Clicks1.7K

Celna riposta ks. prof. Tadeusza Guza

W kontekście trwającej w Izraelu kampanii antypolskich oszczerstw ze strony niektórych przedstawicieli narodu żydowskiego, ks. prof. Tadeusz Guz przypomina bardzo niewygodną i na ogół przemilczaną …More
W kontekście trwającej w Izraelu kampanii antypolskich oszczerstw ze strony niektórych przedstawicieli narodu żydowskiego, ks. prof. Tadeusz Guz przypomina bardzo niewygodną i na ogół przemilczaną prawdę historyczną.

Jako Polacy i katolicy mamy obowiązek walczyć z haniebnymi oszczerstwami i bronić dobrego imienia Polski, lecz musimy pamiętać, że nie wolno nam czynić tego w sposób niegodny katolika i Polaka, a nawet uwłaczający ludzkiej godności.

Winniśmy także pamiętać, że nie wolno nigdy oskarżać całego narodu żydowskiego, ponieważ takie uogólnianie jest krzywdzące i niesprawiedliwe wobec wszystkich uczciwych i szlachetnych Żydów, zwłaszcza tych, którzy szczerze bronią Polski.

Pogarda i nienawiść do jakiegokolwiek narodu jest grzechem i zaprzeczeniem Ewangelii. Pogarda i nienawiść wobec jakiegokolwiek człowieka stworzonego na obraz Boży jest grzechem i zaprzeczeniem Ewangelii. Nie wolno o tym zapominać.

Warto przeczytać: Znak rozpoznawczy odróżniający prawdziwych katolików od pogan

oraz: Mamy obowiązek ewangelizowania Żydów; a także: List otwarty żydowskich rabinów w sprawie nowego polskiego prawa zabraniającego oskarżania Polski o nazistowskie zbrodnie wojenne