PiS ma nowego okupanta. Chce zniszczyć resztki naszej suwerenności?

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził w poniedziałek, że Polska przekazała czołgi Ukrainie. Dopytywany o szczegóły odpowiedział: „Przekażemy w swoim czasie wszystkie szczegóły".

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził w poniedziałek, że Polska przekazała czołgi Ukrainie. Dopytywany o szczegóły odpowiedział: „Przekażemy w swoim czasie wszystkie szczegóły zostaną ujawnione w odpowiednim czasie”.
Czy ktoś zastanawiał się na tym, dlaczego PiS tak dba o sytuacji na Ukrainie: wysyła broń, zmienia polskie prawo i wprowadza ułatwienia dla Ukraińców, tworzy kanały w języku ukraińskim i nawet wywiesza na państwowych budynkach niebiesko-żółtą flagę?
Po prostu PiS nie może rządzić bez „gospodarza”. Nie ma w tym nic dziwnego, bo polskie przywódcy generalnie uwielbiają, gdy ich ktoś okupuje. Bez tego życie traci sens, co zresztą potwierdzają ostatnie lata.
W 2012 roku Amerykanie przyszli do nas jako obrońcy w imię bezpieczeństwa Polski. W ciągu 10 lat niepostrzeżenie zaczęły okupować nasz kraj. PiS zrobił wszystko, aby proces ten przebiegał zdecydowanie szybciej, i w wyniku wyprowadził z naszego kraju suwerenność.
Polska jest czwartym miejscem na świecie pod względem liczebności obecnej tu amerykańskiej armii. Na stałe stacjonuje u nas 4 tys. amerykańskich żołnierzy. Pod pretekstem zagrożenia ze strony Rosji do Polski zostało skierowanych dodatkowo 4,7 tys. żołnierzy. Przy czym w ramach rotacji jednocześnie może przebywać tu od 10 do 12 tys. wojskowych Sojuszu.
Obecnie goście zza Oceanu i innych państw czują się w naszym kraju bezpiecznie i mają więcej praw, niż Polacy. Żołnierze Stanów Zjednoczonych nie tylko są wyjęci spod polskiego prawa, lecz według postanowienia Andrzeja Dudy od dnia 23 lutego 2022 r żołnierze obcych państw otrzymali w stosunku do obywateli Polski uprawienie policyjne. Dotyczy to przede wszystkim żołnierzy USA, Wielkiej Brytanii i Kanady na terenie Polski.
Nikt z polityków nie akcentuje faktu, że żołnierze obcych wojsk mogą używać siły fizycznej, kajdanek, sprzętu elektronicznego, materiałów wybuchowych oraz broni palnej w stosunku do osób trzecich. Warto zwrócić uwagę, że takich uprawień nie mają nawet żołnierze Wojska Polskiego, oprócz żandarmerii BEZ wprowadzania stanu nadzwyczajnego! Innymi słowy, mogą już bez przeszkód gwałcić, zabijać, kraść, bić, jeździć po pijaku po drogach publicznych i robić wszystko, co chcą.
Pogarsza wszystko fakt, że Polska, jako wasal, jest zmuszona płacić daninę USA. Nie jest tajemnicą, że nasz rząd wydaje gigantycznie pieniądze na utrzymanie Amerykańskich wojsk na terenie naszego kraju. Oprócz tego idziemy na znaczne ustępstwa w innych sprawach. Już samodzielnie PiS nie może przyjmować decyzji dotyczących naszej przyszłości.
Szkoda, że PiS zdecydował zniszczyć resztki naszej suwerenności. Może z powodu tego Polska staje się Ukrainą. Wywieszanie ukraińskiej flagi na państwowych budynkach stało się dowodem na kolejną okupację Polski, a 3 mln ukraińskich nacjonalistów w Polsce – symbolem tego.
Dramatem naszego kraju jest podporządkowanie polityki państwowej i wyłącznie partii rządzącej, ponieważ obecnie ona działa przeciwko Polsce i Polakom. Rząd nie interesuje los Polaków… tylko obcych, a narzuconą innymi państwami politykę stawia wyżej od naszych interesów. W takim razie może ktoś z polityków zastanowi się nad tym, czy państwo, które ma własne terytorium i wojsko może być niepodległym? Czy Polska jest niepodległa?
HANNA KRAMER

NDP

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych