Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks775
pl.news
2

Jezuici z Georgetown zingorowali Nauczanie Kościoła i zostali sprzedawcami niewolników

W 1838 uniwersytet jezuitów w Georgetown (Waszyngton D.C.) sprzedał swoich 272 niewolników na plantacje w Luizjanie.

O. Cornelius Buckley S.J. pisze na Crisismagazine.com 9 września, że archidiecezja Baltimore brała w tym aktywny udział, dzięki czemu uspokoiła spór z jezuitami.

Cały ten biznes jezuitów stał w sprzeczności z nauczaniem Kościoła. Paweł III, który zaaprobował zasady Ignacego z Loyoli, potępił niewolnictwo w 1537 roku.

Na to jednak prawie nikt nie zwrócił uwagi. Dopiero pod naciskiem jezuitów z Paragwaju, gdzie Hiszpanie zniewalali tubylców, Urban VIII zaostrzył zakaz w 1639. Po niecałych pięćdziesięciu latach jezuici w Maryland posiadali niewolników.

Żeby być sprawiedliwym, Buckley zaznacza, że niewolnicy, nie tylko ci posiadani przez jezuitów, i tak byli w lepszej sytuacji niż robotnicy z Irlandii, którzy kopali kanał Erie.

Buckley podsumowuje: "to ważne, by zauważyć nieposłuszeństwo nauczaniu papieża jako punkt, w którym Gergetown i inne szkoły jezuitów wyznaczyły sobie w USA własny kurs".

Grafika: Georgetown University, © Hoyer2009, wikicommons CC BY-SA, #newsIvqzchhhmb

Sw.Joanna
Wkrótce zostanie oddzielony kąkol od przenicyi biada kąkolowi.
Jesteśmy w trakcie RÓŻNICTWA i w środku CALOMNIE !
Reguła do naśladowania : Nie słuchajcie tego, co mówią soborowi, ponieważ mówią tylko kłamstwa, aby pobrudzić Kościół; pod tym względem są oni rzeczywiście niewolnikami Antychrysta! A ci niewolnicy zasługują tylko na ogień wieczny !