Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
pl.news
43K

Komunistyczni urzędnicy przerywają mszę: wierni ich przepędzają

20 lutego dwóch przedstawicieli wietnamskiego rządu (jeden z hełmem na głowie) wtargnęło do świątyni w parafii Vụ Bản podczas mszy odprawianej przez Arcybiskupa Hanoi Josepha Vu Van Thien. Nakazano przerwać mszę i odprawić wiernych do domu.

Według Fides.org pretekstem było zgromadzenie liczące ponad 30 osób, co jest niezgodne z obostrzeniami covidowymi. Niemniej jednak wierni stawili opór, zmuszając urzędników - sekretarza Partii Komunistycznej Vụ Bản i wiceprezesa Komitetu Ludowego - do opuszczenia świątyni.

Po całym zajściu Archidiecezja Hanoi wystosowała list do władz, w którym domaga się poszanowania wolności religijnej, określając interwencję jako "znieważenie" i "nadużycie władzy". Jednocześnie Archidiecezja podkreśla, że miejscowe władze podejmują próby zwalczania aktywności religijnej.

#newsVsmgtwzwnk

pielgrzym55
Polińskie Nycze i Gądeckie w podskokach zakończyły by spektakl, spotkanie towarzyskie - czyli NOM i stwierdziły, że to z troski o zdrowie, a kto uważa inaczej to grzeszy przeciw 5 przykazaniu.
Robert Suchowski
NOM to ważna Msza Święta, a nie spektakl czy spotkanie towarzyskie. Wady tego rytu nie zmieniają tego faktu.
pielgrzym55
Czytanie ze zrozumieniem - czy ja napisałem, że jest nie ważna?
Jeśli są spełnione trzy warunki ważności to jest ważna.
Czyli dochodzi na każdej do celowej i świadomej profanacji Ciała Pańskiego rozrzucanego w partykułach po podłodze, ławkach, wynoszonego...