Video- Otec národa vdp. Marián Kuffa: Všetci biskupi dali súhlas, akurát arcibiskup Zvolenský nie. Nechápal som prečo

Video- Otec národa vdp. Marián Kuffa: Všetci biskupi dali súhlas, akurát arcibiskup Zvolenský nie. Nechápal som prečo
„Boh je na prvom mieste! No nech sa páči, zabite ma! Zatvorte, urobte nehodu, skriminalizujte, uvidíte, že tak bude, ako predpovedám! Skriminalizujú ma, aby ma zavreli!“ Vdp. Marián Kuffa
Taká je pravda, toto sú liberáli. Toto sú liberáli! Toto, pravá tvár liberalizmu.

Pravá tvár liberalizmu. Tak, aby ste vedeli.
Bol som teraz, čo sa stalo, na tomto, Istanbulský dohovor. Istanbulský dohovor, môžu hovoriť čo chcú, ako chcú, my sme si urobili tú iniciatívu, išli sme pred biskupov, od biskupov sme dostali požehnanie. Všetci biskupi dali súhlas, akurát arcibiskup Zvolenský nedal súhlas, nechápal som prečo.

Čakal som ho na chodbe, hovorím, pán arcibiskup, vy jediný ste nedali taký súhlas, tak ja som zmätený. „Z čoho Marián.“ No tak môžeme vo Vašej diecéze, či nie? „Ja vám nemôžem zakázať sa modliť.“ Hmm. Diplomatická odpoveď, ale nejasná. Tak môžeme aj vo Vašej diecéze, či nie? „Ja vám nemôžem zakázať sa modliť.“ Hm. Takže Vy vyšmykujete z toho dobra? Ale keďže všetci biskupi dovolili a Vy ste neprotirečili, tak v tom kontexte beriem, že ste dovolili. Ak sa mýlim, opravte ma hneď! Neopravil, a tak sme boli aj v jeho diecéze.

Tragédia je, že pán arcibiskup napísal potom na mňa, bolo to aj v médiách, slovenských, katolíckych, všetkých, rozhlas, televízia, noviny, proti farárovi Kuffovi, čo napísal arcibiskup Zvolenský. Je mi to ľúto, ale taká je pravda!
A napísal som mu, Vy ste mi nemálo, neveľa, Vy ste mi ťažko ublížili, ale odpúšťam Vám! To nie, že mi neublížil. To Ježiš nazval veci také, aké sú! Prečo? Aby otriasol tými, čo zle robili. Nepotrebujem priazeň ani veľkňazov, ani zákonníkov, farizejov, ani niečiu priazeň. Len Božiu potrebujem.

Biele je biele, čierne je čierne. Prečo tak urobil otec arcibiskup, nechápem? Nehnevám sa naňho a čudujem sa, lebo keď sme boli po roku na biskupskej konferencii, a hovorí že čo. No prečo ste ešte raz prišli? Predtým boli proti nám liberáli a teraz…. Teraz sú liberálni kresťania! A to sú kto? No, Pilát bol liberál, neverím v Boha, ale Ježiša chcem zachrániť. Ale ak mu už išlo o kariéru, zabil Ho. To sú liberáli. A liberálni kresťania? My sme tí pravoverní!! Annáš, Kajfáš, veľkňazi my sme pravoverní, veríme v pravého Boha, ale nenávidíme Krista. No, to sú liberálni kresťania. Krista, ktorý dnes k nám hovorí cez biskupov, kňazov…

A cez Vás hovorí Boh? Áno! Ale? A odkiaľ to viete?… redaktori…. Od Ježiša! Povedal vám to? Uhm… Ale, nemohli by ste povedať, ako vám to povedal? Aj vám to povedal! A kde? Čítajte Písmo! „Kto vás počúva, mňa počúva. Kto vami pohŕda, mnou pohŕda“. Óóóó…. sklamaní.

Vrchy Bášanské majú veľa štítov. Prečo vy, strmé štíty, závidíte štítu, na ktorom sa Bohu zapáčilo prebývať? Ak Boh ukázal prstom tu – ťuk, tak tam býva!

