Clicks56
lt.news

„Popiežiumi“ ir „Jėzaus Kristaus broliu dvyniu“ besivadinantis kunigas ekskomunikuotas (vaizdo įrašas)

Dvasios tėvas Matiasas Viganas iš Abomėjaus, Benino, buvo nušalintas nuo dvasininko pareigų kovo mėnesį, birželio 11 dieną tai paskelbė Benino vyskupai.

Vigano nuopuolis prasidėjo 2009 metų sausį, kai jis, kaip egzorcistas, susitiko su paaugle Vicentia Tadagbé Tchranvoukinni, kuri kentėjo nuo valgymo sutrikimo ir paralyžiaus, bet staiga tapo tariama regėtoja, gydytoja ir Dievo įsikūnijimu. Tačiau ji niekada nenugalėjo savo valgymo sutrikimo ir vis dar turi akivaizdų antsvorį.

Viganas patikėjo Vicentia ir priėmė ją. Žmonės pradėjo atvykti ir prašyti vizitacijų. 2011 metai jie įkūrė „Banamės bažnyčią“. Dabar Vicentia save vadina „Daagbo“ (Dievu) ir „gyvu Dievu, Šventąja Dvasia, dangaus ir žemės kūrėju“. Ji pamokslauja apie save: „Aš nesu žmogus, aš absoliuti meilė“.

Viganas tapo sektos „Popiežiumi“ ir pasivadino Kristofu XVIII. Jis save vadina „Jėzaus Kristaus broliu dvyniu“ ir turi mažiausiai aštuonis „vyskupus“ ir dar daugiau „kunigų“.

Bažnyčia sustabdė jo veiklą ir dvasininką ekskomunikavo. Kunigo sekta turi daugybę sekėjų ir didžiulę politinę įtaką Benine, tačiau ši taip pat apturėjo didelių skandalų, įskaitant sukčiavimą.

#newsCldgbaohwo