiej, Hitler napisał: „Smutna wiadomość o zgonie Pani małżonka, jego ekscelencji Marszałka Piłsudskiego, dotknęła mnie bardzo boleśnie. Wielce szanowna, czcigodna Pani oraz Jej Rodzina zechce przyjąć wyrazy mojego głębokiego współczucia. Postać Zmarłego zachowam w swojej wdzięcznej pamięci.
Hitler uczestniczył również we mszy świętej na cześć Marszałka, jaką odprawiono 18 maja 1935 r. w Katedrze św. Jadwigi w Berlinie przy symbolicznej trumnie Józefa Piłsudskiego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele III Rzeszy m.in. Joseph Goebbels, Konstantin von Neurath oraz wysocy przedstawiciele NSDAP i Wehrmachtu, a także nuncjusz apostolski w Niemczech Cesare Orsenigo. Po nabożeństwie dwie kompanie Wehrmachtu oddały honory wojskowe.
Po zdobyciu przez wojska niemieckie Krakowa 6 września 1939 r., na rozkaz Hitlera niemiecki dowódca gen. Werner Kienitz udał się na Wawel i złożył wieniec u grobu marszałka Piłsudskiego w krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwon

Z treści nie wynika, że był oddanym POLSCE !
masada
Bojkot nastroju żałobnego Józefa Piłsudskiego.
Mimo powszechnego nastroju żałobnego w Polsce, niektóre środowiska zbojkotowały żałobę – wbrew wyraźnemu życzeniu władz, które w takich wypadkach stosowały represje.
Biskup kielecki Augustyn Łosiński nie wywiesił flag żałobnych, a tylko flagi państwowe bez oznak żałoby, a także odmówił żądaniu władz bicia w dzwony kościelne. Wówczas członkowie …More
Bojkot nastroju żałobnego Józefa Piłsudskiego.

Mimo powszechnego nastroju żałobnego w Polsce, niektóre środowiska zbojkotowały żałobę – wbrew wyraźnemu życzeniu władz, które w takich wypadkach stosowały represje.
Biskup kielecki Augustyn Łosiński nie wywiesił flag żałobnych, a tylko flagi państwowe bez oznak żałoby, a także odmówił żądaniu władz bicia w dzwony kościelne. Wówczas członkowie Związku Legionistów i innych organizacji prorządowych weszli samowolnie na dzwonnicę katedry i zaczęli bić w dzwony. Biskup wysłał ludzi, którzy usiłowali temu przeszkodzić, ale bezskutecznie, po czym doszło do zamieszek – podburzony tłum usiłował wedrzeć się do rezydencji biskupa, co zostało udaremnione dzięki interwencji policji.

Coś jednak było nie tak. Wizja siostry Faustyny jest dowodem. A i w dzisiejszych czasach historycy mający prawdziwe dane nie chcą gloryfikować Marszałka. Znają prawdę.
Radek33
Św.Faustyna:O godzino straszna, w której widzieć trzeba wszystkie czyny swoje w całej nagości i [nędzy]; nie ginie z nich ani jeden, wiernie towarzyszyć nam będą na sąd Boży. Nie mam wyrazów, ani porównań na wypowiedzenie rzeczy tak strasznych, a chociaż zdaje mi się, że dusza ta nie jest potępiona, to jednak męki jej nie różnią się niczym od mąk piekielnych, tylko jest ta różnica, [że] się …More
Św.Faustyna:O godzino straszna, w której widzieć trzeba wszystkie czyny swoje w całej nagości i [nędzy]; nie ginie z nich ani jeden, wiernie towarzyszyć nam będą na sąd Boży. Nie mam wyrazów, ani porównań na wypowiedzenie rzeczy tak strasznych, a chociaż zdaje mi się, że dusza ta nie jest potępiona, to jednak męki jej nie różnią się niczym od mąk piekielnych, tylko jest ta różnica, [że] się kiedyś skończą."
Radek33
O. Józef Warszawski SJ, autor monumentalnego dzieła „Studium nad wyznaniowością religijną marszałka Józefa Piłsudskiego” (Londyn 1978) napisał: Komentarz do powyższego „widzenia” staje się właściwie zbyteczny. Wszystko w nim wcale przejrzyste – i choć nazwisko: Piłsudskiego ani razu nie zostało wymienione, nikomu przecież, konfrontującemu opis i datę, nie przyjdzie istotniejsza wątpliwość, …More
O. Józef Warszawski SJ, autor monumentalnego dzieła „Studium nad wyznaniowością religijną marszałka Józefa Piłsudskiego” (Londyn 1978) napisał: Komentarz do powyższego „widzenia” staje się właściwie zbyteczny. Wszystko w nim wcale przejrzyste – i choć nazwisko: Piłsudskiego ani razu nie zostało wymienione, nikomu przecież, konfrontującemu opis i datę, nie przyjdzie istotniejsza wątpliwość, że „widzenie” tyczy się właśnie jego.
One more comment from Radek33
Radek33
Nie ma pewności ,że dusza o której mówiła św.Faustyna to marszałek Piłsudski,wykluczyć tego też nie można,wizja jednak warta uwagi,przerażająca i dająca do myślenia.Ocena świata nad człowiekiem,a ocena Pana Boga jakże bywa odmienna
BAH
kovanecky 16:47
Maj 1935 🙂 ale to nie zmienia faktu że......
🤨
A może by tak nie dorabiać teorii?
Na poczatek proponuję proste odejmowanie 1935-1926.
Jak z tego wychodzi aborcja doprawdy nie wiem.
Z Faktów, to tylko tyle, że Piłsudski zmarł....More
kovanecky 16:47

Maj 1935 🙂 ale to nie zmienia faktu że......

🤨

A może by tak nie dorabiać teorii?

Na poczatek proponuję proste odejmowanie 1935-1926.

Jak z tego wychodzi aborcja doprawdy nie wiem.

Z Faktów, to tylko tyle, że Piłsudski zmarł....
Cloud
Jak zwykle pomieszanie z poplątaniem - wizja św.Faustyny i ''orędzia'' o Wykrocie.
ona
to z sympatii 😀
ona
Jak widać nie tylko teolodzy ale i historycy cudownie są tutaj odnalezieni 😀
BAH
kovanecky 16:35
Józef Piłsudski zmarł w Grudniu 1922 ....
🤨
Toż to lepiej go utrzymywali niż Breżniewa.
Cztery lata po śmierci zmach majowy zrobić.
Ciekawy mikroklimat musi być w tym Grudniu....
😀More
kovanecky 16:35

Józef Piłsudski zmarł w Grudniu 1922 ....

🤨

Toż to lepiej go utrzymywali niż Breżniewa.

Cztery lata po śmierci zmach majowy zrobić.

Ciekawy mikroklimat musi być w tym Grudniu....

😀