Clicks1.3K
Coburg
3

Kardinál Müller: S Bidenom naberá USA "kurz odkresťančovania"

Linec, 26.01.2021 (KAP) - Bývalý prefekt Kongregácie pre náuku viery, kardinál Ludwig Müller, sa pridal ku kritike amerických biskupov a varoval pred tým, aby sa na úsilie amerického prezidenta Bidena podporovať potraty hľadelo ako na zlučiteľné s katolíckou vierou! V interview pre portál kath.net v utorok povedal:

"Za vlády Joe Bidena stoja USA so svojou politickou, mediálnou a hospodárskou mocou na vrchole najsubtílnejšej a najbrutálnejšej kampane odkresťančovania západnej kultúry za sto rokov.
Biden sa otvorene stavia proti katolíckej viere, keď relativizuje jasné priznanie sa k nedotknuteľnosti každého ľudského života na základe politických preferencií s taktickými hrami a sofistickým zahmlievaním. Nech sa nová hlava štátu akokoľvek horlivo prezentuje ako veriaci a praktizujúci katolík jeho politické plány hovoria inou rečou. Názor vyskytujúci sa dokonca aj u katolíkov, že viera je súkromná vec a že vo verejnom živote môžeme aj niečo zlé dopustiť, schvaľovať a podporovať, je absurdný!"

Katolícka cirkev sa pevne drží toho, že život treba od počatia s najväčšou starostlivosťou chrániť a potrat je "ohavný zločin", ako zdôraznil kardinál. Aj pápež František a jeho predchodcovia označujú úmyselné usmrtenie dieťatka pred a po narodení ako "najťažšie porušenie Božích prikázaní".
"A celosvetová Spojeným štátmi organizovaná kampaň za potraty pod názvom ‚právo na reprodukčné zdravie‘ je eufemizmom."

Varovanie pred "slepým proti-trumpovským afektom"

Milióny detí padajú za obeť tejto kampani, čo však aj "dobrí katolíci až po najvyššie kruhy vo Vatikáne" v slepom proti-trumpovskom afekte" zľahčujú a síce s poukazom na charakterové slabosti Bidenovho predchodcu, ak o kritizoval kardinál Müller.

"Námietka, že porážkou Donalda Trumpa sa zabránilo oveľa väčšiemu nebezpečiu, pre mňa neplatí! Nemôžem podporovať politika podporujúceho potraty len preto, že buduje sociálne byty a že by som mal kvôli relatívnemu dobru prijať absolútne zlo. Je to perverzná idea, že potrat a eutanázia sa napraví vpustením prisťahovalcov a tak sa zločin proti ľudskosti bude prijímať s mlčaním."
Bidenove výzvy k jednote a k "uzdraveniu rán" označil kardinál ako "triky propagandy" a povedal:

"Kresťania v politike sa musia síce usilovať o zmierenie, no ideologický rozkol v spoločnosti sa neprekoná tým, že jedna strana vytlačí tú druhú na okraj, bude ju kriminalizovať a ničiť. Už možno predvídať, že celej verejnosti prospešné katolícke inštitúcie v USA ako školy a nemocnice, budú nútené k nemorálnemu správaniu a ak budú odporovať, tak ich zatvoria."

Poprední biskupi v USA sa nedávno v zápase o spoločnú líniu s Joe Bidenom energicky protestovali proti jeho plánom v politike týkajúcej sa potratov. V nemeckých krajinách si také tvrdé cirkevné postoje v tejto téme sotva možno predstaviť, ako povedal kardinál. Cirkev sa tu štátnym cieľom vo veľkej miere podriaďuje a úsilie vysporiadať sa s "agresívnym odkresťančovaním spoločnosti" prebieha iba v súkromných kruhoch.
"Biskup v strednej Európe stojí dnes pred voľbou prežiť s prispôsobením sa, alebo sa nechať označiť ignorantmi ako fundamentalista", povedal kardinál Müller.

OdpovedaťOdpovedať všetkýmPreposlať
Roberto 55
Biden je v Amerike to, co Frantisek v Cirkvi - katastrofa.
ľubica
pokračovanie
ľubica