pl.news
12K

Arcybiskup San Francisco ZABRANIA Pelosi przystępować do Komunii

Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone zabrania zagorzałej amerykańskiej orędowniczce proaborcyjnej Nancy Pelosi przystępować do sakramentu Komunii Świętej w podległej mu archidiecezji, gdzie mieszka Pelosi.

W swoim oświadczeniu z 20 maja Cordileone obszernie cytuje Papieża Franciszka, potwierdzając, że według nauki Kościoła aborcja stanowi grzech śmiertelny. [Co nie zmienia faktu, że Franciszek ciepło przyjął Pelosi, rozwijając dla niej krwiście czerwony dywan].

Cordileone borykał się z tym problemem od wielu lat.

Arcybiskup nawet próbował nawiązywać dialog z Pelosi, aby ją nawrócić, aczkolwiek w ciągu tych lat jej "stanowisko wobec aborcji ulegało dalszej radykalizacji, co szczególnie widać w ostatnich miesiącach".

Jeden z przykładów przytoczonych przez Cordileone: Na początku tego miesiąca Pelosi zaprezentowała się jako "gorliwa katoliczka", jednocześnie usprawiedliwiając aborcję słowami: "Odmawiają mi, mówiąc 'Nancy Pelosi myśli, że wie więcej na temat wychowania dzieci niż Papież' i w rzeczy samej tak jest".

Po podjęciu wielu prób nawiązania kontaktu Arcybiskup w końcu postanowił, że Pelosi "nie zostanie dopuszczona do sakramentu Komunii Świętej, dopóki publicznie nie wycofa swojego popracia dla 'prawa' do aborcji i nie wyspowiada się, otrzymując rozgrzeszenie za swój udział w złowieszczych praktykach poprzez sakrament Pokuty".

Cordileone zdecydował się na ten krok po tym, jak Pelosi zaczęła coraz głośniej nawoływać rząd amerykański do federalnej ochrony oraz finansowania dostępu do aborcji w związku oczekiwaniami względem Sądu Najwyższego, który to wkrótce zamierza znieść ustawę Roe kontra Wade.

Grafika: Salvatore Cordileone © Matthew Barrick, newliturgicalmovement.org, #newsEjgpqromuq