Clicks31
lv.news

Josefs Seiferts: Francisks ir „noraidījis kristietību”, nosaucot Dievu par „relativistu”

Slavenais austriešu filozofs Josefs Seiferts ir kritiski izteicies par Franciska Abu Dabī pausto pārliecīb, ka reliģiju plurālisms un daudzveidība ir "Dieva griba".

Rakstā, kas publicēts vietnē Grave Concerns About Pope Francis’ Abu Dhabi Document - By Professor Josef Seifert (8. februāris) Seiferts jautā: "Kā Dievs var sot atbalstu reliģijām, kas noliedz Kristus dievišķību un augšāmcelšanos?"

Pēc Seiferta domām, Franciska paziņojums "satur daudzas ķecerības" un pārvērš Dievu par relativistu, kurš "nezina", ka ir tikai viena patiesība un "nav jāuztraucas" par to, vai cilvēki tic patiesībai vai nepatiesībai.

Viņš secina, ka savā Abu Dabī veidotajā dokumentā Francisks "noraidīja kristietību" un tā norāda, ka Dievam ir jāpadodas katoļu baznīcai, jo tā noraida kristīgās reliģijas relativizāciju, kas to pārvērš par vienu no daudzajām pretrunīgām reliģijām.

Seiferts lūdz Francisku atsaukt savu ķecerīgo izteikumu,

"Ja viņš to nedarīs, es baidos, ka kanona likums var tikt piemērots, saskaņā ar kuru pāvests automātiski zaudē amatu, ja viņš sauc nodarbojas ar ķecerību, it īpaši, ja viņš atzīst visas citas pasaules ķecerības."

#newsJeenivolsj