Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
pl.news
85.9K

Popularny protestant z mediów społecznościowych przechodzi na katolicyzm - co na to Franciszek?

Cameron Bertuzzi, ojciec dwójki dzieci i działacz protestancki znany na YouTube, 17 listopada ogłosił, że zamierza zostać katolikiem - "Obecnie uczęszczam na OCWD i przyjmę sakrament bierzmowania w najbliższą Wielkanoc".

Jego nawrócenie "jest efektem głębokich rozważań nad argumentami za i przeciwko papiestwu". Znajomi protestanccy byli "bardzo pewni", że jego rozważania tylko utwierdzą go w protestantyzmie, ale "byli w błędzie".

"Znalazłem niezbite dowody na to, że papiestwo jest prawdziwe". Franciszek raczej nie będzie zbyt zadowolony z jego nawrócenia.

Papiestwo ustanowione przez Chrystusa jest koniecznie, ale nie znajduje się w centrum religii katolickiej. Prawdziwość i piękno wiary tkwią w liturgii (sakramentach), wobec której każdy papież jest podległy.

Grafika: Cameron Bertuzzi © Youtube, Screenshot, #newsKnetucqfvs

Izabela Sylwia
Lepszy katolicyzm w posoborowiu, niż protestantyzm.
V.R.S.
Nie ma różnicy między "małą" herezją i "większą" herezją. Dlatego wszystko co herezji sprzyja i do herezji może prowadzić należy dla bezpieczeństwa własnej duszy odrzucić. Na przykład posoborową nową rewolucyjną teologię i eklezjologię oraz jej główne narzędzie praktyczne czyli NOM.
anetmachnio1979
Novus ordo to protestantyzm wuec sie nic dla niego nie zmieni II SOBOR WAT miał 13 protestantów w składzie więc posoborowcy mają zmienione wszystko na protestantyzm.
Izabela Sylwia
,,Novus ordo to protestantyzm"
Novus ordo tak, ale nie Novus Ordo Missae.
anetmachnio1979
To zależy czy nie z rytu Jana XXIII 1962 bo to twór zmieniony- posoborowy TYM rytem dzis nas raczą
Francio53
Tylko ciekawe, na jaki katolicyzm przechodzi. Jeżeli na Novus Ordo to niewielka zmiana i nawet nie musiał tego ogłaszać.
Koza Nutria
Ta niewielka zmiana jak mowisz to Jezus w najswietszym sakramencie.
marta1012
Brawo.