pl.news
14.6K

Argentyńscy biskupi łączą się w bólu z Franciszkiem

Gotowi na wiosenne spotkanie argentyńscy biskupi doceniają zaproszenie na Synod Franciszka i uznają je za "nieustanną dynamikę słuchania", piszą w pochlebnym liście do Papieża z 9 listopada. "Nieustanna …More
Gotowi na wiosenne spotkanie argentyńscy biskupi doceniają zaproszenie na Synod Franciszka i uznają je za "nieustanną dynamikę słuchania", piszą w pochlebnym liście do Papieża z 9 listopada.
"Nieustanna dynamika słuchania" to w Novus Ordo marksistowska "nieustanna rewolucja", strategia klas rządzących, która służy im do bezwzględnej realizacji własnych interesów. Opiera się ona na jednej zasadzie" Plus ça change, plus ça reste la même chose" [im więcej rzeczy ulega zmianie, tym więcej pozostaje takimi samymi].
"Chcemy zachować wierność względem Boga i doświadczyć go ewangeliczną miłością", stwierdzają biskupi pałający nienawiścią do katolików.
Współczują Franciszkowi - "Podobnie jak tobie się to często przytrafia, nam też nie jest łatwo tak postępować w tych trudnych czasach, gdzie wszystko odbierane jest w tendencyjny sposób, zgodny z poglądami oraz interesami, które są nam obce".
Ci uwielbiający dwuznaczność biskupi powinni mieć się na baczności na wypadek, gdyby sami padli "ofiarą …More
Jan Kanty Lipski