lt.news
11

Arkivyskupas apie klarises: Ekskomunikacija ant stalo

Belorado klarisių, prisijungusių prie sedevakantizmo sektos, pareiškimas per televiziją privertė Burgoso arkivyskupą Mario Icetą patirti emocinį išbandymą ("labai skaudų"), rašo ReligionDigital.org (gegužės 16 d.).

Vienuolės pareiškė, kad Pranciškus yra "eretikas ir uzurpatorius" ir kad nuo Pijaus XII laikų nebuvo galiojančio popiežiaus.

Mons. Iceta minėjo, kad gegužės 29 d. turėjo būti pakeista abatė. Jis nori "tiesti tiltus" ir susėsti su vienuolėmis, "kai tam bus tinkamos sąlygos", tačiau "šiuo metu jų nėra, kai vyksta žiniasklaidos cunamis".

Jis "ypač nerimauja dėl vyresniųjų seserų, kurių psichinė būklė nėra pati geriausia". Viena iš vienuolių, sesuo Amparo, paliko bendruomenę. Ji matė įtartinų dalykų, bet nežinojo, kas vyksta jos vienuolyne. Istorija, kurią ji gali papasakoti, yra labai fragmentiška.

Maždaug metus vienuolės palaikė ryšius su sedevakantistų lyderiu Pablo de Rojasu, kuris, pasak InfoVaticana.com, mėgsta ekstravagantiškus baldus, drabužius ir tarnus, draugauja su vietos homoseksualų įžymybe.

Mons. Iceta pažymi, kad seserys staiga pradėjo tikėti, jog visi jų priimti sakramentai, išskyrus krikštą, yra negaliojantys.

Vyskupas tikisi, kad "ši šoko būsena praeis ir bus sudarytos sąlygos dialogui". Tačiau jei seserys atkakliai laikysis savo sedevakantistinės pozicijos, "galutinis žingsnis bus tas, kad jos atsidurs Bažnyčios paraštėse ir bus paskelbta ekskomunika".

Tai turėtų būti daroma vienuolė po vienuolės, "atsižvelgiant į atleidimo ir gailestingumo galimybę". Tačiau pirmiausia monsinjoras Iceta nori, kad praeitų šiek tiek laiko ir būtų pabandytas koks nors susitikimas. Jis netiki, kad vienuolės "vadovaujasi finansiniais ir verslo interesais".

Jei seserys tuo pat metu būtų neigusios realų Kristaus buvimą altoriaus sakramente, Dievo Motinos nekaltybę, pragaro egzistavimą ir propagavusios Pachamamą, homoseksualias nuodėmes, svetimavimą, liturginius piktnaudžiavimus, piktžodžiavimą, šventvagystes, erezijas, pagonybę, laksizmą, sekuliarizmą ir komunizmą, niekas nebūtų skundęsis ar net kalbėjęs apie jų "ekskomunikavimą".

AI vertimas