Povedal som jednému vyššie postavenému: „Pozrite, keď Boh mohol prehovoriť cez Bálamovu oslicu, to vieme z Písma, prečo by nemohol cez žakovského farára?“ Však ako? Veď ak Boh chce, cez koho chce! On cez koho chce môže prehovoriť, nie? Je to tak? To nie je podľa vašich predstáv? Ja viem! No a? No a? Beda by mi bolo, keby som mlčal! Čo by som ja povedal? Bál som sa ich? Neboj sa ich, lebo ti vezmem odvahu. (Jer 1, 17). Z Písma čítam. No tak hovorím…. Dokedy? No tak ak sa dozviete, farár Kuffa mal náhodnú autonehodu, zabil ho kamión…. Aj to môže byť! No a? No a? Ak dávam na prvé miesto Boha, tak ho dávam pred svojím životom, pred svojím zdravím, a dávno, dávno vysoko nad svoju kariéru. Boh je na prvom mieste! Boh je na prvom mieste! No nech sa páči, zabite ma! Zatvorte, urobte nehodu, skriminalizujte, uvidíte, že tak bude, ako predpovedám! Skriminalizujú ma, aby ma zavreli! Tak posielajte mi makovníky do basy, tie mám rád. A v makovníku pilník, že sa prepilujem…

Nebojte sa ľudia! Neprišiel som vás vyzvať k nenávisti, ale k odvahe. Ideš na druhú stranu, vysoká priepasť a most, žiletka. Ty ideš na druhú stranu, ideš po žiletke, to ťa bolí! Nesmieš ísť na jednu stranu, lebo prepadneš nenávisti, to by bola chyba. Ani na druhú, k zbabelosti. Neboj sa ich, a neprovokuj. Odvážne kráčaj na druhú stranu. Ja, tvoj Boh, som s tebou. Prehrať s Kristom znamená vyhrať. A prehrať definitívne s Kristom znamená definitívne vyhrať!

Ján Krstiteľ a Herodes, kto je dnes víťaz? No, a vtedy povedali, nemal hovoriť…. Dobre že hovoril, s baterkou, s čelovkou evanjelia zasvietil dve tisíc rokov dopredu: nesmieš žiť s cudzou ženou! A Herodes ho rád počúval. Prečo? Lebo na mise lásky mal horkú tabletku. Nikto sa neodvážil Herodesovi povedať, nesmieš žiť so ženou svojho synovca Filipa. To bol jeho synovec. A zobral mu ženu. A Ján sa odvážil…

Ale keďže hovoril na mise lásky, Herodes schádzal dolu a rád ho počúval. No ale ako to býva, vždycky je to tak, všimnite si, vždy je to. Hlúposť, zákernosť a slabosť sa spoja. Hlúpa Salome nahá tancovala pred opitými chlapmi. Veď to otrokyne robia. Kráľovské dievča nevie, že to sú otrokyne, hlúpa. Pekná, ale sprostá. Hej, prosím, Herodes slaboch, lebo dal som slovo… Si ho mal odvolať! Hriešny sľub nás nikdy neviaže. Pamätajte si! Dala som hriešny sľub… a to musíš, dala mi sľub, dnes večer sa ti dám. No tak som prišla, že to nie je dobré, odvolávam. No, si odvolala!! Áno, hriešny sľub ma neviaže. Hop, odvážne. No a potom zlomyseľnosť Herodiady. Tie tri veci sa spoja vždycky proti čnosti. Všimnite si, je to tak. No ale to je jedno, či ťa zabije hlúposť, zlomyseľnosť, alebo slabosť. Si mŕtvy! Veď to je jedno. A toto sa spája.

No toto sa spája a vidíte, toto bolo a v tom Istanbulskom dohovore môžu hovoriť čo chcú, však, podarilo sa zorganizovať, nie vďaka Kuffovi, ale vďaka tým babičkám na Slovensku, ktoré s ružencami v ruke, to boli naši bojovníci!

Ja som išiel do Fatimy, išiel som autobusom, a bola taká zima, ja som mal spodky, naobliekaný, dážď so snehom, strašne, potom zima treskúca. Prišli som do Fatimy, plus 31 stupňov! Asi som bol jediný vo Fatime, čo mal spodky…

Ale to nič, hneď bola omša, bol tam biskup, 20 000 ľudí, je nie že som sa potil, ja som sa topil. Ja som bol mokrý, až kukali, tak sa zo mňa lialo, ja kukám na tie babičky so závisťou, oni mali iba po kolená sukne, hej a holé nohy. So závisťou som pozeral. Si myslím, Bože, dajako tú omšu ešte, Bože, ja sa topím. No a potom ma Portugalci, ja som nerozumel čo, všetci išli dávať sväté prijímanie dopredu a mňa dozadu. To ako čo je? A pozerám a na schodíkoch stáli babičky.

Obyčajné babičky a ja som im mal dať sväté prijímanie. Mokré spotené tie hustky mali tak, mali tie ľahké sukne, so závisťou som po nich pozeral, však. Ale dával som im sväté prijímanie a pozerám, čo to držia? Na takej bordovej, purpurovej a so zlatým napísané: Mária légia, légia Mária. To je ono. To budú naši vojaci. Ženy, matky, babky. Ó, Matka Božia, ďakujem, že som tu išiel dávať sväté prijímanie.

Toto, čo je pred svetom smiešne a slabé, staré ženy, toto je v Božích očiach najsilnejšie. Vynikne Božia sila. Tak to bude naša légia.
Vrátil som sa na Slovensko, oslovil som ženy, matky a tieto ženy, matky, štyri roky sa modlili a postili. Za štyri roky, nie vďaka Kuffovi padol Istanbulský dohovor, ale vďaka týmto statočným ženám, matkám. Vytrvalo štyri roky, 2017, 2018, 2019, 2020, chodili tieto ženy každý piatok. A ja som za štyri roky takmer nemal voľno. Cez víkend tam, tam, tam, tam, tam, tam, uštvaný ako pes. A vyrábal som si nepriateľov a nepriateľov. No a čo? No a čo? No a? Však. A uštvaný ako pes som zavolal politikov do Žakoviec a teraz rôznych politikov, takmer všetkých okrem tých liberálnych. Ale ich cuklo! Na kávu, farár ich zavolal, politikov.

A liberáli to využili, farár sa pchá do politiky. No tak vám to vysvetlím. Mrzí ma, že pán arcibiskup Zvolenský na to skočil! Tak je ako je. To poviem, ako je. Napísal som to všetkým biskupom, nahlas to hovorím, lebo som mu to aj „nahlas“ napísal. Všetko, všetkým, tak je to.

Keď protestovali poľnohospodári na Slovensku, nehovorili do politiky, ale do poľnohospodárstva. Keď protestovali lekári, nehovorili do politiky, ale do lekárstva a keď učitelia, nehovorili do politiky, ale do (školstva). A keď protestoval Kuffa, nehovoril do politiky, ale do katolíckej morálky. Toto som arcibiskupovi vysvetlil, všetko.

On to vedel, z biskupov najviac vedel a preto ma prekvapilo, a tragédia je ešte to, že to napísal narýchlo, horúcou ihlou, keď sa vracal z Kazachstanu a napísal to v Istanbule! Ja proti Istanbulskému, to bolo diabolské, že tam som to dostal, z Istanbulu. Potupenie, zneváženie pred celým Slovenskom, pred celými Čechmi, všetko… No a? No a čo? Bude sa zodpovedať pred Všemohúcim Bohom. Prečo tak urobil, keď som mu všetko vysvetlil? Všetko som vysvetli! Všetko, všetkým biskupom som povedal, tak ma zastavte, keď robím zle!

