tommy1
275

ROZPOCZĄŁ SIĘ ADWENT

27 listopada 2022 06:15/w Kościół, Polska
Radio Maryja

Przypada dziś pierwsza niedziela Adwentu. To czas refleksji i duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dziś rozpoczyna się też nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu dzieli się na dwie części. Podczas pierwszej, która trwa do 16 grudnia, wierni przygotowują się na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Ostatni tydzień stanowi bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr wskazał, że czas Adwentu jest dla chrześcijanina wyjątkową okazją do przebudzenia duchowego.

– Potrzebujemy pewnego spojrzenia na siebie, swoje życie i jego sens. Potrzebujemy stanięcia w prawdzie przed Bogiem. W czasie Adwentu w wielu parafiach są organizowane rekolekcje. Niezależnie od możliwości skorzystania z rekolekcji, wszyscy mamy większą zachętę do tego, aby sięgnąć po Pismo Święte, zastanowić się nad sobą, przeżyć czas spotkania z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Wtedy stawanie przed Bogiem zawsze przypomina nam o naszej godności, że Bóg powołuje nas do czegoś bardzo pięknego i wielkiego – powołuje nas do świętości – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

Polską tradycją Adwentu są Msze święte roratnie odprawiane zazwyczaj wcześnie rano. Ich uczestnicy przynoszą do kościoła specjalne świece, czyli roratki lub lampiony.

O zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia przypomina też adwentowy wieniec. Znajdujące się w nim cztery świece są kolejno zapalane wraz z nowym tygodniem Adwentu.

RIRM

drukuj

Tagi: Adwent

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl