pl.news
104.2K

Porażka Franciszka: Poważny spadek powołań od 2013

Archidiecezja Milanu (Włochy, 5 mln katolików, 2 tys księży) doświadcza poważnego spadku liczby powołań. Ojciec Peter Stravinskas donosi na łamach CatholicWorldReport.com (5 maja) - w 2013 było 150…More
Archidiecezja Milanu (Włochy, 5 mln katolików, 2 tys księży) doświadcza poważnego spadku liczby powołań.
Ojciec Peter Stravinskas donosi na łamach CatholicWorldReport.com (5 maja) - w 2013 było 150 seminariów, obecnie mamy 78. Od 2017 do 2022 liczba kandydatów spadła z 24 do 6.
Stravinskas zauważa, że zapaść zaczęła się w 2013, kiedy papieżem został Franciszek - nawet oficjalne statystyki Watykanu pokazują, że liczba seminariów na całym świecie topnieje w oczach od 2013.
Franciszek osobiście nie przepada za księżmi, seminarzystami, siostrami i zakonnicami - nie raz zwracał się do młodych seminarzystów per "małe potwory", dodaje Stravinskas.
Wniosek - "Spytajcie któregokolwiek z biskupów lub kierownika ds. powołań o sytuację w jego diecezji, a usłyszycie tę samą odpowiedź za każdym razem: "Efekt Franciszka!"
Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsQikbylimcx
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Właśnie to jest jego sukces, ale tylko chwilowy...jego porażka to będzie niestety wieczna...
antymodern
W tytule chyba chcieliście napisać, że to jego sukces
V.R.S.
Tak kończy się synergia rewolucji eklezjalnej i światowej.
Nb. dalej tam każą klerykom brać wyszczepionki?
Święty Ambroży i mediolańskie wyszczepionki
Geminiano Secundo
"Porażka Franciszka: Poważny spadek powołań od 2013" - tytuł kompletnie mylący, ponieważ spadek powołań akurat jest sukcesem jezuity Jerzego 'Nie wierzę w katolickiego Boga' Bergoglio-Niszczyciela widzialnego Kościoła.
Doktor wiee
Był efekt Jana Pawła 2 pełne seminaria ,mamy efekt Bergolio pustki w seminariach.
Geminiano Secundo
Pan Jezus dokonuje resetu w swoim Kościele przed inauguracją Królestwa Bożego na ziemi - jezuita Jerzy Bergoglio-Niszczyciel działa w takim zakresie, jaki dopuszcza Chrystus Pan.
Walczyć o prawdę
Porażka Franciszka? Przecież o to mu może chodzić. Usuwa kapłanów, którzy mają odwagę mówić jak jest. Odsunięto kapłana, który mówi prawdę o heretyckim, sprzecznym z Bożymi przykazaniami nauczaniu w AL.
CÓRKA MARYI