Preto sme po roku prišli na biskupskú konferenciu, že či ešte si prajete, aby sme to robili. A prečo Marián? Predtým boli proti nám liberáli a teraz sú liberálni kresťania. A som vysvetlil, liberál je Pilát, a liberálni kresťania Kajfáš a Annáš. Teraz máme aj týchto. Robte ďalej. Dobre, dobre a sme to robili a s Božou pomocou, nie kvôli Kuffovi, kvôli babičkám s ružencom v ruke a s pôstom. Tak. Nezmení nikto tie dejiny, môžu hovoriť čo chcú. Vďaka týmto statočným ženám, Slovenskému dohovoru za rodinu, tak sa stalo….

Pripravil Anton Čulen
Video- Otec národa vdp. Marián Kuffa: Všetci biskupi dali súhlas, akurát arcibiskup Zvolenský nie. Nechápal som prečo
apredsasatoci
Ako majú politicki bezboznici vedieť, že pred Prijímaním sa treba vyspovedať?
Peter(skala)
čo ma zaujalo je to, že doteraz v mediach odôvodnovali Kufovu klauzuru v rámci spišskej diecezy z dôvodu, že to spišský biskup mu zakazl verejne pôsobiť mimo jeho diecezy.
... a tu sa dozvedame, že Zvolensky s tým začal a spišský dokončilMore
čo ma zaujalo je to, že doteraz v mediach odôvodnovali Kufovu klauzuru v rámci spišskej diecezy z dôvodu, že to spišský biskup mu zakazl verejne pôsobiť mimo jeho diecezy.

... a tu sa dozvedame, že Zvolensky s tým začal a spišský dokončil
johanika
Kuffa po stretnutí s biskupom Sečkom povedal, že biskup mu na papieri ukázal meno človeka, ktorý je proti jeho vystúpeniu v Bratislave... Takže bolo jasné, že nie je to len Sečkova iniciatíva, ale niekto "mocnejší" stojí za tým.
Peter(skala)
... a teraz už vieme, kto bol jeden z tých troch, nakolko to povedal sám Kuffa
dominikguzman
Arcibiskup Zvolenský nedáva o sebe dobrý obraz.
Anton Čulen
Dôverník ŠtB S. Zvolenský s krycím menom “Matuška” donášal na „reakčných“ kňazov, ale aj arcibiskupov J. Gábriša a J. Sokola. Dostal príkaz od exagentov ŠTB na odstránenie Kuffu?
Dôverník ŠtB S. Zvolenský s krycím menom “Matuška” donášal na „reakčných“ kňazov, ale aj arcibiskupov J. Gábriša a J. Sokola. Dostal príkaz od exagentov ŠTB na odstránenie Kuffu?
Peter(skala)
Dostal príkaz od exagentov ŠTB ... možno aj od Mečiara (bývaly ex-agent ŠtB)
🤔
jednoznačne Matušku vydieraju, to je vidieť na nom ... uplne zničený človek bez odvahy sa postaviť politickým špičkam, ked sa vtieraju ešte aj na sv.liturgiu a nehambia sa pristupiť k sv.prijmaniu bez spovede.More
Dostal príkaz od exagentov ŠTB ... možno aj od Mečiara (bývaly ex-agent ŠtB)
🤔

jednoznačne Matušku vydieraju, to je vidieť na nom ... uplne zničený človek bez odvahy sa postaviť politickým špičkam, ked sa vtieraju ešte aj na sv.liturgiu a nehambia sa pristupiť k sv.prijmaniu bez spovede.
. ARMATA .
V Biblii je písané o farizejoch v popredných laviciach a táto všetká svätokrádež im bude raz na veľkú škodu.
dominikguzman
Hmm, no zrejme veľmi miluje svoju biskupskú pozíciu, viac, než svoj osud vo večnosti, na jeho mieste by som sa radšej vzdal úradu, odišiel do dôchodku a konal pokánie. Veru, na súde mu nebude ľahko, a navyše je to arcibiskup, má zodpovednosť za veľké množstvo veriacich, za ktorých bude braný na zodpovednosť. Nuž, veru, nechcel by som byť na jeho mieste, keď predstúpi pred Pána.
Anton Čulen
Výzva k modlitbe za skorú intronizáciu Ježiša Krista, Kráľa Slovenska
Výzva k modlitbe za skorú intronizáciu Ježiša Krista, Kráľa Slovenska